Ремонт м’якої покрівлі – рекомендації та поради

Дахи будинків, покриті покрівельними матеріалами, в ході експлуатації пошкоджуються, і тоді виникає потреба в ремонті.

Види дефектів рулонної покрівлі

Різні пошкодження покрівельного покриття вказують на те, що покрівлю будівлі пора ремонтувати. Зовнішніми ознаками дефектів виступають:

  • часткове здуття;
  • горбисті ділянки;
  • порушена гідроізоляція в зоні примикань;
  • руйнування цілісності покриття;
  • неестетичний зовнішній вигляд.

До протечкам призводять мікротріщини в матеріалі, механічні пошкодження, великі тріщини в області примикання до покрівельних елементів.

Дані дефекти говорять про необхідність проведення ремонтних робіт, а в ряді випадків – повної заміни покриття.

Термін експлуатації

Термін служби рулонної покрівлі досягає 20-25 років. Такий тривалий період характерний для покрівельних матеріалів преміум-сегмента, в тому числі і для покриттів «ІКОПАЛ». Але навіть надійної покрівлі потрібно догляд та дотримання правил монтажу з точним дотриманням технології. Якщо виконати ці умови, бітумно-полімерні матеріали прослужать кілька десятків років без потреби в ремонті.

Види ремонту м’якої покрівлі

Ремонт покрівлі буває двох видів: капітальний і профілактичний. Вибір варіанту залежить від обсягу пошкоджень, характеру дефектів і визначається на етапі діагностики.

  1. Про необхідність капітальних ремонтних робіт вам скаже велика кількість здуття, тріщин, відшарувань, розривів покрівельного покриття. Показанням до капремонту є протікання, оскільки вкрай складно визначити конкретне місце розриву гідроізоляції і необхідно ремонтувати покриття цілком.
  2. Поточний ремонт бітумної покрівлі виконується у випадках, коли пошкодження не настільки значні і не призводять до масштабного порушення герметизації покрівельного покриття. Щоб виправити мікророзриви або міні-тріщини, можна не вдаватися до заміни старого покриття на нове.

Профілактичні ремонтні роботи: порядок виконання

Пошук і видалення деформованих ділянок м'якої покрівлі

Поточне відновлення покрівельного покриття не передбачає його повної заміни. Відбудовні заходи проводяться за наступним алгоритмом:

  1. дах очищається від сміття і заростей моху;
  2. проводиться діагностика покриття на гнилі і роздуті ділянки, при виявленні їх зрізають, прибираючи разом зі згнилі покриттям;
  3. утворилися «дірки» очищають від пилу, обробляють ґрунтовкою і заливають цементно-піщаним розчином;
  4. після застигання цементного розчину роблять латки з нового бітумного матеріалу.

Іноді застосовується інший спосіб поточного ремонту: після попереднього очищення, ретельного прогріву і обробки бітумом поверх старого покриття наплавляється нове. Такий варіант дозволить заощадити до 30% на вартості робіт, оскільки з алгоритму «випадає» операція з демонтажу старого матеріалу.

Технологія покрівельного капремонту

Капремонт передбачає повну заміну старого матеріалу новим і проводиться в 5 етапів:

  1. Демонтаж колишнього покриття.
  2. Частково або повністю змінюється покрівельна стяжка, для цього поверхню очищають від пилу, грунтують і вирівнюють за допомогою стяжки.
  3. Фахівці оцінюють стан утеплювача, гідроізоляції і пароізоляційного шару, при необхідності виконують заміну.
  4. Оновлена ​​стяжка підходить для укладання наплавляється: спочатку поверхню покривають праймером, який поліпшує зчеплення, а потім в декілька шарів наплавляют рулонний покрівельний матеріал.
  5. Завершується ремонт проливкой (гідротестом), яка допомагає виявити вразливі місця в плані протікання і зміцнити їх за допомогою додаткової гідроізоляції.

Специфіка капремонту бітумної черепиці

Відремонтувати бітумну черепицю можна не знімаючи всього покриття, відновивши пошкоджені ділянки. Фрагментарна заміна повертає покрівельного килиму первісний вигляд і заощаджує кошти на повне оновлення матеріалу.

Щорічно діагностуючи стан покрівельного покриття і своєчасно замінюючи пошкоджені гонт, ви підтримуєте дах в ідеальному стані, не вдаючись до масштабного капремонту.

Догляд за м’якою покрівлею

Правильна експлуатація та догляд за покрівельним покриттям здатні відстрочити на довгі роки поява перших дефектів. При грамотному обслуговуванні, навіть якщо і виникне потреба в ремонтно-відновлювальних роботах, витрати на них будуть мінімальними.

Ремонтуємо незначні пошкодження бітумної черепиці

Догляд за покрівельним покриттям включає наступні заходи:

  1. щорічний профілактичний огляд за минулими сезонами;
  2. очищення дахових конструкцій від листя, лишайників, що скупчилася вологи;
  3. видалення бруду і сторонніх предметів з розжолобків, водостоків, примикань;
  4. сезонна очищення даху від снігу;
  5. регулярне виявлення незначних пошкоджень і їх відновлення.

Матеріали «ІКОПАЛ»

Для ремонтних покрівельних робіт підходять практично всі покрівельні продукти «ІКОПАЛ», але оптимальним рішенням експерти називають «Сінтал Соло Вент». Він являє собою рулонний бітумно-полімерний матеріал з грубозернистим посипанням на лицьовій стороні, теплостійким покриттям і адгезійними смугами на нижній стороні.
Плюси використання:

  • матеріал підвищує довговічність покрівельного покриття до 25-30 років;
  • володіє вентканалу, які грамотно розподіляють надлишковий тиск пара в підпокрівельному просторі і захищають від утворення міхурів і руйнування гідроізоляційного килима;
  • швидко монтується;
  • збільшує період постремонтного використання бітумної покрівлі;
  • підходить для будь-яких кліматичних зон;
  • монтується в один шар і знижує навантаження на несучі конструкції будівлі.

Укладання матеріалу здійснюється шляхом термоактивації – нагрівання адгезійних смуг знизу мембрани. Такий спосіб зменшує ризик перегріву і деформації матеріалу, забезпечує надійне зчеплення з підставою, гарантує оперативний і якісний монтаж.