Профнастил для забору – який краще вибрати, враховуючи умови експлуатації
Паркани та огорожі з профнастилу – не просто модний тренд, але ефективний і недорогий спосіб обмежити приватну територію. Конструкції з цього матеріалу не тільки захищають простір від сторонніх поглядів, але і надійно захищають зону від вітру.
Такий паркан являє собою суцільну конструкцію з металу з поздовжнім посиленням. Від технічних характеристик вихідного матеріалу залежить термін служби паркану, його естетичні та захисні якості, а також вартість. Є безліч видів профнастилу з різними показниками механічної і вітростійкості.
Давайте розберемося, як вибрати оптимальний варіант, які властивості профнастилу найбільш важливі, і чому цей матеріал вигідніше інших.
Якої марки профлист краще використовувати для забору
При зведенні огорожі листи розміщують вертикально, що мінімізує вплив зовнішніх сил – снігу, дощу, граду. Огорожі на відкритому просторі піддаються впливу вітру, іноді вельми значного – з урахуванням того, що паркан створює суцільну перешкоду для руху потоків повітря. Однак на територіях щільної забудови вітер втрачає свою силу, тому високих показників міцності на вигин від вироби не потрібно.
При установці заборів застосовується в основному стіновий профнастил. У його маркуванні виробник вказує букву «С» – що означає «стіновий». Головна відмінність від несучого (або покрівельного) листа – це висота хвилі. Цей показник відповідає за жорсткість і позначається чисельним значенням. Більш жорсткі листи стійкіше до вітру.
Профнастил С-8
Спочатку цей профнастил створювався для обшивки стін. У нього невисока хвиля 8 мм у висоту. Лист має низьку вагу і невисоку вартість. Хочете заощадити на матеріалі для забору – вибирайте С-8. Але врахуйте, що міцність такого паркану буде відповідною. Можливо деформація під дією вітру або механічного впливу.
Профнастил С-10
Показник ціна / міцність у цієї марки більш надійний. Сувора форма хвилі, відносно малу вагу, відмінний захист. За ціною дорожче попереднього, але довше зберігає первинний вигляд і майже не піддається випадковим зовнішнім впливам.
Профнастил С-18, С-20 і С-21
Це найміцніші види в лінійці. Годяться для огорож і покрівельного покриття. Розраховані на максимально суворі умови застосування. Всі три марки майже не відрізняються зовні, але якщо вам потрібен паркан вище 2,5 метрів, краще С-21 профнастилу годі й шукати.
Як вибрати профнастил
Щоб правильно вибрати марку, потрібно враховувати рельєф і клімат місцевості. Якщо потрібна невисока огорожа в безвітряної місцевості, підійдуть листи С-8, С-10. Для більш високих парканів в регіонах, де бувають сильні вітри, вибирайте листи С-18. Якщо потрібна додаткова міцність і велика висота, використовуєте С-20, 21.
Але знати марку вироби недостатньо. Потрібно знати і про інші характеристики профлиста. Профнастил незалежно від маркування виготовляється з листа металу однакової ширини – 1,25 м. Підсумкова ширина зменшується після холодного прокату і появи вигинів на аркуші.
Чим вище паркан, тим коротше сам лист. На окремому елементі це непомітно, але якщо вся оградние конструкція 50-100 м в довжину, різниця буде очевидною. А значить, металу з високим ребром потрібно більше, ніж з низьким.
Важливо також врахувати довжину прольотів: нахлест повинен бути мінімальним – бажано, в одну хвилю. А ось у своєму розпорядженні листи встик не рекомендується, якщо конструкція постійна, а не тимчасова.
Яке захисне покриття профлиста краще для забору
Лист складається з декількох шарів, при цьому кожен елемент конструкції має своє завдання. Максимальна ефективність досягається, коли всі частини профлиста – найвищого ґатунку. Дороге покриття на сталі низької якості або навпаки, дешева фарба на хорошій стали дають однаково посередній результат.
Розглянемо, які покриття існують.
цинкове покриття
Ці листи рідко застосовують для огорож приватних територій. Такий варіант підходить в якості тимчасового паркану на будівельних і виробничих об’єктах. Оцинкований профнастил виглядає не особливо презентабельно, але зате це дешевий, міцний і функціональний варіант. Для великих периметрів – оптимальний варіант.
Покриття з алюцинка
Алюцинк – комбінований склад: цинк + алюміній. Він більш естетичний, ніж чистий цинк, але також використовується переважно в промисловій сфері. На нього наносять масляні фарби або акрилові, але така огорожа вийде дорожче, ніж листи з полімерним покриттям, оскільки якісні фарби недешеві.
Покриття з поліестеру
Хочете захистити будинок або дачу – вибирайте профнастил з поліестером. Матеріал стійкий до будь-яких атмосферних і кліматичних факторів, не реагує на розчинники, має грязеотталкивающие властивості. Коли на такому паркані з’являються плями бруду, вони швидко змиваються дощем або водою зі шланга. Поверхня завжди блищить, виглядає охайно і чисто.
Покриття з пластизола або пурала
Пластизол – матеріал, гранично стійкий до будь-яких чинників, але і найбільш дорогий при цьому. Його застосовують в елітному будівництві. Забір виглядає новим весь термін своєї служби – а це десятки років. Якщо взяти до уваги довговічність такої огорожі, витрати себе повністю виправдовують.
Якісний профнастил складається з 5 шарів:
1. Сталь;
2. Шар цинку;
3. Антикорозійний матеріал;
4. Грунт;
5. Кольоровий полімер.
Ще один важливий фактор, що впливає на стійкість листа до корозії – товщина шару цинку. Від цього показника залежить термін експлуатації листа і його зовнішній вигляд. Покриття майже не впливає на вагу, але відмінно позначається на технічних параметрах і споживчих якостях. Від кількості цинку безпосередньо залежать довговічність листа. Мінімальний вміст цинку в Профлист – 150 г на кв. м.
Якість і товщина сталевого листа
Товщина впливає на міцність всієї конструкції. Оскільки лист варто вертикально, найбільший тиск припадає на місця кріплень. Якщо метал занадто тонкий (менше 0,45 мм), є ризик деформації листа під вітром і прориву отворів під кріпленнями. Листи до 0,35 мм легко деформуються при механічному і атмосферному впливі.
Проблема в тому, що перевірити самостійно товщину досить проблематично – доводиться покладатися на чесність фірм-виробників.
Хочете бездоганну якість – купуйте продукцію європейського виробництва. Відомі бренди не економлять на товщині – вона завжди збігається з заявленою. Естетичні показники профнастилу з Європи – теж на висоті. Але в будь-якому випадку – прибрати листи для огорожі, перевіряйте сертифікати та інші супровідні документи.
Забарвлення і дизайн профнастилу
Кольорове полімерне спектра RAL покриття найбільш вдало гармонує з навколишнім ландшафтом.
В останні роки підприємства налагодили випуск профнастилу з забарвленням під дерево, цегла або камінь. Тому вибрати декор можна практичний під будь-який дизайн будинку.
При цьому від виду огорожі не залежить його міцність і стійкість – важливо лише правильно встановити опори з урахуванням підвищеної «парусність» металевих листів. Враховуйте, що огорожі розраховані на довгі роки служби – не висаджуйте близько до паркану високі дерева. Краще посадіть чагарник або організуйте смугу газону вздовж огорожі.