Облаштування даху будинку з профнастилу

9

Облаштування даху будинку з профнастилу

Пристрій покрівлі – один з найважливіших етапів будівництва будь-якої будівлі. Особливе значення він набуває при зведенні житлового будинку, так як надійність експлуатації і гарантія відсутності протікання є невід’ємною властивістю комфортного проживання. Не дивно, що правильному виконанню покрівельних робіт присвячені численні статті та відео, розкидані на просторах інтернету.

Найбільш актуальне питання, що постає перед будь-яким будівельником, який матеріал використовувати в якості покрівельного покриття. Саме від цієї відповіді залежить і конструкція даху, і види матеріалів, що використовуються при її облаштуванні .

1 Одним з найбільш часто вживаних і популярних будівельних матеріалів, використовуваних в якості покриття покрівлі, в останні десятиліття став профільований лист. Це зовсім не дивно, з огляду на його високі споживчі якості і технічні характеристики матеріалу.

Важливо! Додатковою перевагою покрівельного матеріалу вважається, і цілком справедливо, відносна простота технології його застосування, яка допускає виконання робіт самостійно майбутнім власником будівлі.

Для цього цілком достатньо знань, почерпнутих з відео інструкцій із застосування матеріалу. І хоча, звичайно ж, розумно залучати професіоналів, але можливість зробити щось своїми руками крім економії коштів доставляє чимале емоційне задоволення.

Профнастил – опис покрівельного матеріалу і особливості його використання

Профільований лист, або як його практично завжди називають, профнастил – один з найпоширеніших будівельних матеріалів, застосовуваний в найрізноманітніших конструкціях і елементах будівель. Найбільш часто він використовується в якості покрівельного покриття, а також для влаштування стін або перекриттів.

Переваги будівельного матеріалу

  • значна несуча здатність матеріалу в поєднанні з відносною легкістю;
  • висока антикорозійна стійкість і механічна міцність профлиста;
  • екологічність профільованого листа;
  • простота технології використання матеріалу;
  • тривалий термін гарантованої експлуатації профлиста;
  • невисока вартість матеріалу.

Маркування матеріалу, пропонованого на ринку:

  • марка С (мінімальна висота хвилі листа – 8 мм, максимальна – 44 мм.) Може використовуватися для легких дахів будинків і зведення практично будь-яких конструкцій;
  • марка НС з висотою хвиль листів двох різновидів – 35 і 44 мм. Застосовується для огороджувальних конструкцій стін і в якості матеріалу для покрівельного покриття;
  • марка Н (висота хвилі листа від 57 до 114 мм.) Найбільш часта область застосування – зведення міжповерхових перекриттів і капітальної покрівлі.

2

Види покриттів профлиста:

  • оцинковане. Має характерний стандартний металевий колір. Матеріал може застосовуватися практично скрізь, де не потрібно особливих колірних рішень.
  • полімерне лакофарбове. Виготовляється практично будь-яких кольорів, аж до замовлення вподобаного конкретному споживачеві відтінку. Особливо часто матеріал застосовується в разі розробки дизайн-проектів, так як може надати будівлі унікальний і неповторний вигляд.

C:\Users\Елена\Desktop\3-600x249.jpg

Склад покрівельного порога

Профільований лист застосовується на будь-яких видах скатних покрівель: від найпоширеніших і двоскатних, які часто зустрічаються, до вальмових, багатощипцевих і безлічі інших.

Незалежно від конкретної конструкції покрівлі, коли виконується пристрій даху з профнастилу, завжди необхідно слідувати загальним правилам, які передбачають створення певної послідовності шарів різних матеріалів, що утворюють так званий покрівельний поріг. Існує два основних типи, що розрізняються головним чином розташуванням утеплювача:

  • в разі опалювального приміщення теплоізоляційний матеріал знаходиться безпосередньо в площині покриття;
  • в разі нежитлового та льотного приміщення утеплювач розташовується на рівні перекриття.

4

Але в обох випадках покрівельний пиріг повинен містити наступні елементи:

  • несуча система покрівлі з крокв і обрешітки. Найчастіше всього виконується з дерева, але можливий варіант в металі і деяких інших матеріалах;

C:\Users\Елена\Desktop\5-10-600x518.jpg

  • пароізоляція, що захищає теплоізоляційний матеріал від проникнення водяної пари зсередини будівлі. Багато професіоналів часто не надають особливого значення даному компоненту покрівельного порога.

Важливо! Відсутність пароізоляції призводить до поступового намокання теплоізоляційного матеріалу і наступного виходу його з ладу, або різкої втрати якостей, що загрожує серйозним витратам на необхідний ремонт.

  • Як матеріал для пароізоляції використовуються різні мембрани, плівки та подібні матеріали, вартість яких не значна, але користь безперечна;

7

  • утеплювач, призначений для відсікання опалювальних приміщень від неопалюваних. В даний час існує величезна різноманітність теплоізоляційних матеріалів, представлених на ринку. Найбільш популярними з них є різновиди мінераловатних плит, пінополістирол і т.д .;
  • безпосереднє покриття з профільованого листа. У разі якщо кут нахилу покрівлі незначний, рекомендується перед його укладанням виконати додатковий гідроізоляційний шар з плівки або подібного матеріалу. Він служить додатковою гарантією надійності роботи системи.

Основні етапи робіт і їх особливості

І в разі запрошення професійних будівельників-покрівельників, і при влаштуванні даху будинку з профнастилу власними силами необхідно спочатку визначитися з проектом, в якому визначаються основні необхідні параметри конструкції будинку. В даний час в мережі є досить велика кількість подібної документації та відео матеріалів. Але недостатньо просто дотримуватися їх. При виконанні робіт по влаштуванню покрівлі необхідно звертати на деякі нюанси особливу увагу. Один з можливих варіантів наведено в відео:

Підготовка

У будь-якій проектно-будівельній документації міститься найменування і кількість необхідних матеріалів, в тому числі покрівельних. При придбанні і доставці, а також виконанні навантаження-розвантаження профнастилу необхідно враховувати наступне:

  • оптимальним варіантом є залучення спеціалізованої техніки та для перевезення, і для підйому матеріалу наверх будинку. Стропи повинні бути м’якими, щоб не пошкодити захисне покриття листів;
  • необхідно уникати перегинів покрівельного матеріалу, для чого перенесення здійснюється строго вертикально і на кожні два метри довжини листа повинна припадати точка його опори;
  • роботи по перенесенню і підйому профільованого листа необхідно проводити в гарну безвітряну погоду.

Зазначені запобіжні заходи дозволять уникнути проблем з подальшим стикуванням листів при створенні покрівельного покриття.

Важливо! Особливу увагу слід приділити дотриманню заходів з техніки безпеки, так як покрівельні роботи завжди виконуються на висоті. Заздалегідь необхідно підготувати захисні огородження, монтажні пояси і троси для страховки.

Пристрій обрешітки покрівлі будинку

Найбільш часто використовуваний варіант матеріалу – дерев’яні бруски з поширених, а тому недорогих сортів деревини – вільхи, осики, сосни або їли. Крок обрешітки – не більше 50 см. Не слід забувати про обов’язкову обробку антмсептичним складом всіх застосовуваних дерев’яних елементів і конструкцій. Крім того, рекомендується виконати також їх вогнезахист.

Укладання паро-, тепло- і при необхідності гідроізоляції

8

Технологія виконання цих робіт досить проста і легко вивчається по відео. Головне – виконати всі рекомендації ретельно і з використанням якісних матеріалів. Основні правила:

  • пароізоляційний матеріал укладається по латах з рекомендованим незначним провисанням, що забезпечує додатковий вентильований простір;
  • утеплювач зазвичай розташовують максимально щільно поперек листам покрівельного покриття;
  • при маленькому ухилі покрівлі зазвичай укладається додатковий гідроізоляційний шар плівки.

Як це не парадоксально, але нормальна тривала експлуатація даху багато в чому визначається даним етапом виконання робіт.

Облаштування покриття

Монтаж покрівельного покриття слід починати з нижніх країв. Особливу увагу слід звертати на те, що листи укладаються внахлест. Його розмір визначається ступенем ухилу покрівлі:

  • менше 15 градусів – 20 і більше см;
  • при ухилі 15-30 градусів – нахлест повинен становити 15-20 см;
  • якщо нахил понад 30 градусів – 10-15 см.

Для більш надійної ізоляції рекомендується обробка стиків звичайними силіконовими герметиками. У разі ухилу даху менше 20 градусів цей захід стає обов’язковим.

Кріплення профнастилу здійснюється зазвичай саморізами, значно рідше – цвяхами з гумовими підкладками під капелюшок. Кількість елементів кріплення, як правило, приймається рівним 5-7 на кожен квадратний метр. Всі саморізи повинні бути ретельно закручені, щоб листи профнастилу, що утворюють покрівельне покриття, ні в якому разі не бовталися.

9Подальший догляд

Дах будинку з профільованого листа не потребує якихось особливих або вишуканих заходів з обслуговування. Цілком достатньо регулярно очищати покрівлю від сміття. Головне при цьому – не пошкодити захисне покриття профлиста. Якщо ж подібне відбулось – досить покрити місце фарбою.

Виконання всіх зазначених рекомендацій дозволить отримати на виході якісну покрівлю з профнастилу, яка пропрацює довго і без проблем.