Дедалі популярнішими стають такі конструктивні елементи сучасних заміських будинків і котеджів, як мансардні вікна. Їх можна зустріти не тільки в житлових спорудах, а й в адміністративних будівлях, готелях. У деяких випадках мансардні вікна виступають виключно в якості привабливих декоративних елементів, але все ж їх найчастіше використовують за прямим призначенням.
Для сучасних мансардних вікон характерні такі безперечні переваги, як здатність забезпечувати приміщення великою кількістю світла, широкий кут огляду, чудові декоративні властивості і повна відсутність будь-яких обмежень в плані розташування.
Такі конструкції розрізняються між собою безліччю параметрів, що визначає їх технічні характеристики і кінцеву вартість. Щоб не помилитися у виборі мансардних вікон, слід ознайомитися перш за все з їх характеристиками і призначенням.
Характерні особливості та різновиди мансардних вікон
Вибираючи мансардні вікна, слід перш за все визначитися з тим, де конкретно їх планується використовувати. Це може бути житлова кімната, ванна, кухня або яке-небудь інше простір будинку. Мансардні вікна можуть виступати також як вихід на дах.
Виходячи з функціонального призначення, розрізняють кілька різновидів мансардних вікон :
- Стандартні – використовуються в звичайних приміщеннях;
- Вологостійкі – затребувані в різних вологих приміщеннях;
- Сервісні – обладнуються укріпленої рамою і забезпечують доступ на дах.
Для виготовлення сучасних мансардних вікон зазвичай використовується натуральне дерево, яке в деяких моделях покривається шаром поліуретану. Ступінь енергоефективності конструкцій визначається як кількістю склопакетів, так і коефіцієнтом теплопровідності.
У мансардних вікнах може бути присутнім ламіноване внутрішнє або загартоване зовнішнє скло, а також якісна шумоізоляція. Завдяки наявності всіх цих елементів в приміщеннях забезпечується необхідний рівень комфорту і затишку.
Що стосується асортименту мансардних вікон, то він сьогодні надзвичайно широкий. Це дозволяє без особливих зусиль вибрати конструкцію, оптимально підходить під поточні потреби і особисті переваги.
геометричні параметри
Розмір мансардних вікон має не менш важливе значення, ніж їх тип. В даний час можна придбати різні за габаритами конструкції, починаючи від самих маленьких розміром 78×55 сантиметрів і закінчуючи величезними виробами з параметрами 140×114 сантиметрів.
Вибір оптимального за розмірами мансардного вікна залежить від необхідного ефекту і площі приміщення. Якщо конструкції призначаються тільки для забезпечення кімнати необхідною кількістю сонячного світла, то цілком достатньо буде декількох малогабаритних виробів. Якщо ж в пріоритеті стоїть дизайнерська складова, то мансардними вікнами можна засклити більшу частину покрівлі.
Відмінним рішенням є так звані комбіновані оклади. Вони дозволяють створити великий за розміром засклений фрагмент. Це оригінальне, сучасне і надзвичайно зручне рішення.
Конструктивні особливості мансардних вікон
Найважливішою складовою таких конструкцій є оклад. Це елемент, без якого неможливо виконати монтаж мансардних вікон. Оклад забезпечує установку конструкцій в різні типи покрівель. Подібного роду вироби мають безліч модифікацій, що залежить від різновиду даху. Дуже привабливо виглядає оклад, наприклад, в металлочерепичной покрівлі з хвилею оригінальної форми.
Широкий асортимент і доступність роблять мансардні вікна все більш популярними у споживачів, особливо якщо врахувати те, що такі вироби ідеально вписуються в найрізноманітніші покрівельні конструкції.