Рулонні покрівельні матеріали

Рулонні покрівельні матеріали

Це далеко не так. Рулонні покрівельні матеріали не тільки міцно утримують старі позиції, але вдосконалюються, покращують свої якості. Вони широко застосовуються в сучасному будівництві. Для пристрою плоского даху такі матеріали, мабуть, єдине рішення.

Для плоских покрівель рулонні матеріали & amp; amp; amp; amp; amp; mdash; ідеальне рішення
Для плоских покрівель рулонні матеріали – ідеальне рішення

До того ж використовувати їх можна не тільки для пристрою дахів будь-якої конфігурації. Варто познайомитися з рулонних матеріалів ближче.

А по-друге, до рулонних матеріалів для покрівлі відносять і все паро -, вітро – та гідроізоляційні будівельні мембрани, що застосовуються в покрівельному пирозі і при влаштуванні вентильованих фасадів.

Який би вид покрівельного покриття ви не вибрали, без рулонних покрівельних матеріалів не обійтися
Який би вид покрівельного покриття ви не вибрали, без рулонних покрівельних матеріалів не обійтися

Рулонні матеріали, незалежно від їх призначення, сфери застосування або використовуваного матеріалу, діляться на два типи:

Традиційно до рулонних відносять матеріали, просочені бітумом або дьогтем: толь, руберойд, пергамін. Слово «руберойд» утворено латинським і грецьким корінням, і якщо перекладати дослівно, вийде «подібний гумі». Виготовляють його з картону, просоченого легкоплавким нафтовим бітумом. На обидві сторони такого полотна наносять покривний шар з тугоплавкого бітуму.
Потім наноситься посипання, наприклад, з піску: це збільшує механічну міцність покриття і запобігає злипання матеріалу в рулоні.

Укладання наплавляємого покрівельного матеріалу
Укладання наплавляємого покрівельного матеріалу

Руберойд може застосовуватися як самостійне покрівельне покриття (маркується літерою «К») або в якості підкладкового килима (у маркуванні має букву «П») при влаштуванні наплавлюваного або м’якої покрівлі. Різниться матеріалом і видом посипання (грубозерниста, дрібнозернистий, пилоподібна, лусочками), а також еластичністю і стійкістю до вигоряння на сонці. Залежно від способу монтажу руберойд може бути і наплавляються, і мембранним.

Укладання руберойду
Укладання руберойду

На відміну від руберойду пергамін беспокровний. Являє собою картон, просочений бітумом в один шар і без посипання. Пергамін використовують як нижній шар покрівельного килима і як пароізоляціі. Цей матеріал аналогічний пергаміну, тільки в якості просочення використовувався кам’яновугільний дьоготь. Зараз майже не проводиться і не застосовується через те, що дьоготь є канцерогеном.

Сучасний руберойд з основою з склотканини
Сучасний руберойд з основою з склотканини

У сучасних рулонних бітумних матеріалах руйнується з часом картон замінили стеклохолстом, склополотном або синтетичним тканинним полотном. До складу бітуму додали полімери, що поліпшили властивості матеріалу.

Декоративна посипання пропонується різного кольору. Вона може бути нанесена і в вигляді малюнка черепиці. З великої відстані таке рулонне плоске покриття здається об’ємним.

Рулонний наплавляється покрівля з декоративною лицьовою поверхнею. Фото з сайту https://www.isolux.ru
Рулонний наплавляється покрівля з декоративною лицьовою поверхнею. Фото з сайту isolux.ru

Залежно від конструкції покрівлі руберойд та інші матеріали, що наплавляються укладаються в кілька склеєних між собою шарів (від двох до п’яти). Таким чином досягається високий ступінь зносостійкості і гідроізоляції.

Крім матеріалів на основі бітуму, з’явилися і стають все більш затребуваними полімерні мембрани.

Полімерні мембрани для влаштування покрівлі

Нове слово в пристрої рулонної покрівлі – полімерні гідроізоляційні мембрани. На відміну від наплавляються бітумних матеріалів полімерна плівка не склеюються з основою. Окремі полотна мембрани зварюються між собою по швах, утворюючи міцне цілісне покриття.

Полімерна плівка для покрівлі
Полімерна плівка для покрівлі

Мембранна покрівля може використовуватися на дахах різної конфігурації. Однак найбільш зручно робити плоскі покрівлі та даху складної конфігурації, включаючи купольні конструкції. Полімерні мембрани – ідеальне рішення для пристрою інверсійних покрівель (плоских дахів, покритих стійкими до фізичного впливу і стирання матеріалами).

мембранна покрівля
Мембранна покрівля. Фото з сайту

Монтаж мембрани здійснюється двома способами:

  • механічним – за допомогою дюбелів-грибків в швах полотна;
  • баластовим – щоб полотно не віднесло вітром, після зварювання швів його пригружают по всій поверхні покрівлі. Наприклад, шаром гравію або укладанням тротуарної плитки, якщо покрівля експлуатована.

Баластний спосіб кріплення мембранної покрівлі
Баластний спосіб кріплення мембранної покрівлі

Полімерна плівка може використовуватися не тільки як мембрана, а й як наклеюється матеріалу. Такий спосіб монтажу застосовується на складних купольних дахах.

Перевага полімерних мембранних покрівель перед наплавляються, крім терміну експлуатації і надійності гидроизолирующего покриття, – в швидкості монтажу та відсутності відкритого вогню під час проведення робіт. Шов зварюють гарячим повітрям, що може бути зроблено за допомогою звичайного будівельного фена.

Вибираючи матеріал для покрівлі, не дивіться зверхньо на рулонні покрівельні матеріали. Вибирайте усвідомлено, з урахуванням своїх вимог і технічних умов, а не для того, щоб сусід мучився від заздрощів.