Покрівельні матеріали для даху з профнастилу. Покрівельний профнастил

Покрівельні матеріали для даху з профнастилу. Покрівельний профнастил

Профнастил – це надійний і естетичний матеріал для облаштування даху. Широка палітра кольорів дає можливість створити яскравий екстер’єр. Профлист дозволить навіть при обмеженому бюджеті виконати якісне покриття на дах. Є чимало маркувань, з яких потрібно вибрати найбільш відповідний. Однак закупити буде потрібно не тільки сам профлист для покриття, але і допоміжні елементи і матеріали, такі як кріплення, вузли, підкладка та інше.

1

З чого складається підкладка під профнастил

За технологією під профлист укладається покрівельний пиріг. Підкладка під дах складається з наступних шарів:

  • Пароізоляційна плівка. Вона укладається з боку приміщення і запобігає намоканню утеплювача від висхідної водяної пари.
  • Теплоізоляційний шар. Утеплювач кладуть перпендикулярно напрямку профнастилу. Для даху зручніше використовувати мати, вони укладаються впритул один до одного.
  • Гідроізоляційний шар. На цій посаді може використовуватися плівка, мембрана або бітумна мастика.
  • Решетування. Виготовляється з дерев’яних брусів (перетин може бути 50 × 50 мм) і дощок (32 × 100 мм). Уздовж лінії карниза йде головна дошка більшого розміру. Додаткові дошки укладають навколо димаря і вентиляції. Всі елементи обрешітки перед укладанням обробляють антисептиком. Крок каркаса залежить від товщини профнастилу, становить найчастіше не менше півметра.

2

Коли підкладка на даху готова, на брусах обрешітки кріпиться саме покриття з профнастилу.

Важливо! При грамотному монтажі профільованого листа вага покрівельних матеріалів буде рівномірно розподілятися між несучими елементами конструкції.

Монтаж профнастилу на дах: інструкція

Профільовані листи можна укладати як горизонтально, так і вертикально. При цьому важливо дотримуватися правил щодо того, як укласти матеріали внахлест.

Нахлест, що йде уздовж листів, завжди робиться в одну сторону, в яку – не має істотного значення.

Нахлест, що йде поперек, роблять за рахунок листа, який кріпиться вище.

3

Початок роботи

Перший лист фіксують з нижнього кута одного з торців. При цьому залишають звис близько 4 см. Скат може складатися з одного ряду профнастилу або містити кілька рядів. Кожен наступний лист кріпиться з нахлестом, він заходить на попередній. Із застосуванням ущільнювача він повинен перекривати одну хвилю, а без нього – дві. Самий крайній лист кріпиться ретельно, саморізи ввинчують в низ хвилі через одну. Коли ряд, що йде уздовж торця, завершено, його фіксують торцевою планкою.

Важливо! Лист, який кріплять у краю, спочатку фіксують з вільного боку одним саморізом строго по центру. Тоді його можна буде обертати, щоб вирівняти матеріали по лінії карниза.

Монтаж покрівельного покриття

Другий і наступні аркуші також кріплять одним саморізом, потім вирівнюють і міцно фіксують.

Коли робота переходить на наступний ряд, крайній лист спочатку кріплять до розташованого нижче внахлест, а потім прикручують до брусів обрешітки. Поверх готового покрівельного покриття монтують торцеві планки і конькові.

Особливість монтажу ковзанів в тому, що їх не потрібно ущільнювати. Ці елементи відіграють важливу роль в вентиляції горища під листом, тому там повинен залишатися зазір для вільного руху повітря.

4

Що використовувати для підгонки листів за розміром

Щоб дахове покриття відповідало контурам даху, нерідко доводиться різати матеріали. У такому випадку можна використовувати такі інструменти:

  • ножиці по металу;
  • високошвидкісну дискову електропилку;
  • ножівку по металу з дрібними зубами;
  • спеціальні електроінструменти для різання металу.

Вкрай не рекомендується використовувати для різання листа болгарку та подібні абразивні пристосування. При використанні подібного обладнання температура металу підвищується, що призводить до появи крихкості, пошкодження цинкового покриття, втрати корозійної стійкості. Навіть якщо нанести на зріз ізоляційний склад, це не змінить ситуацію. Неправильно виконані зрізи можуть в рази знижувати загальний термін служби покрівельного покриття.

5Відповідні елементи кріплення

Для фіксації листа на обрешітці застосовують саморізи з шайбою з гуми. Таке кріплення випускається з оцинкованим покриттям. Якщо монтується кольоровий профнастил, головки саморізів повинні бути пофарбовані у відповідний тон палітри RAL.

У рідкісних випадках як кріплення для листів застосовують цвяхи. Під їх капелюшок також буде потрібно вставити гумову або полімерну шайбу.

Кількість саморізів для робіт безпосередньо залежить від площі покрівельного покриття. Щоб розрахувати, як буде витрачатися кріплення, користуються правилом: на квадратний метр листа піде 5-7 штук.

6

Для чого потрібні вузли

Вузли для металевого листа виконують відразу три функції: надають закінчений зовнішній вигляд, забезпечують герметичність і підвищують стійкість покрівельного покриття. Є кілька різновидів вузлів.

  • Карнизні планки.
  • Планки примикання.
  • Торцеві планки.
  • Планки єндови.
  • Ковзани.

Види планок

Основне призначення карнизної планки – відведення води з поверхні покрівельного покриття в водостічну систему. Також вона виконує декоративну функцію і надає завершений вигляд даху.

Планки примикання бувають двох різновидів – верхні і нижні. Нижні вузли застосовуються для оформлення стиків з димоходами і вентиляційними коробами. Наявність планки забезпечує герметизацію стику. Верхні вузли виконують швидше декоративну функцію. Їх монтують на стиках покриття зі стінами будівлі. Однак ця деталь запобігає стіканню води зі стіни в підпокрівельний простір.

Торцеві планки призначені для захисту фронтонних звисів листа і запобігання проникнення вологи під покрівлю в місці стику. Вони монтуються за допомогою покрівельних саморізів до лобової дошки і брусів обрешітки. Крайній лист повинен заходити під торцеву планку не менше ніж на 5 см. Ці вузли додатково захищають покриття від підриву сильним вітром.

7

Планки єндови також бувають двох видів: нижні і верхні. Нижні вузли вважаються одними з найважливіших елементів покрівлі. Вони захищають від проникнення вологи, що стікає по хвилях профнастилу, стик скатів даху. Верхні планки єндови забезпечують додатковий захист стику від попадання вологи. Також вони потрібні для декоративного оформлення області примикання.

Важливо! Ендови вважаються найуразливішими вузлами складних покрівель з профнастилу.

Ковзани та снігозатримувачі

Ковзани облаштовують на кожному похилому даху. Вони також бувають двох видів: фігурні і плоскі. Ковзани герметизують верхній стик двох скатів покрівлі і запобігають проникненню опадів під дахове покриття з листа. Ці вузли відіграють важливу роль в вентиляції горища. Вони монтуються на верхню хвилю профлиста.

8 Важливо! Планки єндови і карнизні монтують до укладання профлиста. Монтаж конькових і торцевих елементів проводиться після завершення покрівельного покриття.

Ще один вид добірних матеріалів для листа – трубчастий снігозатримувач. Він монтується в 30 см від лінії схилу і потрібен для того, щоб забезпечити плавний схід снігу з покрівельного покриття.

Для герметизації з’єднань варто придбати спеціальний ущільнювач. Цей матеріал заповнить всі зазори на стиках і захистить горище від проникнення вологи.

Які види профнастилу поширені в будівництві

Для облаштування покрівлі зараз найчастіше використовують матеріал марки Н60. Ширина листа складає 902 мм, з них корисна ширина 845 мм. Висота хвилі листа досягає 60 мм. Це надійне покриття для покрівлі, яке може витримувати інтенсивні навантаження. Виглядає такий профлист естетично, а монтаж виконати не так складно. Його застосовують поряд з облаштуванням покрівлі для заборів і споруди незнімної опалубки.

C:\Users\Елена\Desktop\9-29-600x302.jpg

Для даху, покритим профнастилом, беруть і лист марки НС35. Він призначений для облаштування покрівлі та споруди перекриттів на виробничих об’єктах. Ширина листа складає 1060 мм, при цьому корисна ширина досягає 1000 мм. Висота хвилі у цьому різновиді менше – 35 мм, при цьому матеріал має достатню міцність для покрівельного покриття приватного будинку.

10

Щоб дах, покритий профнастилом, служив довго і виглядав естетично, використовують цілий ряд комплектуючих для листа. Грамотно виконана підкладка допоможе запобігти втратам тепла і проникненню вологи в приміщення. Використовують спеціальні вузли, кріплення і ущільнювачі, які герметизують стики і з’єднання.

Торцеві планки надають покриттю закінчений вигляд.