Інструкція по монтажу профнастилу на дах
Покрівельне покриття об’єкт захистить від руйнувань, протікання на горище дощових вод. Особливо в літній час. При внутрішньому підпокрівельному просторі без вогкості в будинку панує комфорт, у власників спокій. Особливо якщо власник живе в своєму будинку. Правильно виконаний монтаж профнастилу на будь-який дах забезпечить для конструкції високу якість.
Зміст:
- Матеріал
- Переваги профнастилу
- Різновиди матеріалу
- Кут нахилу
- Підготовчі роботи
- Транспортування матеріалу на об’єкт
- Забезпечення вентиляції, гідроізоляції
- Гідроізоляцію монтувати треба з закріпленням матеріалу
- Основа обрешітки
- Методи розташування плівки на крокви
Матеріал
Сталь – довговічний матеріал з високою міцністю. Недолік – важка вага. Один лист конструкцію не обтяжить, а сукупність багатьох листів дах обважнюватиме. Це негативно вплине на каркас покрівлі. Але виробничники знайшли вихід з положення, запропонували до виготовлення покриття гофровані листи металу.
Листи для покриття мають малу вагу, відмінну міцність, властивості достатньої жорсткості. Через трапецієподібної форми листи називають профільованим настилом. Популярний матеріал, практичний, що не несе шкоди навколишньому простору і людині.
Види профнастилу для покрівлі приватного будинку
Переваги профнастилу
Виготовляють матеріал з листів гарячеоцинкованої сталі способом холодного катання. При виготовленні матеріал піддають обробці. Як захист використовують кілька шарів матеріалів, забезпечуючи збереження конструкцій. Нашарування надають елементам матеріалу збільшення міцності, довголіття.
Заготовки листів спочатку піддають обробці фосфатом з антикорозійними властивостями, потім грунтують. Верхню частину елемента покривають різновидами полімерів, нижню – спеціальними лаками. Обробка впливає на підвищення міцності. Результат виробництва – отримання листів з високою якістю.
Переваги листів для покриття:
- тривалий термін експлуатації;
- вартість, здатна конкурувати з аналогами;
- малу вагу;
- простий монтаж / демонтаж для даху;
- стійкість виробів при змінах температури.
У профільованого настилу є деякі вади. Рівень поглинання шумів низький. Тому шум дощових крапель, що падає на покрівлю з профнастилу, чутно далеко. Це якість впливає на звукоізоляцію, вона має знижений показник.
Різновиди матеріалу
Використання профнастилу для господарства країни з часом підвищується. По виду застосування матеріал підрозділяється:
- Клас Н – призначений для використання при розміщенні перекриттів, влаштування покриттів, виготовлення опалубки бетонних споруд. Вироби, які мають на додаток ребра для жорсткості, роблять матеріал незамінним.
- Клас С – призначений для збереження стінових конструкцій, зборів. Вартує недорого. Листи зі зменшеними термінами роботи, в надійності поступаються аналогам.
- Клас НС – комбіновані листи, використовуються в складі покрівлі, призначеної до роботи з малими навантаженнями. Використання залежить тільки від кута ската на покрівлі. Це важливий фактор, особливо для зими. Матеріал у вигляді тонкого листа зі сталі – ненадійний. Маси снігу листів профнастилу можуть нанести незворотні пошкодження. Результат – негативні наслідки у вигляді отримання дефектів покриття.
Розміри аркуша профнастилу НС -35
Кут нахилу
Для правильного монтажу покрівлі, укладання профнастилу треба врахувати величину кута нахилу покрівлі. Показник використовується для розрахунку нахлеста матеріалу на поруч розташований лист.
При ухилі даху менше 15 і більше 12 нахлести листів повинні бути в 20 см;
При кутах нахилу від 15 і до 30 величина нахлестів повинна бути від 15 см і до 20;
Ухил покрівлі більше 30 дасть можливість майстрам знизити величину нахлесту до 10-15 см.
Кут ухилу менше 12 передбачає виконання дій по додатковій герметизації нахлестів з використанням силіконового герметика.
Після визначення величини для нахлестів матеріалу приступають до роботи. Монтаж профнастилу на дах без силіконового герметика не виконується.
Підготовчі роботи
Перед виконанням роботи по монтажу розраховують кількість матеріалу для покриття покрівлі, визначають його тип. Наша покрокова інструкція припускає розрахунок матеріалів, що входять в технологічний процес монтажу. Правильність розрахунків треба перевірити чи не один раз або скористатися послугами виробничників.
Розрахунок кількості профнастилу на дах будинку
Вони допоможуть визначитися з кількістю матеріалу. Це момент роботи, при якому помилятися не можна. Монтаж будь-якого даху з профнастилу від фахівця вимагає відповідальності і правильних розрахунків.
Транспортування матеріалу на об’єкт
Профнастил перевозять вантажним транспортом, не згинаючи листи. Розташовують їх на прямій поверхні без перегинів і нанесення дефектів. Розвантажують силами двох чоловік, піднімають на дах своїми руками. Також для розвантаження листів по потребі використовують підйомну техніку з м’якими стропами.
При переміщенні матеріалу на покрівлю застосовують лаги. Для роботи використовують підручні засоби: рулетки, свердла з дрилями, молотки, ножівку для розпилювання металевих елементів, рейки.
Забезпечення вентиляції, гідроізоляції
Покрівля з профнастилу своїми руками забезпечується елементами вентиляції, гідроізоляції. Під нею виникає волога, що надходить з простору будинку. Щоб виключити появу вологи, треба зробити роботу так, щоб температурні показники зовні і під нею були б однаковими. Для вирівнювання показників температури забезпечують захист від пари, тепла.
Гідроізоляцію монтувати треба з закріпленням матеріалу
Ще кажуть фахівці! Установка плівки гідроізоляції за місцем виконується майстрами так, щоб вона трохи звисала. Відстань, на яку плівка повинна звисати, становить не менше 20 мм. Розташовуватися вона повинна перпендикулярно схилам конструкції. Початок монтажу здійснюють від нижнього краю покрівлі в напрямку до гребеня. Розташовується плівка з напуском. Він герметизований стрічкою з клеєм. Довжина нахлеста від 100 мм і до 150.
Основа обрешітки
Решетування може бути 2 видів: суцільна або зріджені. Суцільну розташовують на ребрах, у димоходів, в сфері конька. Кроки прорідженої обрешітки доходять до 50 мм. При облаштуванні обрешітки дошки розташовують на рівній відстані. Таке розташування по закріпленню листів матеріалу зробить процес роботи нескладним. Дерев’яні деталі обрешітки попередньо обробляють за допомогою антисептиків, антипіренів. Багато хто використовує план покрокової інструкції з улаштування обрешітки.
Порада від професіоналів: поверх обрешітки треба укладати диффузіонну прокладку. Вона виключить появи конденсату. Закріпить диффузіонну прокладку малими цвяхами з широкими капелюшками.
Для виготовлення конструкції застосовують матеріали з розрахунком в мм:
- брус з параметрами 50 × 50;
- дошку з розмірами 32 × 10;
- стійкі до вологи листи фанери з діаметром 10.
Методи розташування плівки на крокви
Для забезпечення ефективного переміщення повітря від карниза у напрямку до гребеня даху роблять отвори для вентиляції. Вони розташовуються між листами матеріалу і планкою на коньку. Саме в цю сферу повітря надходить важко.
Тому треба додатково проробляти вентиляційні канали. Є простий метод – розміщення рейок з дерева прямо на шар матеріалу гідроізоляції. Роботу щодо забезпечення вентиляції виконують, звіряючись з інструкцією по монтажу і пристрою вентиляції.
Поверх матеріалів для пароізоляції і гідроізоляції монтують кроквяні планки. Саме до них закріплюються лати. Її крок залежить від різновиду профільованого листа.