Монтаж бітумної черепиці Львів

Монтаж бітумної черепиці Львів

У будівництві на зміну старим матеріалами приходять нові, а технології минулого вдосконалюються і перетворюються з величезною швидкістю. Ще зовсім недавно багато хто влаштовував покрівлі приватних будинків з толі і шиферу. Зараз же з’явилися абсолютно нові, але в той же час чимось схожі на них матеріали і рішення. Гнучка бітумна черепиця – далекий родич руберойду і відмінний сучасний спосіб реалізації покрівлі, монтаж якої коштує відносно дешево, але при цьому будинок виглядає досить солідно. Бітумну гнучку черепицю також називають «покрівельна плита», «гонт», «м’яка покрівля» або «шинглс».

Переваги бітумної черепиці перед іншими видами покрівлі

1. Універсальність. Завдяки зручності монтажу гнучку бітумну черепицю можна використовувати в якості покрівельного матеріалу для практично будь-яких типів дахів, навіть для дахів самих витіюватих форм. Оскільки така черепиця добре гнеться, їй можна надати будь-яку об’ємну форму, використовувати на дахах з незліченною кількістю схилів, що «зозуль» і слухових вікон.


2. Естетичність. Різні види окремих елементів такої черепиці дозволяють надати покрівлі певну стилістичну спрямованість. Є можливість реалізувати покриття даху у вигляді «пелюсток», «лусочок» і «ромбів» в залежності від загальної концепції будинку.

3. Високі ізоляційні характеристики. Шарувата структура гнучкої крівлі дозволяє забезпечити підвищену звуко- і теплоізоляцію.

4. Стійкість до зовнішніх впливів. Бітумної черепиці абсолютно не страшна корозія. Крім того, під нею не утворюється конденсат і не накопичується волога.
З недоліків такого типу покрівлі слід виділити деяку незручність при монтажі, який вимагає використання додаткової підкладки і обрешітки, хоча сам процес досить простий, особливо при використанні самоклеїться черепиці. Також не рекомендується проводити ремонтні роботи в жарку пору року.

Види бітумної черепиці

Монтаж бітумною черепицею можна класифікувати за двома параметрами: виду підстави і типу покриття.

Існує кілька видів основ:
– картон;
– гума;
– стеклохолст (мокрий і сухий);
– поліестер.

Вид підстави безпосередньо відбивається на якості вже готової крівлі. На сьогоднішній день найпопулярнішим і найпоширенішим варіантом є стеклохолст, який показує найбільш гармонійне поєднання ціни та якості.

Наприклад, бітумна черепиця з картонним підставою буде коштувати значно дешевше, однак і якість буде прямо пропорційно ціні.

Щодо покриття для монтажу бітумної черепиці (посипання), то тут теж можна виділити кілька різновидів:
– мармур;
– граніт;
– кремній;
– сланець;
– базальт.

Також види м’якої черепиці різняться кольором покриття. Основні відтінки – це природні кольори природного каменю. Палітра шириться від темних, майже чорних і коричневих тонів до глинистих, червонуватих, іноді зелених і навіть синюватих.
Форм гнучкої черепиці також існує кілька видів. У тому яка краще, немає єдиної думки, тому вибирати слід, відштовхуючись від особистих переваг і загальної стилістики будинку. Основні форми – це ромб, шестигранник, прямокутник, дранка, цегла і дракона зуб.

За структурою можна виділити три види бітумної черепиці: одно-, дво- і тришарову.

Саме кількість шарів безпосередньо відбивається на довговічності цього покрівельного матеріалу і його терміні служби. При цьому тришарову гнучку бітумну черепицю можна вважати практично вічною.

Особливості укладання бітумної черепиці

• Робоча температура при монтажі може варіюватися від +16 до +30 ° C. Якщо проводити роботи при температурі нижче +16 ° C, ускладнюється процес клеєння, оскільки клей втратить свою в’язкість, і плитка стане крихкою. Якщо монтувати гонт при температурі вище +30 ° C, то він моментально приклеюється до підкладкового килиму. У більшості випадків це відбувається, коли черепиця ще не виставлена ​​точно по розмітці ската. Якщо ж монтаж бітумної черепиці все-таки відбувається в температурному діапазоні від +5 до 16 ° C, можна використовувати невелику хитрість – проводити роботи на сонячній стороні і при цьому зберігати черепицю в добре опалювальному приміщенні.
• Під час виконання робіт небажано ходити по вже застелене покрівлі, особливо на крутих схилах або при високих температурах. Це неодмінно призведе до осипання декоративного крихти або вдавленню крихти в основу, і навіть появі чорних бітумних слідів.

Для пересування по схилах використовуються спеціальні сходи і підмостя, що закріплюються під «пелюстками» черепиці, які можна легко і недорого виготовити прямо на об’єкті з обрізків дощок, OSB-плит або металу.

• При монтажі неприпустимо використовувати газові пальники.
• Зберігати пачки бажано у темному приміщенні в заводських упаковках, складируя їх по висоті не більше ніж в 15 шарів.

Технологія монтажу покрівлі з бітумної черепиці

1. Після установки всіх добірних елементів на підкладковий килим важливо перевірити розміри діагоналей площин скатів і грамотно нанести розмітку, дотримуючись інструкції від виробника.
2. Дуже важливо при монтажі використовувати гонт з різних упаковок. Досвід показує, що часто елементи з однієї упаковки можуть відрізнятися відтінком від елементів з іншої упаковки тієї ж партії.

Щоб уникнути появу кольорової плями на даху гонт з однієї упаковки слід розбавляти інші.

3. Деякі недосвідчені майстри при монтажі залишають на Гонти захисну плівку. Це серйозне порушення процесу.
4. Зазвичай гонт прибивається до поверхні чотирма, п’ятьма, іноді вісьмома спеціальними покрівельними оцинкованими цвяхами. Щоб прискорити процес, цілком виправдане використання пневматичних пістолетів, що дозволяє вистилати покрівельне покриття площею 200-300 квадратних метрів всього за один день.
5. Укладання гонту починається знизу вгору, від карниза до коника. Найчастіше монтаж починається з першого (карнизного) ряду. Всі стики – з димоходом, покрівельними планками і іншими прохідними елементами – промазиваются шаром мастики товщиною 1-2 мм.
Одним з найважливіших етапів в монтажі гнучкої черепиці є підготовка підстави. Воно повинно бути міцним, вологостійким, рівним (мати площину) з виконаними температурними і деформаційними швами.

Найпопулярнішим підставою на сьогоднішній день є поєднання обрешітки з обрізної дошки і OSB-плити товщиною від 10 мм. Можна також застосовувати OSB товщиною 6 мм у два шари при влаштуванні основ складних архітектурних форм (купола, башти, шпилі).

Важливим елементом при влаштуванні та монтажі покрівлі з бітумної черепиці є підкладковий килим. Як показує досвід, при демонтажі старого покриття підставу з OSB часто складно очистити на тих ділянках ската, де був укладений підкладковий килим. Він є не тільки додатковою гідроізоляцією, але і в якості склеює шару між бітумної черепицею і підставою.

Підкладковий килим безпосередньо відбивається на адгезії, збільшуючи її, а також захищає покрівлю при лавиноподібне сході снігу і льоду взимку, а також при сильних вітрових навантаженнях.

Відомі виробники бітумної черепиці, чия продукція доступна в нашій країні, – це Kerabit, Owens Corning, Döcke, Ruflex, Iko, Katepal, Shinglas і Tegola. Термін гарантії на бітумну черепицю, яку озвучують виробники, становить від 10 до 30 років в залежності від якості і вартості самої черепиці.