Як правильно вибрати холоднокатаний профіль?

Важко переоцінити значення холоднокатаних профілів в сучасному каркасному будівництві. Досить висока міцність даного будматеріалу дозволяє використовувати його в якості основного елемента всієї конструкції, а невелика вага кожного профілю дає можливість знизити навантаження на фундамент.

Також холоднокатані профілі затребувані і в класичному будівництві. У цьому випадку вони використовуються для створення:

  • покрівельної обрешітки;
  • перегородок всередині будівлі;
  • стельових або настінних конструкцій;
  • траверсів під систему вентиляції, освітлення та ін .;
  • несучого каркаса під облицювальні покриття.

На сьогоднішній день ринок будівельних матеріалів України готовий запропонувати кожному бажаючому величезний вибір різних металевих профілів, створених методом холодного прокату. У зв’язку з цією обставиною дуже важливо знати, як правильно вибрати відповідні холоднокатані профілі з оцинкованої сталі.

На що звернути увагу при замовленні холоднокатаного профілю?

Перед покупкою відповідного сталевого профілю необхідно визначитися, яка саме різновид даного будматеріалу вам необхідна:

  • U-образний . Має вигляд рівнополичного швелера з рівними краями. Підходить для зведення колон, балок або несучої каркасної швидкомонтованого будівлі.
  • C-подібний. Зовні схожий на U-подібний профіль, але на відміну від нього краю C-образного швелера загнуті всередину з метою збільшення його показника жорсткості. Активно застосовується для побудови будівельних ферм, стійок, колон, перекриттів.
  • L-образний. Являє собою класичний куточок. Універсальний вид холоднокатаного профілю. Часто використовується при створенні покрівельної та фасадної обрешітки.
  • Z-образні . Являє собою рівну металеву пластину з загнутими в різні боки краями. Застосовується для створення покрівельних прогонів, перекриттів і вентильованих фасадів.

Крім стандартних видів холоднокатаних профілів деякі виробники випускають їх посилені варіанти. Від своїх молодших побратимів вони відрізняються лише наявністю додаткових ребер жорсткості, які найчастіше розташовані на краях профілю.

Одночасно з вибором відповідної різновиди холоднокатаного профілю варто звернути увагу і на деякі інші фактори:

  • Габаритні розміри. Розмірний діапазон розглянутих будматеріалів вкрай широкий. Крім того, деякі виробники готові запропонувати послуги з виготовлення профілів заданих розмірів.
  • Матеріал вироби. У більшості випадків матеріалом для виготовлення холоднокатаних профілів служить оцинкована сталь, рідше – алюміній або звичайна сталь.
  • Наявність антикорозійного покриття. Найчастіше для захисту металу від окислення на нього наносять шар цинку Недорогі моделі профілів можуть поставлятися без захисного покриття.
  • Ціна. Вартість пропонованого будматеріалу повинна радити заявленій якості продукції.

Якісні холоднокатані профілі повинні мати досить високими показниками жорсткості і невеликою вагою. У зв’язку з цим рекомендується підбирати профіль з оцинкованої сталі товщиною понад 0,55 мм.

Купити холоднокатані профілі від виробника можна в нашому інтернет-магазині. Ми готові надати кожному з наших клієнтів великий вибір якісних покрівельних і облицювальних матеріалів за розумною ціною і з доставкою по всій Україні.