Витяжка без відведення в вентиляцію: огляд і ціна популярних моделей

Мало яка сучасна кухня обходиться сьогодні без установки витяжки. Це обумовлено цілком природним бажанням власників житла підтримувати свіжість повітря, а також, що не менш важливо – зберігати обробку приміщень в належному вигляді. Нерідко кухонна витяжка стає ще й додатковим ланкою в системі вентиляції.

Витяжка без відведення в вентиляцію

Але на жаль не завжди є можливість підключити витяжний пристрій до загальдомовий вентиляційній системі, і особливо гостро ця проблема стоїть в квартирах старих будинків. У цьому випадку існує два виходи – це витяжка без відведення в вентиляцію, або ж монтаж з відведенням зібраних випарів безпосередньо на вулицю через стіну.

В даній публікації буде представлена ​​інформація про види і конструкції витяжок, представлених у продажу, а також про схеми їх монтажу. При цьому особливу увагу буде приділено варіантів, які допоможуть обійтися без підключення до загальдомовий системі вентиляції.

Витяжка в системі вентиляції кухні і квартири в цілому

Слід правильно розуміти, що незалежно ні від того, чи планується взагалі на кухні установка витяжки , ні від того, яка модель вибирається, кухня повинна залишатися включеною в загальну систему вентиляції будинку або квартири.

І ще, про що ніколи не слід забувати. Для якісної вентиляції квартир або житлових будинків зазвичай використовується наступна схема. Приплив свіжого повітря здійснюється через приміщення житлової зони – для цього передбачаються припливні канали та клапани. А висновок «відпрацьованого» повітря замість надходить свіжого проводиться з кухні, туалету, ванної, суміщеного санвузла. Якщо вентиляція спланована правильно і працює коректно і ефективно, то властиві приміщенням, через які здійснюється витяжка, запахи і випаровування не потрапляють в житлові кімнати.

Ця вентиляція може здійснюватися по природному, примусової чи змішаного (комбінованого) принципом.

Природна вентиляція в кухні повинна бути завжди – саме з цього приміщення здійснюється вихід циркулюючого по квартирі повітря
  • Природна вентиляція в кухні – це обов’язкова наявність віддушини, через яку повітря витягується природним шляхом. Такий підхід має одну важливу перевагу – він не вимагає ніяких матеріальних витрат, і якщо тяга в вентиляційних витяжних каналах достатня, то більше нічого і не потрібно. Але, звичайно, при інтенсивному приготуванні їжі відвести відразу все запахи і випаровування, що піднімаються від плити, в вентиляційний канал – неможливо. І ось саме тут приходить на допомогу кухонна витяжка, допомагаючи, але ні в якому разі – не підміняючи вентиляції.
  • Примусова система передбачає монтаж вентиляторів в припливні клапани або (і) в витяжні канали. Так надходять, якщо є складнощі зі створенням умов для природної циркуляції повітря в необхідних обсягах.

Примусова вентиляція більш продуктивна, але вона, як і було сказано вище, вимагає установки додаткового обладнання, залежного від наявності електроенергії. Тобто розглядати її в чистому вигляді – неправильно!

Наявність на кухні витяжки з примусовим відведенням випарів від плити на вулицю або в вентиляційний канал – це, знову ж таки, розглядається лише як «підмога» основний вентиляції, але ніяк не в якості повноцінної заміни.

  • Оптимальним буде третій, комбінований варіант, в якому поєднується природна і примусова схема повітрообміну. У цьому випадку може бути задіяна припливна природна і відводить примусова вентиляція, або навпаки. При цьому передбачається можливість роботи при відсутності електроживлення. Наприклад, вентилятор, що встановлюється в каналі, не повинен бути непереборної перешкодою для природного струму повітря.
В звичайних умовах клапан відкриває канал для природної витяжної вентиляції з кухні. Але якщо включається витяжка над плитою, витяжний канал працює тільки на неї.

Зазвичай подібні поєднання припускають наявність спеціальних клапанів, які автоматично перемикають роботу каналу на примусовий, наприклад, з включеною кухонно витяжкою, або природний режим вентиляції.

Отже, розібралися: витяжка над плитою – це відмінний помічник загальній системі вентиляції, але аж ніяк не її заміна.

Важлива інформація щодо організації вентиляції в будинку або квартирі!

Дуже дивно, але у вельми багатьох власників житла питання вентиляції перебувають на другому плані, як другорядні і на що заслуговують постійної уваги. Найглибша помилка! Ознайомтеся зі статтею нашого порталу, присвяченій природної вентиляції в приватному будинку – і, треба думати, деякі помилки розвіються!

Основні способи підключення кухонних витяжок

Витяжки, що встановлюються над варильною плитою, можуть діяти по-різному, в залежності від способу їх підключення.

Витяжка, підключена до вентиляційної віддушини.
  • Якщо дозволяють умови, то найпростіше підключити прилад до наявного витяжної вентиляційного каналу. Як вже говорилося, таке підключення ні в якому разі не повинно перешкоджати природному роботі цієї віддушини. У таких випадку якраз і використовуються клапанні пристрої, про які йшлося трохи вище, або ж грати, що дозволяють одночасно працювати і витяжці, і вентиляції.
Висновок каналу кухонної витяжки через стіну на вулицю. У таких випадках потрібна установка зворотного клапана.
  • Якщо загальнобудинкових система вентиляції працює недостатньо добре, продуктивності каналів не вистачає для ефективного відведення необхідних обсягів повітря, то трубу від витяжки досить часто відразу виводять на вулицю через отвір, прорізаний у зовнішній стіні.

Часто причиною такого підходу стає засміченість загальних вентиляційних стояків або їх перевантаженість. Тобто до одного каналу багатоповерхового будинку вже підключено кілька витяжок, і при їх одночасному включенні замість очищення повітря в кухні від випарів може з’являтися абсолютно протилежний ефект, коли сусіди починають «ділитися своїми запахами».

При такому підключенні необхідна установка зворотного клапана, який дозволить новоствореному каналу працювати тільки в одному напрямку – висновок випарів на вулицю. Дуже часто подібний клапан вже є в комплекті самої кухонної витяжки.

Автономна витяжка, що працює за принципом очищення і рециркуляції повітря, без підключення до вентиляційних каналів.
  • Нарешті, витяжка може і зовсім не мати підключення до жодних відводить каналах і працювати виключно за принципом рециркуляції повітря. Піднімаються від плити випаровування примусово, під дією вентилятора, пропускаються через систему фільтрів. Проходячи через них, повітря очищається і надходить назад в приміщення кухні.

З точки зору простоти монтажу витяжки цей варіант найбільш виграшний. Але вдаватися до нього можна виключно в тих випадках, коли наявна система вентиляції в повній мірі справляється з усіма своїми завданнями. Тобто, ще раз підкреслимо важливий принцип – витяжка не повинна, та й не може підмінити вентиляцію!

Витяжки, що працюють за принципом очищення і рециркуляції повітря

В яких випадках встановлюються витяжки з рециркуляцією повітря?

Існує досить багато моментів, коли висновок у вентиляцію або через стіну труби витяжки неможливий або небажаний. Саме в цих випадках найчастіше і вибирається інсталяція приладу по «автономному варіанту» роботи:

  • Наприклад, для квартири-студії, де для варки плита не примикає до однієї зі стін, погано підходить прилад, від якого через весь стелю повинна підходити вентиляційна система. Краще зупинитися на рециркуляції.
  • Якщо проект звичайної кухні передбачає розміщення плити далеко від загальдомовий вентиляції або зовнішньої стіни.
  • Якщо в кухонному приміщенні взагалі не запланована вентиляція (чого, до слова, бути не повинно!), І провітрювання проводиться тільки за допомогою кватирки, що приносить дискомфорт в зимовий період.
  • В разі якщо загальнобудинкові канали недостатньо ефективно відводять запахи і випаровування з приміщення. Зазвичай така ситуація виникає в старих багатоповерхових будинках – про це вже говорилося.
  • В тих банальних випадках, коли у господарів просто немає бажання прокладати вентиляційні канали, або ж ці труби (короба) ну ніяк не вписуються в інтер’єрне оформлення кухні.

Переваги і недоліки рециркуляционной витяжки

Якщо планується встановити на своїй кухні саме автономний варіант витяжки, то необхідно представляти його «плюси» і «мінуси», щоб знати, які зручності і прояви дискомфорту можуть очікувати при його експлуатації.

Елегантні компактні витяжки відмінно виглядають в інтер’єрі, виконаному в одному з сучасних стилів.

Усi позитивні моменти , в основному, зводяться до простоти установки і відсутності на цьому етапі додаткових витрат:

  • В принципі, є можливість монтажу приладу в будь-який з кімнат будинку або квартири, а не тільки в кухонному приміщенні. Тобто наявність вентиляційних каналів не має значення, так як для забезпечення рециркуляції не обов’язково, за великим рахунком, забезпечувати приплив свіжого повітря. Але при цьому слід пам’ятати, що витяжка з рециркуляцією робить повітря в приміщенні свіже – вона просто очищає його від різних випарів при готуванні їжі, з усім їх «багатим вмістом» тому вже не раз підкреслювалося, що якісна вентиляція необхідна в будь-якому випадку.
  • Елегантні форми моделей витяжок відмінно вписуються в інтер’єри сучасних кухонь. А компактні розміри і ергономічні форми пристроїв не захаращують простір невеликих приміщень. Втім, це властиво більшості сучасних приладів такого призначення, незалежно від обраного способу роботи
  • Монтажні роботи по установці приладу цілком можуть бути виконані самостійно і з мінімальними витратами
  • Зміна фільтрів автономних витяжок здійснюється своїми силами, не вимагає аки-то зусиль або спеціальних знань і не займає багато часу.

Однак, витяжки без підключення до вентиляційного каналу не позбавлені і вельми істотних недоліків :

  • У порівнянні з традиційним способом роботи, тобто з відведенням випарів, автономний варіант витяжки – менш ефективний у створенні комфортного мікроклімату.
  • Фільтри досить швидко «заростають». А при їх забрудненні ефективність очищення значно знижується, зменшується продуктивність, підвищується шум. Тому потрібен постійний контроль за станом фільтрів, і, природно, своєчасна їх заміна, періодичність якої багато в чому залежить від інтенсивності його використання витяжки. У зв’язку з цим необхідно передбачати додаткові витрати на придбання фільтрів, бажано будинку мати хоча б мінімальний запас.
  • Робота такої витяжки нерідко супроводжується досить високим рівнем шуму.

Види витяжок без підключення до вентиляції

Перш за все слід зазначити наступне. Переважна кількість представлених у продажу кухонних витяжок допускає їх установку для роботи як в режимі відводу випарів назовні, так і в режимі очищення і рециркуляції повітря. Вся різниця в установці або не настановами витяжних каналів і фільтрів.

Тобто говорити про якусь абсолютно окремої групи моделей – навряд чи доводиться. І на такі витяжки поширюється загальна класифікація за способом монтажу, за формою корпусу, за матеріалом виготовлення, а також по закладеним виробником експлуатаційним можливостям.

закріплює на стіну під кутом витяжка «Best Plana»
  • За способом монтажу автономні витяжки бувають:

– Закріплюються на стіну паралельно вручений плиті, або ж вертикально під нахилом – так економиться чимало місця.

– Встановлювані в навісну шафу кухонних меблів (вбудовуються).

Витяжка острівного типу «MAUNFELD Berta Plus 90»

– Закріплюються (підвішуються) до стелі острівні моделі. Цей варіант зазвичай застосовується у великих кухнях, де для варки плита також розташована по острівній принципом, тобто на деякій відстані від стіни, але може бути використаний і при її стандартної установці.

Висувна модель автономної витяжки «JET AIR AURORA LX / GRX / F / 90»
  • По конструкції прилади бувають стаціонарними або висувними . Останні дозволяють збільшити площу, втягує пари, що збільшує ефективність приладу.
Витяжки можуть мати і дуже оригінальні криволінійні форми
  • За формою корпусу витяжки поділяються на плоскі, купольні, а також мають різні лекальні форми.
Універсальна купольна витяжка «Strip X A90
  • Матеріали, які використовуються для виробництва кухонних витяжок – це метал, пофарбований або полірований, пластик і скло. Найчастіше в кожної моделі застосовуються різні матеріали у комплексі.

Принцип роботи витяжок в режимі рециркуляції

Особливої ​​складності в принципі роботи таких пристроїв немає.

З великими спрощеннями – схеми пристрою і роботи витяжки в режимі рециркуляції (зліва) і з відведенням випарів назовні (праворуч).
  • Забруднене парами і запахами повітря затягується вентилятором усередину через робочу панель витяжки.
  • На вході повітря відразу проходить через жироулавливающий фільтр.
  • Потім повітряний потік пропускається через вугільний фільтр, очищають його від запахів і залишилися забруднень.
  • Очищене повітря виводиться назад в приміщення через отвори (окона), передбачені в корпусі приладу.
Витяжки будуть добре втягувати пари і запахи тільки в тому випадку, якщо їх монтаж проведений правильно.

Приводним вузлом, без якого робота витяжки в режимі рециркуляції в принципі неможлива, служить двигун і вентилятор.

Деякі моделі витяжок оснащуються двома двигунами, інші мають один двигун, але він посилені двома вентиляторами, встановленими з боків. У купольних витяжок вентилятори розташовані над фільтрами, всередині корпусу, а у плоских, вбудованих в меблі – моделей між елементами, що фільтрують.

Одна і та ж модель може бути встановлена ​​як для роботи в режимі відведення випарів, та й тільки очищення і рециркуляції повітря.

жировий фільтр використовується завжди, при будь-якому способі установки витяжки. А ось вугільні, більш дорогі і вимагають регулярної заміни при відведенні повітря назовні – не потрібні, і їх «гніздо» просто залишається вільним.

До речі, при підключенні витяжки до вентиляційного каналу вона часто здатне справлятися зі своїм завданням навіть без включення приводу – буває досить гарною природною тяги. При роботі в режимі рециркуляції це неможливо – без додатка додаткових примусових зусиль випаровування НЕ прокачати через фільтри.

Витяжки, представлені в наших магазинах, працюють від електромережі 220 В. Тому перед установкою приладу на місце роботи необхідно передбачити для його підключення окрему розетку. Зазвичай її розміщують приховано, наприклад, над верхніми навісними шафками.

Є, правда, важливий нюанс. Кухня – приміщення з підвищеною вологість. А корпус переважної більшості витяжок виготовлений з металу. І в разі пробою фази на корпус при торканні витяжки можна отримати дуже небезпечний електричний удар. Тому лінія, до якої підключається витяжка, повинна бути оснащена УЗО або захисним автоматом. Втім, це стосується всіх приладів, розташованих в зоні кухні.

https://roof.lviv.ua/catalog/pokrivelna-ventilyatsiya/pokrivelna-ventylyatsiya-kronoplast/