Як закріпити утеплювач між кроквами даху?

Як закріпити утеплювач між кроквами даху?

Організація теплою покрівлі будинку включає в себе обов’язкову укладання шару термоізоляції. Найчастіше, скати утеплюють після того, як завершена зборка системи крокв. Ці роботи проводяться перед установкою покрівельної облицювання. Такий порядок дій вважається оптимальним. Але часом відбуваються прикрі прорахунки з великим кроком крокв, і тоді не так і просто закріпити утеплювач між кроквами зсередини.

Монтаж мінвати зсередини своїми руками

Найпростіше буде проводити кріплення теплоізоляції між кроквами з внутрішньої сторони конструкції покрівлі. Така методика буде ефективна тільки за умови, що товщина шару утеплювача менше або дорівнює ширині крокв. В іншому випадку, доведеться вдатися до комбінованого способу утеплення даху.

Как закрепить утеплитель между стропилами крыши?

В такому випадку, порядок дій з утеплення покрівлі за допомогою мінеральної вати буде наступним:

  1. По-перше, необхідно буде виміряти нижній ярус крокв за допомогою будівельного рівня. Цей показник повинен виявитися рівномірним по всьому периметру конструкції. Якщо будуть виявлені відхилення, то опору потрібно буде вирівняти, домігшись щоб крокви знаходилися на одній лінії.
  2. Для захисту утеплювача від негативного впливу вологи поверх крокв укладається гідроізоляційна мембрана. Якщо відмовитися від її використання, теплоізоляційний шар не буде надійно захищена, що може призвести до скорочення терміну служби. Как закрепить утеплитель между стропилами крыши?
  3. Рулонний утеплювач потрібно нарізати на фрагменти потрібного розміру. Матеріал фіксується між крокв враспор. Виходячи з цього, шматки теплоізоляції повинні бути на три сантиметри ширше простору між кроквами. При двуслойной укладанні матеріалу потрібно передбачити, щоб стики шарів не збіглися між собою.
  4. Наступним кроком стане процес підгонки пароізоляції. Мембрана нарізається смугами, які встановлюють над шаром утеплювача. Вона дозволяє захистити його від вогкості і повітря. Монтаж пароізоляційного шару здійснюється по горизонталі зверху вниз, після чого його потрібно зафіксувати за допомогою будівельного степлера.
  5. Завершальний етап – фінішна обшивка теплоізоляції. Для цього найчастіше використовують обрізну дошку, фанеру або гіпсокартонні плити. По завершенню робіт цей шар стане основою для обробки мансардних стін. Как закрепить утеплитель между стропилами крыши?

Якщо градус ухилу скатів даху менше 25 градусів, це може загрожувати виникненням наступної проблеми: плити, що використовуються для утеплення можуть вивалюватися, оскільки розпирала сили недостатньо. Щоб уникнути цієї ситуації рекомендується зробити додаткове зміцнення утеплювача за допомогою рейок або міцної волосіні, які будуть протягнуті між крокв. Якщо скат має великий ухил, ймовірність зіткнутися з такою проблемою мінімальна.

Технологія термоізоляції покрівлі

Втрати тепла через дах будівлі можуть становити близько 20% від загальної тепловтрати, яка відбувається через конструктивні елементи будівлі. Как закрепить утеплитель между стропилами крыши?

Використання утеплювача гарантовано знижує рівень тепловтрат в холодну пору року і може зменшити перегрів горища або мансарди в літній період . Крім цього, здійснення теплоізоляції скатної покрівлі дозволить зробити мансардне приміщення утепленим, що дозволить досягти значного збільшення (до 40%) корисної площі приватного будинку без значних фінансових витрат.

Найефективнішими вважаються наступні три схеми укладання теплоізоляційного шару:

  • Між кроквами – найпростіший спосіб. Для його застосування необхідно вірно розрахувати товщину шару утеплювача, вона не повинна перевищувати товщину крокв. Как закрепить утеплитель между стропилами крыши?
  • Між кроквами і під ними – цей метод популярний для регіонів з підвищеним рівнем опадів. Дозволяє максимально швидко накрити дах, щоб уникнути псування будівлі від можливих примх погоди. Как закрепить утеплитель между стропилами крыши?
  • Між кроквами і вище їх – такий прийом дозволить встановити теплоізоляцію навіть в тому випадку, якщо її товщина перевищує товщину крокв. До того ж, економиться місце на мансардному поверсі. Как закрепить утеплитель между стропилами крыши?

«Пиріг» для покрівлі

    1. Покриття даху

Вентильований повітряний зазор, розташований під покрівлею

  1. Гідроізоляційний шар Как закрепить утеплитель между стропилами крыши?
  2. Вентильований зазор вище шару теплоізоляції ( при використанні плівкових гідроізоляцій)
  3. Утеплювач, укладений між кроквами і під ними
  4. Шар пароізоляції
  5. Внутрішнє оздоблення

Гідроізоляція

Для захисту утеплювача шару і несучих покрівельних конструкцій від попадання вологи з атмосфери, а також її видалення з-під даху в зовнішнє середовище необхідно використовувати гідроізоляційний матеріал. Його застосування не дозволить конденсату збиратися на внутрішній стороні покриття покрівлі. Как закрепить утеплитель между стропилами крыши?

Підпокрівельні матеріали для ізоляції від вологи поділяються на два типи:

  • вологозахисні плівка з нанесенням перфорації. Її підбирають так, щоб вона могла відводити водяні пари, що потрапляють знизу, але при цьому не давала їм потрапити в утеплювач.
  • Супердифузійна мембрана відрізняється наявністю мікроскопічних отворів, розташованих максимально часто. Вона пропускає вологу тільки в одну сторону, а з іншого – захищає утеплювальний шар від намокання.

Застосовуючи перший матеріал, потрібно передбачити наявність зазору між утеплювачем і плівкою.

Якщо для ізоляції від вологи застосовується мембранний матеріал, досить буде єдиного вентиляційного зазору між матеріалом даху і гідроізоляційним шаром. Це дозволить уникнути скупчення конденсату і зберегти сухими дерев’яні частини конструкції і утеплювач. Крім цього, супердифузійна мембрана є ефективним засобом захисту від вітрової ерозії утеплювача. Как закрепить утеплитель между стропилами крыши?

Розташовувати мембрану потрібно по горизонталі від низу до верху, з проклеюванням швів. Матеріал монтується часто написом вгору і кріпиться до крокв за допомогою контробрешетування, прибитої цвяхами. Це дозволяє забезпечити необхідну циркуляцію повітряних мас в вентзазоре.

Кожне наступне полотно гідроізоляції укладається внахлест з попереднім як мінімум на 10 сантиметрів. Верхній шар потрібно укладати на нижній, а ніяк не навпаки. Паропроникність такого матеріалу достатня для нормальної вентиляції. У коника монтувати його необхідно внахлест не менше, ніж в 20-25 сантиметрів з обох сторін від коника для отримання двошарового укриття конструкції.

В зоні карниза проводиться висновок гідроізоляції до жолобу для зливу або капельником під ним. І в тому, і в іншому випадку знадобиться закріпити краю матеріалу по всьому периметру примикання його до зливного жолобу за допомогою каучукової стрічки для гідроізоляційної мембрани.

Найпопулярніші утеплювачі для даху

Як утеплювач для похилих покрівель використовуються матеріали в рулонах або плитах, не- підтримують горіння. Наприклад, скляна або кам’яна вата для покрівельних робіт. Їх рідко піддають значним механічним навантаженням, але варто враховувати, щоб використовуваний матеріал не піддавався усадки під тяжкістю власної ваги. Такий результат може виникнути при застосуванні скловолокна, що має малу щільність. Как закрепить утеплитель между стропилами крыши?

Використання плитного або напилюваного пінополістиролу для утеплення скатних покрівель потребують додаткової протипожежної обробки конструкцій з дерева антипиреном і створення шарів вогнезахисту.

Якщо споруджений або підлягає реконструкції будівля буде не вище двох поверхів, то до нього не пред’являється особливих вимог по класу пожежної небезпеки і ступеня стійкості до займання (згідно СНиП 2.13130.2012). Как закрепить утеплитель между стропилами крыши?

Монтаж утеплювального матеріалу можна здійснювати зовні і зсередини. Вибір способу залежить від умов проведення робіт і погодних факторів.

Важливою умовою того, щоб використовується покриття зберігало свої високі ізоляційні показники, буде контроль за щільністю прилягання його до крокв. Проектуючи відстань крокв, варто враховувати, що більшість популярних виробників випускають плити утеплення, шириною 600 мм.

Плити утеплювача краще кріпити враспор. Досить змонтувати їх в зазор між кроквами. Роботи ведуться в напрямку знизу вгору з щільним притисканням ділянок термоізоляції до сусідніх плит. Якщо ви хочете уникнути виникнення «містків холоду», кращим рішенням буде укладання двох шарів утеплювача. У цьому випадку місця стиків будуть перекриті додатковим шаром.

Пароізоляція покрівлі

В холодний період часу тепле повітря завдяки своїй легкості без праці проникає з нижніх приміщень в мансардну частина, що викликає підвищену вологість в цій частині будівлі. Как закрепить утеплитель между стропилами крыши?

Потрапляючи крізь шар паропроницаемого оздоблювального матеріалу в утеплювач, волога може накопичуватися всередині нього, що призведе до зниження теплозахисних властивостей і руйнування текстури матеріалу.

Для захисту його і крокв від проникнення вологи, яка надходить зсередини житла, необхідно застосовувати плівки з функцією пароізоляції.

Пароізоляційний шар укладається з боку житлового приміщення до нижніх меж крокв і закріплюється будівельним степлером. При цьому потрібно дотримуватися нахлест не менше, ніж в 10 сантиметрів, укладаючи верхній шар поверх нижнього. Шви пароізоляції потрібно додатково закріпити, що самоклеїться.

Пароізоляцію можна укладати перпендикулярно або паралельно щодо крокв. Матеріал фіксується скобами через кожні 30-50 сантиметрів.

Там де шар пароізоляції примикає до несучих конструкцій будівлі або інших елементів конструкції і комунікацій, необхідно забезпечити нахлест матеріалу як мінімум на 10 сантиметрів і закріпити його шляхом проклейки спеціальної каучукової стрічкою. Как закрепить утеплитель между стропилами крыши?

Коли укладання пароізоляції завершена, проводиться додаткове закріплення утеплювача горизонтальними брусками, розташованими через кожні 40 сантиметрів. За допомогою таких дій також буде сформований вентиляційний зазор між внутрішнім матеріалом обробки і пароізоляцією, який не дасть волозі зібратися на поверхні плівки. Ширина його повинна бути не менше 3 сантиметрів. Після монтажу брусків можна приступати до внутрішньої обшивки (ОСП або вологостійким гіпсокартоном).

Вентиляція даху

Паро і гидрозащита є надійним захистом утеплювача покрівлі, але накопичення вологи і утворення конденсату можуть проникнути під будь-який тип покриття даху. Щоб уникнути підвищеної вологості і пов’язаних з нею проблем важливо забезпечити достатню вентиляцію конструкцій, які утворюють замкнутий простір. Це дозволить своєчасно видаляти пари вологи з-під даху.

Как закрепить утеплитель между стропилами крыши? Організувати ефективне вентилювання можливо шляхом створення одного-двох повітряних отворів над шаром теплоізоляції. Тоді рух повітря буде здійснюватися крізь продухи карниза і коника. Мінімальна ширина вентзазоре становить 3-5 сантиметрів, в залежності від довжини кроквяних балок. Зайва волога виводиться при русі повітряних мас від карниза до коника і видаляється назовні.

Якщо конструкція покрівлі складна і рясніє архітектурними елементами, то повітря всередині неї циркулює слабо. Тоді варто організувати додаткові отвори для вентиляції. Розташувати їх можна по периметру під звисом даху і в її конику.

Для мансардної покрівлі утеплення особливо важливо. При виконанні робіт необхідно враховувати, що такий дах повинна володіти значним терміном експлуатації. Вірно підібраний і якісний утеплювальний матеріал стане запорукою комфортного проживання в будинку. Важливий також і правильний монтаж утеплювача, який повинен проводитися за технологічними стандартами.

На закінчення

Досить дієвим засобом захисту даху від підвищених тепловтрат є її теплоізоляція за допомогою мінеральної вати зсередини. Володіючи хорошим знанням теоретичних основ і серйозно підійде до проведення робіт, можна зробити монтаж двосхилим покрівлі, яка буде служити основою створення під нею приміщення, придатного для постійного проживання. Как закрепить утеплитель между стропилами крыши?

Здійснити утеплення даху по кроквах буде непросто, процес вимагає значних витрат сил і часу. Але вірно виконаний мансардний поверх стане надійним притулком навіть в холодну пору року. Важливо не економити при укладанні пароізоляційного шару. Дах, де присутня якісна теплоізоляція, довше служить і краще виконує своє призначення. Є безліч видів матеріалів і методів укладання теплоізоляції. Підбір оптимальної технології доцільно здійснювати з урахуванням індивідуальних особливостей спорудження будівлі.

Відео про закріплення утеплювача між кроквами