Керівництво по утепленню мансарди для зимового проживання

C:\Users\Елена\Desktop\krysha-e1472670725634.jpg

Керівництво по утепленню мансарди для зимового проживання

Мансарда вважається повноцінним приміщенням, і будувати такий дах без теплоізоляції немає сенсу. Тим більше що через холодне горище йде 25% теплової енергії з дому. Подбати про це треба ще на початковому будівництві даху. Якщо це питання було втрачено, закріпити утеплювач можна зсередини. Існує багато відеороликів про те, як утеплити мансарду для зимового проживання, а супутні фото допоможуть правильно укласти поріг.

Який утеплювач краще використовувати?

Вибираючи утеплювач для мансарди, треба віддати перевагу матеріалам, які відповідають вимогам СНіП. В першу чергу він повинен володіти:

  • низьким показником теплопровідності;
  • пожаробезопекою;
  • вологостійкість;
  • екологічною чистотою.
  • утеплення даху

C:\Users\Елена\Desktop\krovlja.jpg

Правильно підібраний тип утеплювача, який відповідає всім цим вимогам, забезпечить комфортні та безпечні умови проживання. До таких матеріалів відносяться:

Якщо розглядати останні два утеплювача, з точки зору пожежної безпеки, то, як би не стверджували виробники, матеріал є пальним, і він виділять токсичний дим. Але все ж допускається ними утеплювати певні елементи конструкції.

Пінопласт добре підходить для ламаного даху, що добре відображає відео. Плити легко кріпити зсередини горища і вирізати з них фрагменти будь-якої форми. Однак існує великий мінус – низька паропроникність. Без якісної вентиляція мансарда буде вологою, а по стінах піде грибок. Якщо вирішено, одну з кімнат обладнати під літню спальню, то від пінопласту треба зовсім відмовитися.

Використовувати скловату для утеплення зсередини даху небажано. Як і всі рулонні утеплювачі, вона погано тримає форму. Згодом матеріал буде з’їжджати з похилії поверхні і злежуватися.

Найкраще для теплоізоляції похилих скатів підходять мати базальтової вати. Цей утеплювач характеризується нульовим показником водопоглинання і теплопровідності. Гарна еластичність волокон сприяє утриманню матів між кроквами без втрати первісної форми. Плити виробляють шириною 600 мм. Така ж відстань повинна бути між кроквами правильно вибудуваного мансардного даху. Як видно на фото, утеплювач щільно входить в основу без підрізування або додавання шматків.

Утепление перекрытия

На відео можна побачити, що роботи з утеплення будь-якої кімнати починають з підлоги. Мансардне приміщення не є винятком, тому спочатку тут укладають теплоізоляцію на перекриття. Далі, воно буде виконувати роль статі.

Будинок з мансардою може мати 3 види перекриття, отже, і утеплення роблять теж трьома способами:

  • Ж / б перекриття з наливними підлогами треба утеплювати міцним матеріалом. Добре якщо він буде володіти високим показником шумопоглинання. Непогано себе зарекомендував для таких цілей екструдований пінополістирол. Плити розміщують щільно по бетонній основі, гідроізолюють з обох сторін, укладають армуючої сітки і заливають зверху бетонною стяжкою.
  • Якщо ж / б перекриття вирішено послати дерев’яними підлогами, то під лаги потрібно підкласти шумопоглинаючі підкладки. Між лагами укладають базальтові плити, залишаючи по кутах конструкції вентиляційні зазори. Зверху на лаги укладають дерев’яну дошку.
  • Для утеплення дерев’яного перекриття потрібно виготовити чорнову підлогу. ЇЇ можна розмістити під балками або зверху. Сюди укладають базальтові мати, відокремивши їх пароізоляцією.

Перекриття не мають ухилів, тому їх можна утеплювати рулонним матеріалом. Тут підійде навіть та скловата. Її просто розгортають по поверхні, затикаючи шматками все щелі.

Утепление крыши

Перед початком робіт треба обов’язково перевірити дахове покриття на можливі протікання. При виявленні таких виконують спочатку ремонт даху, а потім приступають до укладання утеплювача.

Процес утеплення виконують в такому порядку:

  1. Дах повинен мати гідроізоляційний шар, покладений на обрешітку перед монтажем покрівельного покриття, як показано на фото. Якщо з якихось причин він відсутній, гідроізоляцію треба закріпити зсередини. Її пристрілюють степлером до крокв на відстані 50 мм від обрешітки. Залишений зазір необхідний для підпокрівельної вентиляції.
  2. Базальтові мати щільно укладають між кроквами, поєднуючи стики клейкою стрічкою. Утеплювач краще підібрати по товщині крокв. Тонкі мати буде потрібно укласти двома шарами. Якщо утеплювач буде виступати за висотою, до крокв доведеться набивати додаткові рейки.
  3. Зверху теплоізоляцію вкривають пароізоляцією. Стики укладають внахлест не менше 100 мм, скріплюючи їх скотчем. Місця примикання до елементів даху фіксують клеєм. Для базальтових плит в якості пароізоляції краще використовувати дифузну мембрану. Її структура така, що до утеплювача не пропустить вологу, а з утеплювача забезпечить вихід пари, що утворилася. Закріплюють пароізоляцію рейками. Вони виконають роль обрешітки для кріплення фінішного покриття.
  4. Далі, залишилося підібрати оздоблювальний матеріал і змонтувати його на готову обрешітку. Як показано на відео, найчастіше для цього використовують гіпсокартон або вагонку.

C:\Users\Елена\Desktop\krysha-e1472670725634.jpg

Матеріал для внутрішнього утеплення фронтону, що прокладається між брусом, повинен відповідати по товщині. Інакше, як і для даху, доведеться нарощувати товщину бруса або укладати 2 шари теплоізоляції. Плити треба щільно вставляти в чарунки не розриваючи їх шматками. Інакше теплоізоляція втратить свої властивості.

Фронтони найчастіше утеплюють зовні трьома способами, що залежить від конструкції споруди:

  • Збудовані будинки з шаруватої кладки зовні мають облицювання, а зсередини несучу стіну. Тут утеплювач розміщують всередині кладки. Найкраще підходять базальтові плити. Далі, треба керуватися розрахунковими даними. Якщо вони вказують, що утеплювач буде вбирати вологу, його захищають пароізоляцією.
  • Утеплення за технологією вентфасада також проводиться базальтовими матами. Тут між утеплювачем і фінішним покриттям обов’язково роблять зазір від 40 до 150 мм. Від вологи плити захищають дифузійні мембрани. Вона додатково запобіжить проникненню вітру всередину мансарди.
  • Штукатурний фасад простіше утеплити плитами пінопласту або пінополістиролу. Матеріал має стабільну форму, тому його легко закріпити на поверхні.

Якщо зовнішнє утеплення фронтону неможливо, це можна зробити зсередини, як показано на фото.

Теплоизоляция стен

Робота з перегородками

При облаштуванні кімнат на мансарді не обійтися без будівництва перегородок. Тут теж треба задуматися про питання їхньої ізоляції. Для цих робіт найкраще підходять плити мінеральної вати. Перегородки вийдуть легкими, що важливо для перекриття, теплими і пожежобезпечними.

Для зведення конструкції виготовляють каркас з направляючими. До них закріплюють обшивку. Це можуть бути ті ж ГКЛ або вагонка. Мінвату укладають між обшивкою уздовж напрямних. Готова конструкція добре буде поглинати шум. Додатково можна відокремити перегородку від статі шумопоглинаючою стрічкою.

Процес утеплення мансарди не дуже складний, але все ж вимагає ретельного виконання. Крім розглянутих традиційних утеплювачів, існують більш ефективні, такі як ековата або пінополіуретан. Однак їх рідше використовують через високу вартість.

У наступному відео приклад того, як можна утеплити мансарду за допомогою матеріалу Ізовер.