Театр починається з вішалки, квартира з передпокої , а перше враження про будинку створює козирок над ганком . Класичний елемент дизайну не тільки захищає вхід в житло. Він допомагає створити його оригінальне оформлення. Важливу деталь інтер’єру легко можна створити своїми силами, озброївшись нехитрими знаннями про технологічні процеси. Яким повинен бути козирок над ганком?
Зміст
- Міцним захисником вхідної зони від сюрпризів погоди.
- Стильною красенем, що створює оригінальність в стилістиці ганку.
В виготовленні будь інтер’єрної деталі важливо враховувати не просто власні переваги. Від вхідного навісу потрібні хороші показники довговічності та практичності. Щоб виготовити надійний козирок над ганком своїми руками, будемо діяти за планом:
- Виберемо матюкав виготовлення.
- Визначимося з формою і дизайном навісу.
- Здійснимо монтаж конструкції з урахуванням робочих нюансів.
Матеріал – всьому голова
Будівельний ринок радує своєю різноманітністю покрівельного матеріалу, і нам залишається тільки вивчити технічні характеристики і зупинитися на найкращому пропозиції.
Полікарбонат
Сучасні покупці найчастіше вибирають саме цей матеріал. Красиві, напівпрозорі козирки з полікарбонату мають цілу низку переваг. Вони:
- Стійкі до температур (робочий діапазон становить від -60 ° С до + 110 ° С).
- Гнучкі. Полікарбонат відрізняється пластичністю, така особливість дозволяє легко спроектувати будь-яку форму майбутнього навісу .
- Ударостійкі. Пластикові козирки над ганком відмінно витримують падіння бурульок, грудок снігу, удари градин і сильного дощу.
- Вогнетривкі. Такому козирка не страшний вогонь – він пожежобезпечний.
Але цей красивий, що випускається в різній колірній палітрі матеріал має і недоліки. Полікарбонат погано переносить УФ-випромінювання. Якщо не покрити його захисним шаром, ваш навіс через 1,5-2 роки спіткає і втратить свої естетичні якості.
Метал
Недорогий, бюджетний варіант. Правда працювати з металевими листами складніше, ніж з полікарбонатом. Не всі вміють користуватися зварювальним апаратом, хоча зварювання можна замінити кріпильними болтами. Металевий козирок над ганком довговічний, надійний, але і вимогливий. Його потрібно буде захищати від корозії і більше часу витрачати на догляд.
Металочерепиця
Чудовий зовнішній вигляд цього матеріалу вигідно відрізняє його від аналогів. Козирок над ганком з металочерепиці має необмежений термін служби. Він простий в монтажі, легкий, міцний і не вимагає додаткового догляду. Металева черепиця прекрасно виглядає з будь-яким видом каркаса. А зовні такий козирок буде виглядати дуже презентабельно і шикарно.
Рада! Якщо ви будете робити конструкцію навісу одночасно з покриттям будинку, всі роботи будуть проходити простіше і дешевше. Адже каркасне підставу можна виготовити з залишкових матеріалів.
Але металочерепиця має і недоліки. У неї відсутня шумоізоляція (якщо ви любите звук дощу – вам це буде тільки на руку). У літню спеку такий матеріал буде сильно нагріватися, хоча для розташованого над головами козирка це не суттєво.
Профнастил
Дуже ходової матеріал, що володіє такими ж перевагами, як і металочерепиця. З ним простіше працювати, так як листи профнастилу мають велику площу. Популярність матеріалу пояснюється ціновою доступністю і простотою в установці. Козирок над ганком з профнастилу практичний і довго служитиме вам без додаткової забарвлення.
Майте на увазі, що профнастил механічно слабкий матеріал і навіть невеликий удар залишиться помітним на його поверхні. Але ж завжди можна підібрати для свого улюбленого ганку товщий листовий метал, з заздалегідь нанесеним полімерним захисним шаром.
Вибираємо дизайн
Наші козирки над вхідними дверима повинні поєднувати стиль і функціональність. При виборі дизайну враховуйте матеріал покрівлі , розмір навісу і напрямок зливу.
Рада! Щоб спростити розробку дизайну козирка, заздалегідь підготуйте список пунктів, на який ви і будете орієнтуватися при остаточному виборі навісу.
Дизайн козирка над ганком залежить від способу монтажу: опорний (масивні конструкції, які вимагають додаткового зміцнення з дерев’яних балок або металевих труб) або підвісний (більш легка конструкція з невеликими розмірами і фіксацією на зовнішній стінці). У загальній стилістиці необхідно враховувати і саму форму навісу:
- Плоский. Найпростіший, відкритий з усіх боків вид козирка. Така конструкція буде захищати тільки від дощу, що йде рівними струменями, що буває дуже рідко. Навесік без надмірностей можна виконати з будь-якого матеріалу і каркаса.
- двосхилим. Нескладний у виконанні навіс, який вкриє не тільки від зливи з вітром, завірюхи, а й врятує від вітру. Цю споруду можна виготовити із застосуванням різних матеріалів.
- трехскатной. Навіс з трьома скатами найкраще зробити на металевому каркасі, вибравши для покриття профнастил, або металочерепицю. Трехскатнік дуже надійний і здатний заховати вас від сильного дощу і сніжної хуртовини.
Метал. Металеві каркаси можна виготовити шляхом кування. Художня ковка надає металевим виробам дивовижну легкість і легкість. Звичайно, вага навісу буде великим. Але ексклюзивні ковані козирки та навіси над ганком мають презентабельний вигляд, і цілком виправдовує вкладені зусилля. Монтаж такої конструкції вимагає наявності особливо міцних стін.
Полікарбонат. Улюблений матеріал дизайнерів, завдяки гнучкості якого можна створити оригінальні навіси. Напівкруглі, з плавним переходом в прозору стіну, з додатковим захистом від пилу і вітру. Пофантазувавши, можна створити дизайн навісу в формі парасольки, арки або шатра, надавши ганку таємничий, казковий вигляд.
Сама конструкція навісу може бути відкритою, або додатково забезпечена бічними, глухими стінами. Великий навіс буде доречним при наявності великого, потужного ганку, а ось невеликому ганочка підійде більш витончена, невагома конструкція.
Приступаємо до роботи
Як зробити козирок над ганком? Тут немає особливих складнощів. Спочатку зробіть докладний креслення навісу з усіма вимірами і кошторис з підрахунком необхідної кількості матеріалу. При проектуванні враховуйте ряд технічних нюансів:
- Довжина навісу повинна мати розміри, не менше ніж на метр більше ширини дверей.
- Ширина козирка буде дорівнювати 1,5 ширини дверей (всього дверного полотна).
- Відстань від зовнішнього краю конструкції до фасаду будинку повинно бути таким, щоб дозволяти вільно розчинятися вхідних дверей на 90 °, залишаючи запас від 30 см.
- Кути скатів (щоб забезпечити снігове навантаження) закладають від 20 °.
Давайте, розглянемо докладну інструкцію з виготовлення найпростішого, односхилого підвісного навісу:
- До ширині ганку додамо по 30 см з обох сторін. Ми отримаємо розмір навісу. Виміряємо відстань, яку повинен закривати козирок. Висоту його визначимо, враховуючи конструкцію будинку, з урахуванням нахилу ската. За виконаному ескізу визначимо його довжину.
- З металу або дерева виготовляємо крокви, підкоси, скати, пристінну балку. Довжина крокв повинна дорівнювати довжині ската. Деталі з’єднуємо, використовуючи зварювання для металу або саморізи для дерева.
- Кріпимо каркас. Кріплення пристенной балки здійснюється за допомогою шурупів-нержавеек, підкоси кріпляться анкерами.
- Укладаємо обрешітку на крокви (можна взяти обрізну дошку, або бруски). Якщо ви віддали перевагу шифер або металевий лист, враховуйте, що рейки обрешітки при цьому повинні розташовуватися в 20-40 см одна від одної.
- Укладаємо дахове покриття на крокви і закріплюємо його.
- Додатково кріпимо планку примикання (к стене і верхньому скату) і планку-карниз (на нижню зону ската).
- Встановлює водостік (трубу, жолоб, або ланцюг).