Монтаж керамічної черепиці Львів
Крім того, натуральна черепиця в усі часи була і залишається яскравим показником респектабельності власника будинку.
Недоліки керамічної черепиці
Не буває ідеального будівельного матеріалу, і навіть у такого якісного і відмінного матеріалу, як керамічна черепиця, є свої недоліки, які в цьому випадку відображаються в основному на монтажі, збільшуючи його складність. Одним з небагатьох, але самим значним недоліком є її вага.
Як приклад слід привести покрівлю з профнастилу, квадратний метр якої буде важити в діапазоні від 3 до 6 кілограм. У випадку ж з монтажем керамічною черепицею така ж площа покрівлі важила б 40-45 кілограм, оскільки тільки один фрагмент такої черепиці може досягати 5 кілограм, а на один квадратний метр потрібно витратити 8-10 штук.
Тут же потрібно пам’ятати про снігового навантаження, яка неодмінно повинна бути врахована при розробці проекту з керамічної черепиці.
Таке навантаження варіюється від 50 до 200 кілограм на квадратний метр. З огляду на всі ці фактори, найчастіше для пристрою покрівлі такого типу потрібне посилення крокв.
Кроквяна система і пристрій обрешітки під керамічну черепицю передбачає більш міцні крокви і вузли їх з’єднань, що залежать від власної ваги керамічної черепиці.
Є ще нюанси при монтажі керамічної черепиці.
На схилах з ухилом 10-22 ° потрібно укласти додатковий шар гідроізоляції у вигляді фальш-даху з руберойду або профнастилу. На дахах, ухил яких більше 50 °, черепиці потрібно кріпити шурупами або кляймерами.
Що стосується укладання гідроізоляції при монтажі керамічної черепиці, то технологія тут дещо складніша, ніж при влаштуванні інших видів покрівлі. Необхідно встановлювати спеціальні капельники, біля ендови робити тришарову гідроізоляцію (монтаж мембрани) особливим способом.
Своя технологія влаштування гідроізоляції є практично у всіх вузлів і елементів покрівлі.
Лише грамотний покрівельник з великим досвідом роботи зможе укласти гідроізоляцію під черепицю правильно.
Утеплювач і пароізоляція укладаються в кілька шарів в залежності від призначення горищного простору. Є можливість зробити холодний горище або мансарду в залежності від побажань замовника.
Особливості монтажу керамічної черепиці
Нюансів безліч, нижче наведемо деякі з них.
• Перед укладанням нижнього горизонтального ряду необхідно встановити щітку, щоб птахи не заселилися під покрівлю;
• На ділянках покрівлі, повалених підвищеної вітрового навантаження (коник і краю), кожну п’яту черепицю слід прибивати цвяхами, а в районах з переважанням сильних вітрів слід прибивати кожну другу черепицю;
• Черепиця, на яку кріпляться снігозатримувальні виступи, слід не просто прибивати. Необхідно посилювати саму обрешітку.
Оскільки технологія влаштування та монтажу покрівлі з керамічної черепиці – одна з найбільш складних, то і помилок в процесі роботи можна зробити величезну кількість.
При виборі керамічної черепиці простому обивателю і людині далекій від будівництва слід консультуватися з професійними майстрами, виконробами і проектувальниками, щоб підібрати найбільш підходящий тип.
На користь якої черепиці зробити вибір: керамічна або композитна черепиця?
1. Композитна черепиця трохи дешевше;
2. Композитна черепиця зовні досить схожа на керамічну;
3. Монтаж композитної черепиці дещо простіше;
4. Довговічність цих двох видів черепиці приблизно однакова;
5. Трохи нижче вага композитної черепиці (тому немає необхідності в посиленні кроквяної системи, і можна не робити суцільну обрешітку);
6. Керамічна черепиця натуральна і екологічна.
Якщо ж порівнювати керамічну черепицю з бітумної, то остання за багатьма характеристиками поступається і керамічної, і композитної. Вона не така довговічна, не стійка до низьких температур і до ультрафіолетового випромінювання, а також менш приваблива зовні.
Металочерепиця набагато дешевше керамічної і монтаж даної черепиці теж потребують менших витрат. Цей матеріал має високу теплопровідність і вкрай низьку шумоізоляцію, до того ж кераміка виглядає набагато благородніше.
За формою керамічну черепицю можна класифікувати за кількома видами:
1. плоска стрічкова черепиця, або «бобровий хвіст»;
2. середземноморська;
3. низкопрофильная;
4. двохпазовим;
5. плоска штампована (пазова);
6. високопрофільна S-образна.
Нанесення різних полімерних покриттів забезпечує багатий вибір кольорів, матових або глянцевих. Є можливість зробити також ангобованну або глазуровану черепицю.