Грамотна установка аераторів на бітумній черепиці покрівлі
Монтаж бітумної черепиці тільки на перший погляд легкий і простий. Звичайно, це не керамічна черепиця, але слід приділяти увагу кожній дрібниці. Багато людей, споруджуючи самостійно будівлі, хочуть заощадити. Але робити це багато фахівців не рекомендують, особливо якщо справа стосується покрівельної вентиляції. Чи не встановивши її, ви можете зіткнутися з безліччю проблем.
Аератори для бітумної покрівлі – це обов’язкова умова, не виконавши яку ваша покрівля через лічені роки прийде в непридатність. Дах почне протікати, в будинку з’явиться неприємний запах вогкості, може поширитися цвіль, а на карнизі постійно утворюватимуться бурульки. В результаті дорогий покрівельний матеріал прийде в непридатність. Це може статися через те, що в покрівельний пиріг постійно проникає волога. Вона накопичується в м’якій крівлі, кроквах і теплоізоляційному матеріалі.
Коньковий аератор на бітумній покрівлі
Усунути такі проблеми можна за допомогою установки штучних каналів вентиляції. За ним буде циркулювати повітря, волога буде витягуватися, а покрівельний пиріг – просушуватись. Потрібно пам’ятати і про те, що флюгарка – обов’язковий елемент сучасної покрівлі.
Багато фахівців рекомендують встановлювати аератор для м’якої покрівлі. А розміщення таких вентиляційних каналів, наприклад, над мансардним поверхом є обов’язковою умовою.
Зміст:
- Чому накопичується волога?
- Аератори для м’якої покрівлі
- Види аераторів
- Монтаж конькового аератора
- Монтаж точкового аератора
Чому накопичується волога?
Ми з’ясували, що аератори просушують теплоізоляційний шар і виводять вологість назовні. Звідки ж він береться? Багато забудовників стверджують, що м’яка покрівля герметична. Крім того, не будемо забувати про те, що покрівельний пиріг складається з паро- і гідроізоляційних шарів.
На жаль, така конструкція захищає споруду від дощу і снігу. А ось впоратися з вологими парами покрівлі не під силу. Ці пари завжди присутні в житловому приміщенні. Вони утворюються в процесі життєдіяльності людини. Фахівці проводили дослідження, яке показало, що в середньостатистичної сім’ї з 4 осіб щодня утворюється до 4 л пара. Певна його частина накопичується в горищному приміщенні.
Під час зіткнення теплої пари і холодної покрівлі, на її поверхні утворюється конденсат. Ці маленькі крапельки починають поступово просочуватися в різні матеріали. В першу чергу страждає кроквяна система, утеплювач.
Схема природної вентиляції будинку
Існує ще один варіант проникнення вологи в покрівлю. У горищному приміщенні накопичується тепле повітря, яке, в свою чергу, гріє поверхню покрівлі. Це призводить до того, що на покрівлі починає танути сніг. Він перетворюється на корочку льоду, з якої відбувається те саме. В результаті в місцях стиків може потрапляти вода, а дах починає протікати. На покрівельний матеріал з’являються мікротріщини, в яких накопичується волога. При різкому похолоданні вона замерзає, а матеріал просто розриває. Згодом такі тріщини перетворяться в наскрізні, що призведе до негайного ремонту.
Надмірне скупчення вологи на м’якій покрівлі можна помітити і візуально.
Аератори для бітумної черепиці
Але можна не допустити такої ситуації, а на етапі будівництва згадати про закони фізики. Всі знають, що вологість можна прибрати її випаровуванням. Воно, в свою чергу, виникає в тому випадку, якщо повітряні потоки циркулюють. Завдяки тому, що показники тиску всередині будинку і зовні мають значну різницю, для нормальної циркуляції повітряних мас необхідно просто з’єднати ці два середовища.
Якщо у вашому будинку горищне приміщення нежитлове, то забезпечити хорошу вентиляцію не складе особливих труднощів. Необхідно всього лише відкрити слухові вікна, залишити щілини в коньку. На жаль, для мансардних приміщень і теплих горищ цей варіант не можна використовувати. У зимовий час нерегульована вентиляція буде активно знижувати температуру і всередині самої будівлі.
Вихід з такої ситуації – встановлений аератор на м’якій покрівлі. Це вентиляційні канали, які з’єднують простір в горищі і зовні. Різниця тиску в трубі забезпечує примусову тягу. Вона і виводить вологі пари з дому назовні.
Схема монтажу аератора
Установка аераторів має деякі особливості. Щоб вентиляція працювала, потрібно зробити підведення холодного повітря. Якщо цього не робити, то повітря не буде циркулювати. Саме для цього в карнизах залишають щілини для вентиляції. У них свіже повітря надходить безперешкодно і піднімається до покрівлі, проходячи через горище, поступово нагріваючись. Після його викидає на вулицю через трубу, в якій створена тяга. При правильному пристрої вентиляції повітряний потік проходить 2 рази на годину, просушуючи і вентилюючи простір.
Завдяки наявності необхідної кількості аераторів на м’якій покрівлі, в будинку буде здоровий мікроклімат. А покрівельний і теплоізоляційні матеріали будуть в безпеці.
Монтаж аераторів краще проводити на стадії будівництва. Якщо ж цей момент був упущений, то можна спорудити таку конструкцію трохи пізніше. Головне, щоб до цього моменту не виникли непереборні дефекти даху.
Види аераторів
Якщо ви вибрали м’яку покрівлю для покриття вашого даху, слід віддати перевагу удароміцним пластиковим аераторам. На них не впливають перепади температури, корозія, УФ-промені. Існують точкові і конькові безперервні аератори.
Коньковий аератор відноситься до безперервної системам вентиляції. Його розміщують уздовж конька. Візуально це нагадує кутову деталь з отвором, яке захищене спеціальним бар’єром. Він запобігає потраплянню в підпокрівельний простір комах, птахів, снігу і пилу.
Коньковий аератор для бітумної покрівлі
Точкові аератори встановлюють на певних ділянках покрівлі. Найчастіше вони розташовані на схилах. Це вентиляційна труба, зверху якої знаходиться ковпак. Візуально це нагадує коробочку або грибок.
Монтаж конькового аератора
Коньковий покрівельний аератор дуже легко встановлювати. Він не вимагає особливих розрахунків, адже часто його розміщують по всій довжині конька. Цей тип вентиляції можна встановлювати на дахах, кут нахилу яких від 12 до 45 градусів.
Встановити таку вентиляцію можна тільки при наявності на звісах продухів, які забезпечують приплив повітря. У основі конька прорізають вентиляційний паз, його товщина повинна бути до 8 см. Прорізи закінчуються перед краєм конька (за 30 см). Тут встановлюють конькову черепицю. Сегменти аератора повинні бути з’єднані в одну конструкцію і закріплені шурупами. Профіль накривають коньковою черепицею і кріплять цвяхами для покрівлі. У місцях стику використовують герметик.
Монтаж точкового аератора
Такі елементи вентиляції використовують на плоских дахах і дахах з ухилом не більше 12 градусів. Іноді їх використовують для збільшення ефективності покрівельного аератора.
Навіщо потрібен аератор для бітумної черепиці
Встановлювати елементи вентиляції можна на схилах. При цьому відстань від горизонтального ребра конька має становити близько 70 см. На звісах обов’язково необхідно забезпечити повітряний приплив.
Слід правильно розрахувати пристрій вентиляції. Один аератор забезпечує відмінну вентиляцію 5-100м2 покрівлі. Мінімальна кількість – 2 шт.
В обрешітці роблять зазір і розміщують аератор в ньому, закріплюють цвяхами. Іноді використовують клейове кріплення. В такому випадку зворотний бік матеріалу обмазують бітумною мастикою. В якості гідроізоляції використовують бітумний клей. Зверху аератора встановлюють сітку, монтують ковпак.
Провести установку аераторів для даху досить легко. Вони забезпечують правильне відведення водяної пари з підпокрівельного простору. Тепер тут не буде конденсату, плісняви, вологи і грибка. А це позитивно позначається не тільки на тривалості експлуатації покрівлі, але і на здоров’ї всіх мешканців будинку.
Пластикові покрівельні Аератори незамінні для якісної експлуатації плоских покрівель
Аератор покрівельний: для чого його використовувати?
Аератор для бітумної черепиці, для покрівлі представляє собою обладнання для виведення зайвого конденсату і води з-під покриття даху.