Планка примикання для металочерепиці: монтаж, фото
Металочерепиця являє собою покрівельний матеріал, який користується великою популярністю, а сприяють цьому високі технічні характеристики і доступна ціна готової продукції. Важливо розуміти, що основним ворогом скатної покрівлі є природні опади. Спочатку дощова вода накопичується на поверхні покрівельного матеріалу, після чого вона збирається і великим потоком прагне вниз. Коли з даху з металочерепиці сходить вода, волога впливає на всі перешкоди, які можуть зустрітися на шляху. Як показує практика, впливу піддаються стіни і труби. Саме в цих місцях поступово спостерігається порушення цілісності, з’являються стики. Для того щоб захистити стики, рекомендується своєчасно здійснювати монтаж планки примикання металочерепиці.
Що таке планка примикання і навіщо вона потрібна
Перед тим як перейти до монтажних робіт з використанням спеціальних планок, рекомендується заздалегідь зрозуміти, що вони собою являють і для чого використовуються. Таким чином, планка примикання – це поздовжня частина даху, яку встановлюють під край металочерепиці. При виборі даного виду декоративного елемента рекомендується віддавати переваги планок, які виконані з такого ж матеріалу, що і покрівельний матеріал. При цьому не варто забувати про колірне рішення, всі елементи на даху повинні відповідати відтінку фінішного покрівельного покриття, в іншому випадку домогтися привабливого зовнішнього вигляду готової конструкції не буде можливості.
Важливо розуміти, що якщо вчасно зайнятися кріпленням планки примикання на металочерепицю, то можна убезпечити покрівлю від наступних явищ:
- захистити від затікання під металочерепицю дощової води;
- запобігти в зимовий період часу покрівельний матеріал від попадання під нього снігу;
- дах набуває закінчений зовнішній вигляд і стає набагато привабливішою.
Багато фахівців рекомендують займатися установкою всіх додаткових і кріпильних елементів після того як буде повністю завершено процес укладання металочерепиці по всій площі покрівлі. Виняток в даному випадку може стосуватися тільки монтажу торцевих планок.
Види планок примикання
Якщо планується використовувати в процесі облаштування покрівлі планки примикання для металочерепиці, то необхідно брати до уваги той факт, що на ринку товарів і послуг у продажу можна знайти широкий асортиментний ряд готової продукції. Таким чином, для труб повинні бути обов’язково використані планки примикання круглої форми. Як показує практика, дані види декоративних елементів активно використовують для прямокутних поверхонь, наприклад, для пічних труб, систем вентиляції. Кріплення здійснюється з усіх боків і за формою нагадує трикутник.
Залежно від того, яку техніку монтажу планується використовувати, планки примикання для металочерепиці можуть бути наступних видів:
- верхня;
- нижня.
Верхній кріпильний елемент монтується в стику, який знаходиться зверху покрівельного матеріалу, при цьому під нього необхідно заводити нижній елемент. Багато будівельників схильні припускати, що верхньою планкою називається той елемент, який розташований на найвищій стороні труби і монтується під покрівельний матеріал, в той час як нижній кріпильний елемент повинен знаходитися під трубою і зверху металочерепиці.
Якщо планується використовувати при облаштуванні покрівлі житлового приміщення металочерепицю, то що примикають планки обов’язково повинні бути виконані з такого ж матеріалу і мати такий же відтінок.
Порада! При використанні бітумної черепиці оптимальніше всього використовувати планки у вигляді смуг. При необхідності можна подивитися, як саме виглядають планки примикання для металочерепиці на фото.
Верхня планка примикання для металочерепиці
У тому випадку, коли планується використовувати верхню планку примикання металочерепиці, роботи по монтажу рекомендується здійснювати за таким алгоритмом:
- У місцях зламу, де здійснюється стикування покрівлі з трубою, необхідно встановити обрешітку, при цьому необхідно стежити за тим, щоб крок був досить частим.
- Листи, які використовуються для накриття зламів, необхідно висунути вперед таким чином, щоб вони закрили собою місце стику. Між металочерепицею і з’єднувальним елементом рекомендується встановити ущільнювач.
- Місця примикання повинні бути зафіксовані за допомогою саморізів. Висота вертикальної планки при цьому повинна бути максимум 50 см.
Після завершення робіт буде потрібно обробити краї мастикою або герметиком на основі силікону.
Нижня планка примикання для металочерепиці
Нижня пристінна планка для металочерепиці повинна бути також змонтована під час облаштування даху житлового приміщення. У процесі здійснення покрівельних робіт буде потрібно ретельно стежити за тим, щоб нижня планка примикання для металочерепиці була заведена під покрівельний матеріал. Кріплення даних елементів, як показує практика, відбувається безпосередньо до дощок, з яких виконана обрешітка.
декоративна
Декоративна планка примикання до стіни для металочерепиці є декоративний фартух, який в процесі виконання монтажних робіт обов’язково повинен бути встановлений на верхній частині нижнього елемента примикання. Завдяки присутності даного елемента на покрівлі, виконаної з металочерепиці, є можливість отримати досить акуратний зовнішній вигляд наявних стиків.
Розміри планки примикання для металочерепиці
Планка примикання, призначена для металочерепиці, є, мабуть, єдиним ефективним способом, завдяки якому є можливість захистити слабкі місця на покрівлі від проникнення дощової води. Дані конструктивні елементи мають досить просту конструкцію, а в процесі виробництва виробник використовує матеріали високої якості. Якщо здійснити всі монтажні роботи правильно, то можна легко домогтися бажаного результату.
Для виготовлення виробу використовують тонкі листи металу, товщина яких може варіюватися в межах від 0,4 мм до 0,5 мм. Саме такий матеріал використовують в процесі виробництва металочерепиці. Як показує практика, багато кріпильні елементи додатково покриті спеціальним захищає складом. Найчастіше для цих цілей застосовують базальтову крихту.
В кінцевому підсумку готову продукцію має товщину порядку 0,5-0,6 мм. В процесі монтажних робіт такі планки найчастіше піддаються сполученню з декількох елементів. Важливо брати до уваги той факт, що конструкція елементів для металочерепиці може істотно відрізнятися в залежності від виробника. У продажу можна знайти планки, які мають загнуті або діагональні краю. Завдяки такій конструктивній особливості відведення дощової води може здійснюватися в різні боки.
Установка планки примикання металочерепиці
Монтаж планки примикання до стіни для металочерепиці повинен здійснюватися за наступним алгоритмом:
- Перед тим як встановити покрівельний матеріал, рекомендується попередньо монтувати внутрішній фактор, який складається з 4 куточків.
- Насамперед повинен бути сформований верхній край примикання, тільки після цього можна за допомогою саморізів фіксувати торцеві планки. В останню чергу ставлять деталі, які повинні бути розташовані над трубою.
- Нижні елементи кріплення фіксують до обрешітки за допомогою саморізів, в той час як верхні повинні бути притиснуті в вертикальному положенні до труби.
- Всі наявні стики в обов’язковому порядку обробляють спеціальним вогнезахисним герметиком, що мають вологостійку основу. Такий підхід дозволяє істотно поліпшити гідроізоляцію.
- Після того як дані роботи завершені, можна приступати до укладання покрівельних матеріалів. Коли монтаж металочерепиці підійшов до кінця, буде потрібно встановити верхні планки примикання.
Якщо виконати всі роботи правильно, то зазорів і стиків бути не повинно.
Поради та рекомендації
Здійснюючи монтажні роботи по установці планок примикання для металочерепиці, рекомендується дотримуватися певних порад і рекомендацій досвідчених фахівців і покрівельників. Таким чином, серед головних моментів можна виділити наступне:
- Товщина використовуваної під час роботи планки примикання повинна повністю відповідати товщині листів металочерепиці. Найкраще купувати матеріал, товщина якого не перевищує 0,55 мм. Обумовлено це тим, що такі вироби при необхідності досить легко гнуться, а також приймають форму кута.
- Штробу виконують за допомогою болгарки, глибина повинна бути максимум 15 см. Так як в процесі штробления може з’являтися пил, то її рекомендується видаляти чистою водою. Важливо розуміти, що якщо буде матися пил і бруд, то це буде істотною перешкодою для адгезії, в результаті чого зчеплення між цегляною кладкою і герметиком на основі силікону буде дуже поганим.
- Герметик на основі силікону повинен бути обов’язково завдано на суху поверхню.
Важливо розуміти, що в процесі установки планок примикання для металочерепиці можна використовувати велику кількість герметиків, вони можуть бути виготовлені на основі силікону, поліуретану, акрилу. Багато фахівців рекомендують під час монтажу віддавати перевагу силіконовим герметиком.
Відмінною особливістю таких складів є:
- високий рівень адгезії;
- еластичність;
- вологостійкість;
- здатність витримувати вплив прямих сонячних променів.
В процесі експлуатації металочерепиця може нагріватися до 100 градусів, а у вечірній час досить швидко остигає. Саме силіконовий герметик здатний витримувати такі температурні коливання кожен день.
Увага! При монтажі планок примикання металочерепиці рекомендується приділяти увагу всім наявним дрібниць, так як протікання, як правило, з’являється в найнесподіваніших місцях.
висновок
Монтаж планки примикання металочерепиці при необхідності можна здійснити самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців у сфері будівництва. Важливо брати до уваги той факт, що для отримання бажаного результату потрібно виконувати роботи згідно з доданим покрокового алгоритму, в іншому випадку домогтися завершеного зовнішнього вигляду навряд чи вийде. Багато фахівців рекомендують попередньо вивчити відповідну інформацію і зрозуміти, що собою представляють дані елементи, які види можна зустріти в продажу на ринку товарів і послуг.