Сучасні сміттєспалювальні підприємства ефективно вирішують проблему накопичених ТПВ на полігонах, площа яких порівнянна з розмірами міст-мільйонників. При цьому не рідкість зустріти тих, хто проти будівництва сміттєспалювальних заводів, пояснюючи свою позицію побоюванням за погіршення екологічної ситуації в країні.
Необхідність будівництва сміттєспалювальних заводів в Україні
В Україні досить багато відходів, які слід піддавати термічній очищення. До того ж застосовувані на сьогоднішній день інноваційні технології дозволяють не просто спалювати сміття, а виробляти з нього теплову енергію.
Розглядаючи сміттєспалювальні заводи з точки зору їх затребуваності, можна виділити 3 основних завдання, які вирішуються за їх допомогою.
Зниження обсягів складованих на звалищах відходів
Екологічна ситуація в країні близька до катастрофи, і викликана вона аж ніяк не сміттєспалювальними заводами, проти яких екологи, а скупчилися на полігонах тоннами сміття. В процесі біохімічного розкладу відходи утворюють так званий звалища газ і пари, що містять метан і діоксид вуглецю. Становище ускладнюється ще й тим, що такі полігони часто розташовані поблизу житлової зони. А про роботу тіньових звалищ, де сміття зберігається з порушенням всіх норм, і зовсім говорити не хочеться.
На сміттєспалювальних заводах ТПВ повністю утилізуються без залишкових відходів. У процесі горіння зола затримується на фільтрах, не потрапляючи в атмосферу, а шлак після очищення від важких металів використовується як вторинна сировина для виготовлення будівельних матеріалів. Це говорить про те, що петиції проти будівництва сміттєспалювальних заводів не до кінця обґрунтовані.
Звільнення майданчиків, зайнятих сміттєвими відходами
Звалища навколо Львова і Львівської по площі досягають розмірів пів самої столиці. Територія, яку можна було б ефективно використовувати, просто є кладовищем для сміття.
Крім цього, зменшення кількості звалищ економить державні кошти за рахунок відсутності необхідності в рекультивації полігонів після їх закриття.
Вироблення «зеленої енергії»
Технології термічної очищення комунальних відходів від японсько-швейцарської компанії Hitachi Zosen Inova дозволяють виробляти в процесі спалювання теплову енергію, яку потім переробляють в електроенергію. Правда, вартість такої електроенергії може досягати захмарних сум, в порівнянні з «звичайної».
Побоювання реалізації проектів сміттєспалювальних заводів
Удар по екології
Думка екологів про те, що в результаті спалювання сміття, діоксини і фурану потрапляють в атмосферу, поширилося зі швидкістю світла. Ситуацію підігріває і те, що такі підприємства допустимо будувати недалеко від житлових зон, що викликало також обурення у населення.
Незважаючи на те, що дослідники з усього світу твердять про безпеку таких сміттєспалювальних заводів за умови суворого дотримання технологій спалювання, громадськість вкрай стурбована тим, що місцева влада не будуть нести відповідальність за безпечну роботу споруджуваних МСЗ.
Шкода здоров’ю
У Західній Європі сміттєспалювальні заводи будують мало не в центрі міста, живучи і працюючи через дорогу, при цьому, будучи абсолютно впевненими в їх безпеці. В Україні справи йдуть інакше: на думку деяких прес-джерел за рахунок викиду золошлакових відходів в атмосферу, будівництво підприємств з термічної переробки сміття призведе до серйозних захворювань і збільшення рівня смертності в країні.
Захмарні ціни на «зелену енергію»
Даний аспект стосується інноваційних розробок компанії HZI, яка пропонує всьому світу нові технології вироблення цінних ресурсів, таких як енергія за рахунок спалювання ТПВ. Вкладення в таке ноу-хау значні, і окупати їх доведеться за рахунок продажу електроенергії за захмарними цінами, у порівнянні зі звичними для всіх тарифами. Таке рішення також викликає в українців протести проти будівництва сучасних сміттєспалювальних заводів у Львові і Києві.
Методи подолання «конфліктів» в будівництві МСЗ
Дані підприємства – одне з небагатьох рішень, що дозволяє утилізувати до 100% твердих побутових відходів без необхідності сортування. Альтернатива МСЗ – сміттєпереробні заводи – не призначена для роботи з несортованими відходами, а також не має рішень для утилізації сміття, непридатного для переробки. По суті, сміттєпереробні заводи – проміжна ланка, після якого залишкові ТПВ необхідно або захоронити на полігоні, або спалити.
Будівництво сміттєспалювальних заводів вимагає комплексного підходу і безпосередньо роботи з населенням. Тільки в такому випадку це виправдає інвестиції в реалізацію проекту і зробить бізнес по термічній очищення комунальних відходів рентабельним.
Впровадження системи роздільного збору сміття
Це складний і багатоступінчастий процес, через який пройшло більшість економічно розвинених країн. Про систему роздільного збору сміття не раз замислювалися і влади України, правда, ідея поки не знайшла своє ефективне відображення на практиці. Багато хто з нас продовжує виносити пакети з «змішаним» сміттям, суттєво ускладнюючи роботу його утилізації.
Повсюдна встановлення контейнерів для відсортованого сміття, закупівля спецтехніки з розділеними відсіками для забору такого сміття, проведення кампаній і впровадження в свідомість населення нового ставлення до викиду відходів значно поліпшать ситуацію і зроблять сміттєспалювальні заводи дійсно безпечними.
Заміна фільтрів для очищення газів і грамотна утилізація золи
Фільтри, які утримують золу внаслідок згоряння ТПВ, не вічні, вимагають ретельного контролю і своєчасної заміни для безпечної роботи всієї системи термообробки. Вони виконують одну з найважливіших функцій – не допускають викид діоксинів і фуранів в атмосферу.
Летючу золу, яка утворюється в процесі спалювання, у вигляді бетонних блоків необхідно захоронити на полігоні із суворим дотриманням технології.
Ігнорування і халатне ставлення муніципалітетів, чого і побоюються екологи, з управління сміттєспалювальними заводами може привести дійсно до глобальних проблем.
Будівництво поза межею житлової зони
«… Ми будуємо їх поруч зі школами та дитячими садами»: так заявив віце-президент компанії Inova Андрес в темі про розташування МСЗ. Проте, мало кого приведе в захват перспектива жити по сусідству з даним підприємством, і щодня спостерігати за обсягами вихідних газів.
Все-таки, раціонально будувати такі заводи поза межею міської суєти. Чи не з метою екологічної безпеки (тому що при грамотному дотриманні технологій зазначені підприємства не несуть загрози), а скоріше виходячи з архітектурно-ландшафтних рішень.
Будівництво сміттєспалювальних заводів від Руф Львів
Ми вважаємо, що будівництво екологічно безпечних і притримують всіх встановлених законодавством норм сміттєспалювальних заводів – доцільне рішення в боротьбі з відходами, які вже завдали відчутного удару по економіці і рівнем життя в країні. Фахівці «Руф Львів» пропонують сучасні технології зведення промислових будівель на основі металоконструкцій, які довели свою ефективність в різних сферах діяльності. Сміттєспалювальні заводи, в основі яких застосовуються легкі металоконструкції і сендвіч-панелі, енергоефективні, оперативні в будівництві, економічно вигідні за вартістю. Отримати додаткову інформацію і отримати комерційну пропозицію ви можете, звернувшись в компанію Roof по тел.