Дах проти вітру – як вибрати надійний дах?

Зміни клімату можна побачити на кожному кроці. Немає снігу в грудні, зима триває майже до травня і – навпаки – тропічна спека в липні практично стандартна. Останніми роками Україну все частіше відвідують надзвичайні поривисті вітри. Нещодавно вируюча стихія налякала багатьох мешканців країни. Крім падаючих гілок, проблеми в умовах таких незвичайних погодних умов також виявляєтьюся … недостатньо міцними конструкціями даху.


Технічні рішення для проектування покрівлі на (німецькою мовою, але можна зрозуміти) сайті https://www.creaton.de/de-de/downloadcenter

 

Сотні повалених дерев, автомобільних аварій і відключень електроенергії – це лише невелика частина врожаю, зібраного стихією  в 2018 року. Негативним «героєм» січня року стала інші снігова стихія. На дахах, розірваних з житлових та комерційних будівель, не було рідко. На думку кліматологів, кількість насильницьких природних явищ може зрости в найближчі роки. Ось чому так важливо використовувати довговічні покрівлі, які ефективно протистоять навіть сильним вітрам.

Щастя сприяє підготовленим

Екстремальні явища погоди є новинкою в Україні, яка приносить з собою необхідність адаптації будівель – серед інших дбайте про правильний дах. Так що ж робити, щоб зробити його стійким до поривистих вітрів? Перш за все, такі параметри, як: кут нахилу, його поверхня і висота будівлі повинні бути враховані вже на стадії проектування будівлі. Так звана зона вітру, в якій знаходиться будинок. Щоб отримати загальне розуміння в цій області, варто перевірити так звану карта поділу України на зони вітрового навантаження. Також потрібна допомога професіонала, який повинен буде виконувати розрахунки.

Важливим є також досвід покрівельників, який визначає надійність монтажних робіт, що завершують покрівельні роботи.

Система забезпечення надійності та безпеки будівельних об’єктів НАВАНТАЖЕННЯ І ВПЛИВИ Норми проектування ДБН В.1.2-2:2006

Чим важче, тим краще

Чим сильніший вітер, тим більший ризик порушення покрівлі. Звичайно, є ситуації, коли вітер настільки сильний, що тип використовуваного матеріалу перестає мати сенс і покрівля знищується незалежно від того, з якого виробу вона виготовлена.

Однак існує більш безпечна, хороша практика, яку можна дотримуватися при виборі надайної покрівлі.

Головне правило – чим важче, тим краще. Покриття, виконані з керамічної та цементно-піщаної черепиці, краще переносять вплив сильного вітру, ніж більш легкі матеріали, такі як металочерепиця. – Керамічна і цементна черепиця монтується індивідуально – прикріплюється до даху принаймні по її краях. Завдяки цьому, при сильних поривах вітру вони просто плавають, що дає можливість уникнути потрапляння повітря під дах. На користь існує також відносно невеликий формат черепиці – навіть якщо вітер розбиває кілька або десяток з них, подальший ремонт не ускладнюється, – пояснює Міхал Кацпзак, керівник навчальної академії CREATON Polska. У випадку модульної металочерепиці великого формату ризик того, що сильні пориви займуть всю ділянку з фермою, буде більшим.

На передньому плані, з точки зору стійкості до вітру, виділяється керамічна черепиця, вага якої змінюється в середньому від 41,5 кг / м 2 до 53,3 кг / м 2 . У той же час, слід пам’ятати, що масивний покрівельний матеріал вимагає надійної кроквяної крокви, пристосованої до її ваги. Тому завжди необхідно перевіряти несучу здатність ферми перед монтажем.

Керамічне покриття також має інші переваги. Наприклад, цей тип черепиці, пропонований компанією CREATON, обладнаний додатковими рішеннями, що забезпечують герметичність, так що навіть при сильних вітрах ми уникатимемо надходження дощової води. У Польщі не існує жодних законодавчих вимог щодо керівних принципів складання, які повинні застосовуватися в залежності від зон вітру, що відбуваються на даній території країни. Однак авторитетні виробники у своїх рекомендаціях щодо монтажу покрівлі інформують покрівельників, як підвищити стійкість даху до вітру – рекомендується тут механічне кріплення черепиці, ніж просто стандартним способом, тобто по краях.

Беручи до уваги все частіші вітри, при проектуванні нового або реконструкції існуючого даху, варто скористатися доступом до останніх даних, таких як поточні зони вітру в Україні. Щоб отримати керамічне, надійне покриття, при виборі матеріалу звертайте увагу не тільки на його естетику, але і на те, як воно буде вести себе в складних погодніх умовах.

У високоякісних керамічних черепицях сучасність відповідає традиції, яка по суті дає продукт, який добре відповідає сучасним вимогам.

перелік керамічної черепиці на сайті виробника https://www.creaton.pl/pl-pl/produkty/dachowka-ceramiczna

Якщо Вас цікавить більше інформації про технічні характеристики і модельний ряд звертайтеся за тел. +38067 28 10 369

Можемо запропонувати якісний покрівельний матеріал під ключ з доставкою і монтажем по цілій Україні

Залишіть заявку і наш менеджер проведе майстер клас і надасть всі відповідні зразки, для кращого і правильного прийняття рішення.

Введіть Ваш номер телефону для надання інформації по запиту
Введіть перелік матеріалів які б Вас цікавили. Обовязково надамо вичерпну відповідь по питаннях

DSC_0273-2

Зображення 1 з 5