В процесі обладнання покрівельних систем на житлових, виробничих або комерційних будівлях використовуються різні види матеріалів, які відрізняються рівнем міцності, зносостійкості, естетичною привабливістю. Серед власників об’єктів нерухомості підвищеним попитом користується металочерепиця. Це високоякісний покрівельний матеріал, який виготовляється з міцного сталевого сплаву і покривається полімерним шаром.
Основні переваги покрівлі з металочерепиці
Виробництво металочерепиці почалося приблизно 30 років тому. Сучасні технології дозволяють створювати матеріал з ідеальними експлуатаційними характеристиками. Майже 80% нових будинків будуються при використанні листів, що імітують форму традиційних керамічних виробів. Металочерепиця має багато незаперечних переваг перед іншими покрівельними матеріалами, які пропонуються на ринку будівельних матеріалів:
- інертне ставлення до різких температурних перепадів;
- негорючість;
- можливість виконувати монтажні роботи в будь-який час року;
- здатність витримувати великі механічні навантаження;
- не реагування на активну сонячне випромінювання.
Покрівельний матеріал витримує вплив температури в діапазоні від -50 до +120 градусів за Цельсієм. Якщо купити металочерепицю , то можна забезпечити високі протипожежні властивості будівлі, що зводиться. Залізо для покрівлі практично не деформується. Воно має легку вагу, дозволяючи швидко виконувати монтажні роботи.
Особливості укладання металочерепиці в процесі обладнання покрівельної конструкції
Термін експлуатації покрівельного заліза залежить від товщини основи листів і захисного полімерного шару. Різнобарвне зовнішнє покриття виконується з різних за якістю матеріалу. Від обраного продукту залежить вартість будівельних металлолістов. Укладання черепиці здійснюється на попередньо обладнану обрешітку з дерев’яного бруса. Для фіксації покрівельного матеріалу використовуються самонарізні гвинти, оснащені ущільнювальною шайбою з натурального каучуку. Рекомендується на 1 кв. м. використовувати не менше 7-8 саморізів.
Для розрізання металевого матеріалу використовуються спеціальні ножиці, електролобзик, ножівка з дрібними зубами. Не можна проводити розрізання листів за допомогою пилки-болгарки з абразивними дисками. Висока температура, яка утворюється при обертанні робочого кола, випалює полімерне покриття і захисний цинковий шар. На ушкодженому місці буде утворюватися іржа. Довговічність експлуатації даху залежить від якості обладнаної пароізоляції. Для цього використовуються матеріали, що утеплюють з мінераловатної волокна.