Cланец відноситься до класів гірських порід, що переважно складаються з мінералів темного кольору і кварцу, або польового шпату. Сланцям властиві дрібнозернистість, шаруватість, наявність різного роду включень, структур і фактур. Глинисті, хлоритові і талькохлорітовие сланці, внаслідок їх шаруватості, інакше званої Сланцевата, знаходять застосування в покритті і облицюванні будівель.
види сланцю що передставлені у Львові
Компанія Руф Львів пропонує сланці різних категорій натурального каменю – це плитняк, дикий камінь, бруківка, плитка. В каталозі сланці представлені досить відомими марками каменю (Шунгіт, Малахіт, Златоліт і ін.), А так само в широкому спектрі відтінків, розмірів і форм.
Плітняком називаються що не піддавалися додатковій обробці пластини гірської породи, що відноситься до категорії сланців. Цей обробний матеріал являє собою плоскі уламки (плити) різної форми і розмірів з відносно гладкою лицьовою поверхнею і неправильними кутами.
Сланець такого виду завдяки своїм естетичним властивостям і декоративної текстури поверхні пластин знайшов широке застосування в будівництві, обробці і ландшафтному дизайні. Відмінні риси сланцевих пластин дикого каменю – гострі (НЕ закруглені) кути і фактурна, шорстка, щодо нерівна поверхня лицьової сторони.
Сланці підвищеної щільності, стійкі до механічних впливів, використовуються для виробництва бруківки – брусків приблизно правильної геометричної форми, що застосовуються для мощення доріжок, майданчиків, тротуарів. Розміри, відтінок і товщина бруківки варіюються, але в одну партію входить сланцева бруківка з однаковими параметрами.
Завдяки природній особливості – орієнтоване паралельного розташуванню шарів породоутворюючих мінералів – сланець відносно легко розколюється на плитки приблизно однакового розміру. Додаткова обробка дозволяє надати плитці чітку геометричну форму. Такий сланець відноситься до групи облицювальних матеріалів.
Про сланці
Сланець – це гірські породи, що відрізняються шаруватою структурою: породообразующие мінерали сланцю розташовані орієнтоване – пластами. За типом походження сланець може бути магматическим або мають до осадових гірських порід. Щільність і твердість сланцю залежить від мінерального складу і ступеня метаморфізму (процесу зміни структури породи в процесі впливу на неї природних факторів). види сланцю
властивості сланцю
колір сланцю може варіюватися в залежності від мінерального складу в досить широкому спектрі, від традиційно-сірого відтінку до бежевого, золотистого, вугільного. Нерідко зустрічаються партії з оригінальним природним малюнком, коли шари або невеликі ділянки кожного з них відрізняються один від одного по насиченості кольору.
До складу сланцю входять кварц, оксид кремнію, польові шпати і мінерали, що надають породі той чи інший колір. Зовнішній вигляд, текстура, щільність, водовоспріімчівость і багато інших характеристик сланцю безпосередньо залежать від мінерального складу гірської породи, що володіє Сланцеватая. Єдина незмінна особливість сланцю будь-якого мінерального складу і метаморфное – його шаруватість.
твердість сланців за шкалою Мооса може становити від 2 (відповідає твердості слюди) до 6 (відповідає твердості опала). Чим вище цей показник, тим цінніше сланець, призначений для будівельно-оздоблювальних і ландшафтних робіт. Сланці з невисокою твердістю в цій сфері практично не застосовуються.
коефіцієнт водопоглинання цього природного каменю також варіюється в досить широких межах – 0,01-3%. Чим нижче цей параметр, тим краще експлуатаційні характеристики сланцю.
Плитки сланцю, що пройшли обробку водою в спеціальних барабанах, мають закруглені кути і називаються галтування.
застосування сланців
Сланець застосовується для:
- облицювання стін, підлог, цоколів, печей, камінів;
- мощення і створення декоративних ландшафтних композицій;
- рідше – в якості покрівельного матеріалу.
У будівництві і ландшафтному дизайні найчастіше використовуються кварцовий, кристалічний і зелений сланці, що володіють низьким водопоглинанням і високою твердістю, які гарантують його довговічність, стійкість до перепадів температур і механічних пошкоджень. Ці якості дозволяють застосовувати сланець як для внутрішніх, так і для зовнішніх робіт.
Завдяки вулканічному походженню, сланці в повній мірі відповідають технічним вимогам і характеристикам, як матеріалів, використовуваних для облицювання інтер’єрів, цоколів, фасадів та інших вертикальних елементів споруд. А деякі види кварцових сланців, що володіють підвищеною щільністю, використовуються як камінь для мощення доріжок.
Кристалічні, близькі до гнейсам, сланці застосовуються в якості вогнетривких матеріалів.
Поверхня, облицьована плиткою зі сланцю, має виражений сріблястий блиск, обумовлений наявністю слюди.
Інформація для покупця
За більш детальною інформацією щодо характеристик сланцю, наявності, умов реалізації Ви можете звернутися за тел: