Односхилий дах: 65 фото приватних будинків

Ми зібрали безліч приголомшливих дизайнерських ідей для односхилих дахів, які ідеально підходять як для невеликих заміських будинків, так і для просторих котеджів, і ми хочемо поділитися цими цікавими концепціями з вами. Можливо, серед них ви побачите дизайн, який вам захочеться реалізувати для свого будинку.

одноповерхові будинки

Фото: houzz

Одноповерховий приватний будинок з плоским дахом – це зовсім інша, трохи незвична і ультрасучасна естетика. І в ній є маса переваг. Невисокі і прямокутні котеджі зручні для проживання, так як всі приміщення знаходяться на одному рівні, і вам не доведеться постійно переміщатися по сходах. Такі будинки також найбільш енергоефективні, оскільки їх можна опалювати з найменшими витратами.

Котедж з односхилим дахом легко побудувати, і для цього буде потрібно менше матеріалів, ніж для будинку з двосхилим дахом.

Фото: mfarchitect.com

Плоскі односхилі даху – найбільш підходящий варіант для будівництва в регіонах з сильними вітрами.

Фото: mfarchitect.com

Компактні одноповерхові будинки з плоским дахом – стандартний варіант для збірних котеджів з дерева.

Час від часу ми відчуваємо необхідність розслабитися і трохи відпочити, не думаючи про будь-які проблеми. Для таких моментів найкраще підійде затишний одноповерховий будиночок посеред природи, десь на узліссі.

Фото: backstage.worldarchitecturenews.com

Незважаючи на простоту архітектури, одноповерхові лісові будиночки з дерева ідеально виглядають протягом всього року і дозволяють чудово розслабитися на лоні природи.

Фасад з заскленим фронтоном в парі з односхилим дахом – актуальна тенденція в малоповерховому заміському будівництві.

Фото: contemporist.com

Гарний будинок на фото – приклад гібридного дизайну, який, з одного боку, наслідує традиції місцевої архітектури, а з іншого – має яскравий сучасним характером. Така комбінація дозволяє альпійського котеджу зливатися з навколишньою природою і одночасно виділятися на її тлі.

Фото: backstage.worldarchitecturenews.com

Одноповерхові збірні котеджі з похилою покрівлею і суцільним склінням по фронту – це ідеальний варіант для тих, хто вважає за краще щось надсучасне. Розташований на схилі біля озера або річки, такий будиночок подарує вам небувале задоволення від самоти і живописного вигляду.

 

Будинки з мансардою

Фото: mfarchitect.com

Якщо вас приваблює стиль мінімалізм, і ви хочете побудувати невеликий бюджетний будинок, то дерев’яний котедж з односхилим дахом і мансардою буде найекономічнішим рішенням.

Фото: mfarchitect.com

Каркасний дерев’яний будиночок з мансардою і односхилим дахом – практична конструкція для літньої дачі за містом.

Фото: houzz.com

Мансарда під односхилим дахом дозволяє розширити корисну площу будинку, призначену для проживання, і створити досить містку зону для зберігання – там, де висота стелі йде нанівець.

Фото: mfarchitect.com

Ганок будинку може розміститися як під довгим звисом односхилого даху, так і під окремим скатом в нижчому рівні.

 

двоповерхові будинки

Фото: houzz.com

Заміський котедж може бути спланований як комбінація окремих приміщень під односхилими дахами на різних рівнях: для житлового простору, для прибудови до будинку у вигляді веранди і для гаража.

Приватна садиба на фото спроектована як тандем одноповерхового і двоповерхового котеджів із зоною патіо між ними.

Односхила покрівля, заломлюється і переходить на фасад, – стильний тренд, що прийшов до нас з Європи.

Раціональний варіант планування двоповерхового котеджу – просторий балкон, що примикає до вітальні-їдальні і розташований над гаражем. Тут вам буде приємно провести час за сімейною або дружньою трапезою.

Оригінальність проекту приватного будинку на фото – ухил односхилого даху, спрямований в бік водойми для оптимального стоку зливових вод.

Односхила покрівля здатна надати виразну динаміку архітектурі будинків в стилі хай-тек.

Задуманий як геологічне утворення, яке підноситься над рівнинним ландшафтом, цей будинок у Великобританії має унікальну односхилий покрівлю-сходи, викладену кремнієвої плиткою. Така сучасна архітектура контрастує і одночасно доповнює природне оточення завдяки природності своїх форм і відтінків переходів від темно-сірого до белесо-димчастого.

Дахи з Ондуліна

Один з найбільш оптимальних матеріалів для дачного будинку – Ондулін. Така покрівля обійдеться вам в невелику суму, а покласти її ви зможете навіть своїми руками.

Якщо ви хочете зробити терасу під односхилим дахом з Ондуліна, як на фото, то необхідно передбачити суцільну обрешітку з дерева або деревоволокнистих плит.

В Європі нерідко комбінують дах з Ондуліна з фасадами, обшитими тим же матеріалом і в тому ж кольорі.

Ондулін антрацитового тони, використаний і для плоскої покрівлі, і для фасадів, ефектно контрастує з хвойної деревиною, якій обшитий перший поверх будинку. Такий дизайн надає котеджу справжній нордичний характер.

Відмінна альтернатива традиційному хвилястому Ондулін для односхилого даху – покриття Ондувілла, що імітує керамічну черепицю.

Дахи з металочерепиці

Дерев’яний будинок з фінського соснового бруса на фото поєднує в собі сучасні форми і сільський колорит. Його дах – цікава варіація похилій покрівлі, що переходить в плоску.

Для реалізації проектів дачних будинків з односхилим дахом іноді використовують грубо оброблене дерево, яке надає архітектурі більш затишний антураж.

Фасади каркасних будинків найчастіше обшивають кедрової або ялинової дошкою, яка з часом набуває рустикальний вигляд і зливається з навколишнім середовищем. В такому заміському котеджі приємно насолоджуватися тихим і спокійним відпочинком.

Фото: webluxo.com.br

За допомогою односхилого даху архітектори створили незвичайний образ – це приватний котедж на схилі нагадує казкового дракона з лускатої шкірою і «очима» у вигляді мансардних вікон.

Дахи з профнастилу

Приватні котеджі сучасної архітектури – це лаконічний фасад і односхилий дах. Інша поширена особливість таких будинків – це великі, найчастіше панорамні вікна.

Фото: homedit.com

Будь-то літо, весна чи зима, такий маленький котедж з односхилим дахом і мансардою виглядає завжди привабливо. А якщо ви живете в північному регіоні, чорний колір фасадів і покрівлі буде оптимальний для теплозбереження.

Фото: irondesignroofing.com.au

Яскравим елементом дизайну котеджу на фото стала динамічна односхилий дах, яка впирається кроквяної системою в землю.

Фото: Englert Inc.

Радіусна односхилий дах.

Фото: houzz

Односхила покрівля непогано гармонує з дерев’яними фасадами, як на фото цієї заміської садиби з гаражем.

Фото: mountainmodernlife.com

Приватний будинок в стилі хай-тек – це кубічний обсяг під односхилим дахом, квадратні вікна різного розміру і контрастна обробка фасадів.

Дерев’яна обшивка стін і зелений газон на окремих ділянках покрівлі здатні нейтралізувати якусь «холодність» обробки з каменю.

зелені дахи

Фото: contemporist.com

Односхилі покрівлі з зеленими насадженнями значно покращують якість повітря. Рослини перетворюють вуглекислий газ в кисень, вловлюють пил і токсини і роблять атмосферу більш здоровою. Чим більше рослин біля вашого будинку, тим чистіше буде повітря і комфортніше ваше життя.

Фото: contemporist.com

Плоскі зелені покрівлі покращують відведення дощової води, і це добре з багатьох причин. Якщо велика кількість води просочується в землю навколо будинку, може зруйнуватися фундамент і з’явитись ерозія грунту, а на занадто зволожених ділянках нічого не буде рости. Зелені дахи запобігають це, затримуючи воду в грунті і на листі рослин, дозволяючи воді повільно випаровуватися.

Фото: WELKE.nl

Зелена дах енергоефективна – вона створює додатковий шар ізоляції, який добре працює як в зимові, так і в літні місяці. В холоду така покрівля мінімізує втрати тепла, а в спеку рослини і шар грунту захищають будинок від прямих сонячних променів. Таким чином, усередині будівлі зберігається природна прохолода, а витрати на кондиціонування знижуються.

Фото: crestroofing.ca

Односхила зелена покрівля не тільки привабливо виглядає і приносить користь здоров’ю, вона значно зменшить кількість шуму, що потрапляє в будинок зовні. Це особливо важливо для тих, хто живе поруч із жвавою вулицею або шосе.

Похила односхилий дах може бути засаджена кількома видами рослин, які мають різні періоди цвітіння. Завдяки цьому дизайн зеленої покрівлі буде гарний в усі пори року, і кожна квітка буде привносити особливу атмосферу в зовнішній вигляд будинку.

Плоский дах можна прикрасити ось такої незвичайної клумбою, як на фото.

Наукові дослідження свідчать про те, що люди, які часто відпочивають на природі, менше схильні до стресів. Зелена односхилий дах, особливо та, на якій ви зможете щось вирощувати і проводити час, дасть вам додатковий заряд життєвих сил, підвищить вашу стресостійкість і поліпшить роботу серця.

Суворі геометричні обсяги сучасних будівель часто контрастують з природним ландшафтом, а зелена покрівля служить об’єднуючим елементом, як на фото. Тут трав’яний газон на даху будинку поступово переходить в рослинність на пагорбі і створює єдину площину, як би зливаючись з природою.

Фото: contemporist.com

Мінімалістичний форм сучасних котеджів не обов’язково має на увазі лаконічність в матеріалах. В архітектурі таких будинків можуть одночасно бути присутнім необроблений бетон і екзотична деревина, металеві ферми і трав’яний газон на даху.

Зелена покрівля відчутно пом’якшує урбаністичну архітектуру приватного будинку на фото.

Поєднання двох архітектурних стилів – сучасного і етнічного – відображено в палітрі матеріалів, використаних при будівництві приватного котеджу. Деревина, метал, скло і трав’яний газон на даху – в такій комбінації відчувається сміливість архітектурного задуму.

пилкоподібні покрівлі

Фото: houzz

Спочатку пилковидні покрівлі застосовувалися в комерційному та промисловому будівництві, але зараз стали частим вибором для заміських котеджів в стилі хай-тек і модерн.

Пилкоподібня односхилий дах – відмінний варіант, якщо ви шукаєте спосіб, як наповнити будинок природним світлом і візуально розширити внутрішній простір.

Цей лаконічний заміський котедж під односхилим дахом незвичайної пилкоподібної конфігурації родом з Норвегії. При невеликій площі всього 35 кв. метрів, він не здається маленьким всередині – крізь засклені двері проникає багато природного світла і відкривається мальовничий вид на околиці, таким чином, створюється плавний перехід між внутрішнім і зовнішнім простором.

Фото: houzz

Вікна в вертикальних поверхнях, що підтримують скати пилкоподібної даху, відкривають доступ для сонячних променів, які м’яко висвітлюють інтер’єр за рахунок вдалого кута заломлення світла.

Односхилі покрівлі хвилястої форми

Фото: contemporist.com

Дах котеджу на фото має нетривіальну форму набігає на берег хвилі, що підкреслює ультрасучасну стилістику архітектури.

Фото: blogs-images.forbes.com

Хвиляста лінія односкатной покрівлі пом’якшує геометричну строгість фасадів будинку, побудованого зі скла і металу.

Кривизна хвилеподібною односкатной покрівлі може бути легко адаптована до погодних умов, характерним для вашого регіону, а також відповідно до архітектурним стилем будинку.

Такий котедж з дерев’яним каркасом, скляними фасадами і дугоподібною дахом відразу ж притягує погляд незвичністю форми, що нагадує око.

Цей красивий маленький будинок C-образної дерев’яним дахом і ефектно зігнутими балками – прекрасний приклад того, що можна робити з деревом в якості будівельного матеріалу. Ніяких обмежень, тільки ваша уява.

Фото: Magazine Trendir

Приватний будинок на фото дуже органічно вписаний в навколишній ландшафт. Тут червона теракота фасадів гармонує з кольором скель, а бірюзова патина на мідній радіусної покрівлі перегукується з зеленими тонами рослинності.

Фото-підбірка односхилих дахів