Красиві дахи приватних будинків: 5 цікавих ідей для стандартних конструкцій

Комбинация двухскатной и вальмовой кровли со скатом над фронтоном

Красиві дахи приватних будинків: 5 цікавих ідей для стандартних конструкцій

Зміст

1. Види

1.1 Варіант 1: плоский

1.2 Варіант 2: односхилий

1.3 Варіант 3: щипцові

1.4 Варіант 4: вальмовий

1.5 Варіант 5: мансардні

2. Висновок

Як зробити дах, щоб він був практичним і красивим? Раніше я часто замислювався над цим питанням. Але тепер, набравшись досвіду, готовий сам поділитися з вами деякими цікавими рішеннями, а яскраві фото доповнять мій огляд.

Грамотно оформленная кровля может украсить даже самое невзрачное здание Грамотно оформлена покрівля може прикрасити навіть сама непоказна будівля

Види

Залежно від типу конструкції, всі види дахів приватних будинків діляться на кілька основних типів:

C:\Users\Елена\Desktop\rassmotrim-originalnye-varianty-krovel-kazhdogo-ti-600x179.jpg Розглянемо оригінальні варіанти покрівель кожного типу.

Варіант 1: плоский

Останнім часом все більшою популярністю користуються так звані будинки-куби. Головним їх елементом, який і надає таку форму конструкції, є плоский дах.

Дом-куб смотрится современно и оригинально Будинок-куб виглядає сучасно і оригінально

Треба сказати, плоский дах – це єдиний тип конструкції покрівлі, покриття якої ніяк не впливає на дизайн будівлі. Тому можна використовувати абсолютно будь-які покрівельні і обмазувальні матеріали, незалежно від дизайну фасаду.

Переваги: ​​Плоскі дахи не просто красиво і сучасно виглядають, але і приваблюють своєю практичністю, так як дозволяють використовувати їх поверхню з користю, наприклад, в якості тераси.

Плоскую кровлю можно использовать в качестве террасы и даже газона Плоску покрівлю можна використовувати в якості тераси і навіть газону

Недоліки. Мінус такої конструкції полягає в тому, що в зимовий час на неї і всю будівлю лягає велика снігова навантаження. Тому подібне рішення – це не найкращий вибір для регіонів з рясним випаданням опадів.

Крім того, плоска конструкція позбавляє домовласників горища, який забезпечує не тільки додатковий простір, але і теплоізоляцію житла.

Двух-трехэтажный дом можно украсить односкатной кровлей

Двох-триповерховий будинок можна прикрасити односкатною покрівлею

Варіант 2: односхилий

Односхилі покрівлі рідко використовують для приватних будинків. Однак, вони виглядають досить незвично і цікаво.

Правда застосовувати їх краще тільки для двох-триповерхових будинків. Одноповерховий невеликий будиночок з односхилим дахом буде виглядати бідно і непоказно.

Скат с маленьким углом уклона подвергается большой снеговой нагрузке

Односхилі конструкції мають просту кроквяну систему, що спрощує і здешевлює їх монтаж

Переваги. Крім того, що ці дахи незвичайні, вони мають і інші переваги:

  • Простота конструкції. В результаті простої кроквяної системи, така покрівля виходить недорогою;
  • Простота монтажу. Завдяки цьому побудувати подібний дах можна своїми руками.
  • Скат з маленьким кутом ухилу піддається великому снігового навантаження
  • Скат з маленьким кутом ухилу піддається великому сніговому навантаженню

Недоліки. Односхилі конструкції мають і деякі свої недоліки:

  • Велика снігове навантаження. Мають невеликий кут нахилу, тому їм властиві ті ж недоліки, що і плоским конструкціям;
  • Обмежений вибір покрівельних матеріалів. Цей недолік так само пов’язаний з кутом нахилу;
  • Своєрідний зовнішній вигляд. Не кожному подобається, як виглядає односхилий дах.
  • Треба сказати, що, як і в випадку з плоскою покрівлею, покрівельний матеріал на дизайн будівлі особливо не впливає. Єдине, бажано приділити увагу кольором покриття та торцевій планці.

Двухскатная конструкция – это наиболее распространенный вид крыш для частных домов

Двосхила конструкція – це найбільш поширений вид дахів для приватних будинків

Варіант 3: щипцові

Щипцові (подвійні), покрівлі найбільш популярні для одноповерхових будинків. Тому багато людей вважають, що вони шаблонні і безликі.

Ассиметричная двускатная кровля даже самое простое строение сделает интересным и оригинальным Асиметрична двосхила покрівля навіть найпростішу будову зробить цікавою і оригінальною

Однак якщо грамотно підійти до дизайну, то навіть подвійну покрівлю можна зробити красивою і незвичайною. Для цього потрібно приділити увагу наступним моментам:

  • Конструкції покрівлі. Звичайний двосхилий дах дійсно виглядає шаблонно, але якщо його зробити асиметричним, то зовнішній вигляд всього будинку відразу перетвориться.
  • Асиметрична покрівля може мати різний кут нахилу скатів. Іноді роблять однаковий кут скатів, але різну їх ширину, якщо, наприклад, під одним з скатів розташована веранда;

Один из скатов можно использовать в качестве навеса

Один з скатів можна використовувати в якості навісу

Один з скатів можна продовжити, і використовувати його в якості навісу. Правда, таке рішення можна реалізувати тільки якщо будинок двох-триповерховий.

Покрівельного матеріалу. В даний час існує безліч покрівельних матеріалів, які здатні прикрасити навіть нічим не примітну покрівлю. Наприклад, дах можна покрити натуральною черепицею, яка завжди виглядає виграшно, або матеріалами, які її імітують.

З відносно недорогих покриттів можна виділити бітумну черепицю. Вона існує самих різних кольорів і форм.

Особисто я її люблю за те, що вона красиво блищить і переливається на сонці, але це стосується лише якісного покриття. Правда, інструкція по її монтажу має на увазі використання суцільної обрешітки, що дещо ускладнює роботу.

Мягкая черепица – отличное украшение двускатной кровли

Бітумна черепиця – відмінна прикраса двосхилої покрівлі

Переваги:

  • Простота конструкції. Завдяки цьому знижується її вартість. Крім того, просту конструкцію можна виконати самостійно, володіючи базовими навичками роботи з деревом;
  • Універсальність. Підходить для будь-яких регіонів, незалежно від кількості опадів;
  • Забезпечує будинок горищем. Якщо зробити великий кут нахилу скатів, то горище перетвориться в житлове приміщення.
  • Будь-яку скатну покрівлю можна прикрасити на етапі проектування оглядовими вікнами. Правда, це дещо ускладнює конструкцію і збільшує витрати матеріалів.
  • Недоліки. До мінусів відноситься тільки те, що сама форма виглядає не оригінально. Але, ми з’ясували як нівелювати цей недолік.

Вальмовая конструкция отличается от двухскатной отсутствием фронтонов Вальмовая конструкція відрізняється від двосхилим відсутністю фронтонів

Варіант 4: вальмовий дах

Вальмовий дах багато в чому нагадує подвійний. Головна її особливість полягає в тому, що вона не має фронтонів.

У даній конструкції замість фронтонів виконуються трикутні скати. Таким чином, покрівля виходить чотирьохскатною.

Дизайн у таких дахів особливою оригінальністю теж не відрізняється. Тому, щоб прикрасити будову, потрібно відповідально підійти до вибору покрівельного матеріалу.

Комбинация двухскатной и вальмовой кровли со скатом над фронтоном

Комбінація двосхилого і вальмової покрівлі зі скатом над фронтоном

Крім того, існує один прийом, який дозволяє прикрасити дах – це комбінувати вальмову конструкцію і подвійну. Є такі варіанти реалізації цієї ідеї:

  • Невеликий скат над фронтоном. Зовнішній вигляд такого даху виглядає оригінально, крім того, конструкція дозволяє облаштувати на горищі житлове приміщення;

Небольшие фронтоны над скатами разнообразят дизайн вальмовой конструкции Невеликі фронтони над схилами урізноманітнюють дизайн вальмової конструкції

Скат під фронтоном. В цьому випадку торці будинку під коньком мають маленькі фронтони, на яких зазвичай розташовуються невеликі віконця.

Переваги:

  • Рівномірний розподіл навантаження. Похилі дахи даного типу дозволяють рівномірно розподілити снігове навантаження на стіни;
  • Універсальність. Можна використовувати для будівель з будь-якою площею і будь-якою кількістю поверхів. Підходить для регіонів з рясним випаданням опадів.

Вальмовая стропильная система имеет сложную конструкцию

Вальмова кроквяна система має складну конструкцію

Недоліки: Дана дах має кілька серйозних недоліків:

  • Складність конструкції. Щоб самостійно побудувати таку конструкцію, потрібно володіти певним досвідом. Ціна монтажних робіт, відповідно, більш висока;
  • Зменшується корисна площа. Вальмовий дах будинку малопридатний для облаштування під нею житлового приміщення, особливо, якщо будинок має невелику площу.
  • Покрівля може бути не тільки вальмовою або двосхилою. Якщо будова має складну форму, для нього підійде багатощипцевий дах, яка є комбінацією двосхилої і вальмової конструкції. Такі покрівлі зазвичай виглядають найбільш ефектно, але вони складні в плані виконання.

Мансарда обеспечивает дом дополнительным этажом Мансарда забезпечує будинок додатковим поверхом

Варіант 5: мансардні дахи

Мансардний дах від двосхилого відрізняється наявністю ламаних крокв. Тобто нижня частина крокв розташовується під великим кутом, що наближається до 90 градусів, а верхня частина – більш полога.

Таке рішення дозволяє забезпечити максимум простору під покрівлею, яке зазвичай використовують як житлове приміщення.

Мансардні типи дахів по красі поступаються описаним вище конструкціям. Однак, їх теж можна прикрасити – змінити кут нахилу нижньої частини крокв.

Изменение угла нижней части стропил кардинально меняет восприятие мансардной кровли

Зміна кута нижньої частини крокв кардинально змінює сприйняття мансардної покрівлі

Якщо є балкон, можна зробити навіс у вигляді ламаного мансардного даху – це так само урізноманітнює і прикрасить дизайн. Крім того, звичайно ж, не забувайте і про вибір покрівельного матеріалу.

Навес над балконом мансардной формы сделает кровлю более оригинальной

Навіс над балконом мансардної форми зробить покрівлю більш оригінальною

Переваги:

  • Збільшений простір. Мансардний дах у будинку, по суті, забезпечує його повноцінним додатковим поверхом;
  • Відносна простота монтажу. На перший погляд мансардні дахи складні, але в дійсності процес їх монтажу досить простий.
  • Недоліки. До мінусів можна віднести своєрідний зовнішній вигляд покрівлі.

Ось і всі різновиди дахів, а також ідеї їх прикрасити, про які я хотів вам розповісти.