Розміри листа металочерепиці для даху
Металочерепиця – покрівельний матеріал з металу з двостороннім або одностороннім полімерним покриттям для обробки похилих дахів в малоповерховому і капітальному будівництві. Форма профілю листа імітує черепицю, звідси назва цього матеріалу.
Матеріали для виготовлення
Лист металочерепиці може бути виготовлений з:
-
оцинкованої сталі;
-
алюмінію;
-
міді.
Основний матеріал – холоднокатна листова сталь. Після прокатки лист піддають гарячому оцинкуванню. Потім він проходить пасивацію, в результаті якої на поверхні листа утворюється плівка, що перешкоджає корозії. На пасированну поверхню спочатку наносять грунт, а потім кольоровий полімерний шар, який забезпечує стійкість по відношенню до атмосферних опадів і ультрафіолету. Зі зворотного боку лист покривають сірою захисною емаллю. Ціна сталевої черепиці найдоступніша.
Значно дорожче буде коштувати металочерепиця з алюмінію. Перевага цього металу в тому, що він не потребує додаткового захисту від корозії і важить набагато легше сталі. Для підвищення міцності і продовження терміну служби алюмінієва черепиця теж має особливе покриття. Недолік цього матеріалу полягає в невеликому виборі кольору.
Мідна металочерепиця виглядає особливо красиво і дорого. Згодом вона покривається зеленуватою патиною, що лише додає оригінальності її зовнішньому вигляду.
Увага! За вартістю мідна черепиця – найдорожчий матеріал для покрівлі.
Полімерні покриття
В асортименті більшості компаній, які професійно займаються продажем і монтажем покрівельних матеріалів, є металочерепиця з наступними покриттями:
- поліестер (РЕ) – доступний, але маломіцний;
- матовий поліестер (МРЕ, MatPE, Матпол, РЕМА) – трохи довговічніше і стійкіше, в порівнянні з блискучим;
- пурал (поліуретан) – дорожчий, але і більш надійний варіант покриття;
- матовий пурал (MPURА, PUMA, PURALMATT, MatPUR);
- пластизол (ПВХ) – відрізняється текстурою, що імітує березову кору;
- пурекс;
- Solano – має текстуру з тисненням;
- PVDF;
- Prisma;
- Kami TerraPLEGEL – складається з двох шарів: кварцового піску і поліестеру, лист з цим покриттям має шорстку поверхню, що нагадує справжню черепицю і відрізняється найвищою міцністю.
Порівняльна характеристика полімерних покриттів металочерепиці
У наведеній таблиці вказані основні характеристики полімерних покриттів:
Увага! Саме від виду полімерного покриття залежать ціна і головні споживчі характеристики, перш за все те, наскільки металочерепиця стійка по відношенню до впливу атмосферних явищ.
Різновиди профілю та розміри
Існує велика кількість видів і різновидів профілю металочерепиці. Вони відрізняються один від одного геометричною формою, висотою і шириною осередки. Кілька прикладів:
- Монтеррей – профіль плавно закруглений, нагадує по виду глиняну черепицю, край даху завершують сходинки;
- Джокер – металочерепиця класичної форми у вигляді правильної хвилі, з круглими гребньовими і підошовною частинами;
- Банга – збільшена висота хвилі створює тривимірний ефект, що надає особливу оригінальність цим профілем, який рекомендується використовувати для оформлення покрівлі високих будинків;
- Каскад – прямокутні обриси, завдяки чому ця черепицю схожою на плитку шоколаду, створюють суворі пропорції, що дозволяє оформляти таким профілем дах будь-якої складної форми;
- Андалузія – металочерепиця, яка відрізняється від інших тим, що його кріплення приховані, листи щільно з’єднуються спеціальними замками, що підвищує вологостійкість і покращує зовнішній вигляд покрівлі;
- Шанхай – лист з симетричним високим профілем в китайському стилі.
Щоб вибрати саме те, що потрібно, краще за все подивитися фото готових дахів.
Переваги
Металочерепиця має ряд переваг, порівняно з іншими покрівельними матеріалами:
- довговічність – до 70 років без додаткової антикорозійної обробки;
- практичність;
- надійність:
- екологічність;
- привабливий зовнішній вигляд;
- великий вибір колірних рішень;
- стійкість до деформації (надійне збереження геометричної форми);
- стійкість по відношенню до атмосферних впливів і ультрафіолету;
- малу вагу (лист має вагу близько 5 кг на кв. м) – здешевлює вартість всього будівництва будинку, так як немає необхідності в підвищенні міцності фундаменту, стін, крокв;
- зручність монтажу;
- вигідне співвідношення «ціна-якість».
Характеристики
Параметри, які потрібно враховувати при виборі металочерепиці:
- метал, з якого виготовлений лист;
- товщина листа – вона безпосередньо пов’язана з міцністю;
- для оцинкованої черепиці – товщина шару цинку, вона обумовлює опірність корозії;
- вид полімерного покриття;
- текстура поверхні;
- колір;
- звуко- і теплоізоляційні властивості.
Лист металочерепиці може мати товщину від 0,3 до 0,5 мм. Товщина цинкового шару повинна становити не менше 140 м на кв. м. Текстура поверхні листа може бути глянсовою, матовою, металік, з фактурним тисненням і т. п.
Увага! Металочерепиця товщиною до 0,42 мм рекомендується для використання лише для даху з дуже великим ухилом або в кліматичних зонах, де немає ймовірності великого тиску снігу на покрівлю.
Необхідні доповнення для покрівлі з металочерепиці
При покупці матеріалу для даху потрібно пам’ятати про деякі необхідні доповнення. Ціна покрівлі з цими доповненнями вище, але підвищуються і надійність, довговічність, інші експлуатаційні характеристики. До них відносяться:
- теплоізоляція;
- гідро- і пароізоляція;
- водостічна система;
- мансардні вікна;
- добірні елементи – карнизи, ковзани, вітрові планки, єндови і інші стандартні або виготовлені на замовлення;
- снігозатримувачі, покрівельні сходи та інші додаткові елементи для підвищення безпеки;
- покрівельні проходки – отвори для вентиляції, телевізійної антени і т. п.
Розрахунок металочерепиці
На сайтах більшості професійних компаній, що займаються продажами покрівельних матеріалів можна знайти онлайн-калькулятор, який допоможе розрахувати вартість черепиці та робіт з монтажу. Для попереднього розрахунку кількості і вартості покрівельного матеріалу досить заміряти площу даху і додати до неї 10-15%. Площа покрівлі та площа покрівельного покриття не можуть точно збігатися. Це зв’язано з тим що:
- Металочерепиця продається в листах, які доводиться нарізати при монтажі, а значить неминуче залишаються відходи матеріалу (чим складніше конструкція покрівлі, тим більше знадобиться листів, більше буде відсоток відходів);
- Лсти монтують з нахлестом один на одного;
- Черепицю укладають з звісом.
Компанії, що спеціалізуються на продажу та монтажу покрівельних матеріалів, перш ніж оформити замовлення обов’язково надсилають на місце свого представника для точного виміру даху, а потім професійно розраховують площу металочерепиці та кількості її листів.
Увага! Бажано скористатися послугами фахівців з виміру і монтажу, так як існує велика кількість нюансів, які потрібно враховувати при роботі з покрівельним матеріалом. Ціна при цьому зростає, але такі витрати виправдані.
Самостійний розрахунок
Щоб заощадити, багато хто все ж вирішує розрахувати і укласти черепицю самостійно. Порядок розрахунку необхідної кількості листів черепиці:
-
розміри кожного ската;
-
загальна площа покрівлі;
-
кількість рядів профілю в ширину і висоту.
Для обчислення площі скатів і загальної площі даху потрібно:
- від руки або на комп’ютері виконати схему покрівлі, з урахуванням всіх виступів, козирків і т. п .;
- розділити площа даху на правильні фігури;
- зняти потрібні розміри і розрахувати по геометричним формулами площу кожної з них;
- обчислити суму цих площ.
Далі для розрахунку кількості рядів і листів черепиці потрібно дізнатися розміри профілю. Стандартна довжина листа складає 05; 1,2; 2,25 або 3,65 метрів, рекомендована – від 4 до 4,5 метрів. При бажанні можна звернутися в компанії, де на замовлення виготовляють листи довжиною до 9 метрів. Чим більше лист, тим менше відсоток відходів, що важливо для покрівлі великої площі.
Увага! Вибираючи листи черепиці довжиною понад 4,5 метрів потрібно враховувати, що їх розміри ускладнюють транспортування і монтаж, що веде до збільшення витрат.
Стандартна номінальна ширина листа черепиці з оцинкованої сталі – 1,18 м. Корисна його ширина становить 1,1 м (враховується нахлест).
Розрахунок кількості рядів
Для обчислення кількості рядів потрібно заміряти довжину ската по карнизу і розділити її на корисну ширину листа. Наприклад, довжина ската становить 4 метри, тоді 4 / 1,1 = 3,64. Тобто знадобиться чотири ряди профілю (з урахуванням перехлеста між рядами, який становить 0,085 м).
Розрахунок кількості аркушів
Щоб дізнатися, скільки листів буде в ряду, до ширини ската (наприклад, 7 метрів) потрібно додати звис 0,05 м і вертикальний перехлест між листами (накладення) – 0,15 м. У результаті виходить 7,2 метра. Якщо довжина листа складає 3,65 м, тоді в ряду їх буде два. Значить, для одного ската знадобляться вісім листів металочерепиці (чотири ряди в ширину і два у висоту). При різанні профілю по висоті обов’язково потрібно враховувати крок хвилі, інакше вийде некрасивий перехід між рядами.
Увага! Не можна розрізати лист в місці перепаду хвилі, інакше металочерепиця деформується.
<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/YbCAkP46fFM” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>