Дахи сучасних будинків виконують не тільки пряме призначення, що полягає в захисті будівлі від негативного впливу погодних умов, але і є невід’ємною частиною дизайну загального фасаду. Тому варто приділити належну увагу вибору не тільки матеріалу покрівлі, але і її кольором.
Щоб знати, якого кольору вибрати дах будинку, необхідно знати деякі правила. Розглянемо їх більш детально.
Вміст статті
На що звернути увагу?
Правильний колір даху повинен гармоніювати з фасадом, а також із загальним дизайном ділянки. Відповідний відтінок вдало підкреслить стилістику архітектури, а також поліпшить ступінь теплоізоляції будинку.
Використовуючи деякі відтінки можна візуально змінювати зовнішній вигляд будівлі, здійснити коригування обсягу і масивності споруди.
Умовно виділяють такі особливості колірної гами:
- єдність стилю;
- поглощаемость тепла;
- ступінь вигоряння;
- акцент на форму;
- візуальний ефект.
Під стильовим єдністю мається на увазі вибір такого кольору, який буде гармоніювати з відтінком фасадної обробки. Краще оформляти в одному кольорі покрівлю, цоколь, карнизи, обрамлення прорізів. Якщо не врахувати цей аспект, створюється відчуття, що дах існує окремо від решти будівлі.
При створенні проекту також необхідно звернути увагу на кліматичні особливості та необхідність теплоізоляції.
Варто пам’ятати, що темна поверхня здатна накопичувати тепло, а світла його відштовхує. Слідуючи цьому правилу, жителям північних широт рекомендують оформляти покрівлю в темних відтінках.
Завдяки такому рішенню можна істотно знизити витрати на енергозабезпечення будинку, температура всередині приміщення підвищується природним чином, а сніг розтане швидше.
Жителям півдня варто віддати перевагу світлим кольорам. Таке рішення скоротить статтю витрат на кондиціонування, оскільки в приміщенні буде прохолодно.
Оформляючи даху в темних відтінках, пам’ятайте, що вони більш схильні до вигоряння від сонячних променів. У свою чергу світлі кольори здатні приховувати наслідки впливу погодних умов.
Якщо ви сумніваєтеся, який колір даху вибрати, щоб приховати проблему вигорання, віддайте перевагу сірим відтінкам. Ця палітра є універсальною, оскільки приховує забруднення, на такій покрівлі не видно вигоряння.
За допомогою вдалого колірного рішення розставляються акценти, підкреслюється геометрія даху, а також ховаються недоліки споруди і виділяються гідності.
Не варто забувати і про візуальні ефекти. Дах, оформлена в пастельних відтінках, візуально здається більш габаритної. Використовуючи глибокі тони, ви отримаєте протилежний ефект.
Про контрасті і нюансі
При складанні плану будинку, необхідно приділити належну увагу питанню колірного оформлення. Для створення сучасних дахів існують два основних принципи:
- контраст;
- нюанс.
Розглянемо докладно ці аспекти.
Особливості нюансу
Цей принцип має на увазі присутність плавного переходу від відтінку покрівлі до кольору фасаду. Вони повинні бути практично одного тону.
Прикладами такого рішення можуть бути коричневий фасад і теракотова дах, ванільні стіни і жовта покрівля, а також використання відповідно таких відтінків як блакитний і морська хвиля.
Переглянути всі поєднання кольорів будинку і даху, які рекомендують дизайнери, можна в спеціалізованих журналах або ресурсах інтернету.
На підставі запропонованих таблиць можна вибрати найбільш підходящий для вас ансамбль. Але не забувайте, що забарвлення будинку повинен бути гармонійним з ландшафтом.
Що таке контраст?
Контрастне оформлення здійснюється при використанні різних відтінків, що мають також різну насиченість. Прикладом контрастною даху може бути застосування бежевій і бордовою, зеленої і кавовій, а також блакитний і антрацитовой черепиці. При бажанні можна використовувати більше двох кольорів.
Щоб будинок виглядав ефектно, до нейтрального відтінку фасаду додають покрівельний настил, створений листами ондулина різного забарвлення. Різнобарвні плитки розміщуються згідно зі схемами.
Найпоширенішими є такі схеми: шаховий порядок, діагональ, або хаотичність. Почерпнути ідеї можна з фото сучасного даху для будинку, зробленої іменитими дизайнерами.
Фото даху будинку
Також рекомендуємо переглянути:
Вам сподобалася стаття?