Вентиляція покрівлі з металочерепиці
Купити вентиляційні виходи і аератори https://roof.lviv.ua/catalog/pokrivelna-ventilyatsiya/
Дах з металочерепиці придбав у будівельників і власників будівель заслужену популярність. Цей матеріал прекрасно виглядає, трохи важить, довговічний і простий в монтажі. Але йому, як і іншим видам металевого покриття, потрібен посилений повітрообмін.
Нам необхідно зрозуміти, як змонтувати вентиляцію для покрівлі з металочерепиці. Крім того, через покрівельний металевий лист здійснюється прохід вентиляції всіх внутрішніх приміщень будинку. Правильно і герметично змонтувати ці вузли дуже важливо для довгої і бездоганної служби покрівлі та збереження підпокрівельного простору.
Для чого потрібна вентиляція даху?
При будь-яких погодних умовах металевий дах схильний до перепадів температур, що призводить до негативних наслідків. Це або перегрів, який стає причиною деформації листа, або охолодження – передумова до скупчення конденсату.
Схема організації вентиляції покрівлі з металочерепиці
Нейтралізувати ці дії і покликана вентиляція покрівлі з металочерепиці. Її відсутність або недбале виконання, призводять до небажаних процесів, істотно знижує термін служби даху і покрівельного матеріалу.
Наслідки відсутності вентиляційних каналів можуть бути наступними:
- Втрата утеплювача теплоізолюючих властивостей в результаті намокання, і підвищення витрат на обігрів будівлі.
- Деформація і гниття дерев’яних частин конструкції даху при проникненні в них вологи.
- Корозія металевих листів черепиці в результаті постійного доступу вологи.
- Утворення криги в зимовий час і, як наслідок, додаткове навантаження на дах.
- Перегрів в літню пору, що веде до деформації листів і ослаблення міцності в місцях кріплення і стиках.
- Металочерепиця настилається на гідроізолюючі покриття, по якому надмірна волога стікає в жолоб стоку. У разі порушення цілісності плівки зупинити процес гниття обрешітки зможе тільки вентиляція підпокрівельного простору.
Укладання гідроізоляційної плівки під металочерепицю
Труби загальнодомової вентиляції, без якої в житловому будинку не обійтися, також проходять через перекриття і дах. У місці проходження каналу вентиляції через покрівлю також потрібна додаткова герметизація та ущільнення. При цьому можна використовувати штатні елементи, що поставляються виробниками покрівельних матеріалів і комплектуючих.
Види вентиляційних виходів для даху та їх пристрій
Для початку слід розібрати конструктивні особливості способів створення зон вільної циркуляції повітря в підпокрівельному просторі. Облаштована вентиляція вашого даху з металочерепиці може бути наступним чином:
Вентиляція безперервна, потік повітря забезпечується через перфорацію в оздоблювальних панелях карниза і коньок;
Вентиляція точкова, де потік повітря забезпечується точковими аераторами;
Вентиляція комбінована, при ній додатковий забір повітря відбувається з горищної частини підпокрівельного простору;
Вентиляція загальнобудинкова, не має прямого відношення до покрівлі, але проходить через покриття даху і монтується за тим же принципом.
Вентіляція загально будинкова
Безперервна вентиляція даху з металочерепиці створюється при покрівельних роботах і забезпечується спеціальним зазором і вентильованим коньком. Також при обробці карниза монтуються перфоровані планки, що забезпечують приплив повітря під покрівельні листи. При точкової вентиляції, аератори врізаються в змонтований лист на відстані не більше 60 см від конька.
Установка аераторів на даху
Комбінована вентиляція поєднує в собі безперервний і точковий спосіб з метою забезпечення сухості утеплювача, горищного простору і зони крокв, і обрешітки. Загальнобудинкова вентиляція має вихід з житлових приміщень, проходить через горищний простір і дах, а монтується за допомогою гнучких труб.
Важливо пам’ятати, що точки виходу вентиляційних каналів потрібно визначати з урахуванням середньорічної кількості вітрів для вашої місцевості.
Промисловість пропонує різноманітні готові вентиляційні канали, як за ціною, так і по влаштуванню. Вони випускаються з фартухами, придатними під різні профілі покрівельних матеріалів.
Деякі з них забезпечені примусовою вентиляцією з електричним живленням, а також шаблонами для прорізання отворів в покрівельному матеріалі. В основному пристрої виходів для вентиляції даху з металочерепиці складаються з наступних елементів:
- верхній дефлектор, він не дозволяє потрапляти в трубу сміттю і опадам;
- різного діаметру вентиляційні труби, які підбираються в залежності від площі даху;
- елемент проходу, що дозволяє герметично приєднати трубу до покрівлі.
Схема виведення на дах вузла примусової вентиляції покрівлі
Важливо перевірити комплектність пристрою вентиляції, відповідність його кольору вашої покрівлі та наявність шаблону.
Інструмент
Змонтувати вентиляцію даху можна самостійно, потрібно правильно розташувати вихід, дотримуватися техніки безпеки і мати необхідний інструмент, а саме:
- будівельний рівень;
- електричні або механічні ножиці по металу;
- маркер для розмітки;
- електричну дриль;
- біти і шуруповерт;
- електролобзик;
- герметик.
Монтаж вентиляційного проходу покрівлі
Змонтувати прохід вентиляції через покрівлю з металочерепиці не представляє великих труднощів, всі операції виконуються акуратно і ретельно відповідно до інструкції. Готовий прохід перед покупкою треба перевірити на комплектність, наявність шаблону і справну роботу примусової вентиляції, якщо така є.
Монтаж вентиляційного проходу покрівлі
Порядок монтажних операцій полягає в наступному:
- визначити місце виходу вентиляційного каналу в залежності від конфігурації даху і переважаючих вітрів, але не нижче 60 см від конька;
- докласти шаблон з комплекту на місце майбутнього отвору і окреслити його маркером;
- просвердлити отвори по розміченому контуру;
- прорізати отвір в черепиці по просвердленому отвору і підрівняти елементи обрешітки для установки витяжної труби;
- ретельно очистити і знежирити місце монтажу проходу;
- переконатися в щільному приляганні до металочерепиці фартуха проходу;
- в кожусі проходу вирізається отвір, який має бути на 25% меншим, ніж діаметр труби, для забезпечення надійного примикання;
- труба вставляється в кожух проходу і конструкція збирається;
- промазати герметиком і закріпити на покрівлі саморізами вузол проходу;
- переконатися у відсутності щілин між покрівельним листом і фартухом, а в разі потреби вдруге прогерметизувати стики;
- вирівняти за рівнем трубу і закріпити її;
- знизу з горищного приміщення перевірити правильність кріплення і усунути недоліки.
Не можна проводити монтаж в зимовий час і в дощову погоду, обов’язково дотримуватися техніки безпеки і працювати в спецодязі.
Монтаж вентиляційного проходу покрівлі
Вибирати прохід слід в найкращій комплектації, щоб в подальшому не встати перед необхідністю окремо докуповувати додаткові елементи. Колір вентиляційних каналів повинен відповідати кольору металочерепиці.
Монтаж труби з дефлектором на даху з металочерепиці
Висота труби з дефлектором не повинна бути нижче 50 см від поверхні покрівлі, а в разі підвищеного снігообрізання у вашій місцевості, не нижче 65 см. За нормами, одного вентиляційного проходу досить на 60 м2 площі покрівлі, проте для кожного ската потрібен окремий вентиляційний канал.
У разі складного багатоскатного даху, місце проходу вибирається індивідуально з урахуванням конкретних умов, і буде незайвим рада фахівця. Дуже складно уникнути помилок, не володіючи відповідними знаннями. Але самостійно зроблена робота принесе не тільки моральне задоволення, але і дозволить істотно заощадити.
Існують конструкції проходів, виконаних з металу, але все більшу кількість людей робить вибір на користь пластикових виробів. Вони не втрачають властивостей з перепадом температур, не схильні до корозії і деформації і мають досить широку кольорову гаму.
Висновок
Таким чином, ми всебічно розглянули вентиляцію покрівлі з металочерепиці. Монтаж проходу на покрівлі не є надзвичайно складним і трудомістким процесом, він цілком може бути проведений своїми руками. Дотримання інструкцій, відсутність поспіху і збірка при відповідних погодних умовах забезпечать успішне завершення покрівельних робіт.