Очевидним трендом останніх років є бажання більшості жителів великих міст купити приватний будинок для постійного проживання. Дистанційна робота, наявність особистого транспорту і нерухомості, яка раніше використовувалася в якості дачного будиночка, можуть посприяти швидкому переїзду. Головне – перетворити аскетичний заміський будиночок в повноцінний котедж, обладнаний усіма благами.
У багатьох українців є дачі старого зразка – з садовим ділянкою для вирощування овочів. З такого пересічного і простого будинку цілком можна зробити повноцінний котедж для кругогодічного проживання, з газоном і затишним садом. При цьому, далеко не обов’язково витрачати великий бюджет і вносити корективи у внутрішнє планування наявного будови. Виконати всі роботи можна самостійно. Головне, розробити чіткий план дій і дотримуватися його.
Чи можливо з дачі зробити будинок?
Кращий варіант для активних людей, які живуть в динамічному ритмі – це наявність дачі в безпосередній близькості від міста. Будинок в передмісті мегаполісу є показником престижу і незалежності.
Фактори тиші, розміреності і близькості до природи є незаперечними перевагами. Крім того, життя за містом дозволяє на чому заощадити, не втрачаючи переваг, пов’язаних з наявністю інфраструктури.
Розглядаючи різні варіанти, слід відштовхуватися від індивідуальних обставин. Якщо у вас вже є дача або невеликий будиночок, його можна адаптувати до своїх потреб. Для цього знадобиться фінансовий ресурс, навички в області ландшафтного, інтер’єрного дизайну, а також певний час на реалізацію задумки.
Якщо часу немає, то виконання завдань можна доручити проектувальникам, дизайнерам і будівельним підрядникам.
З чого почати?
В першу чергу, потрібно проаналізувати те, що у вас є. Обсяг майбутніх робіт залежить від того, в якому стані знаходиться дачний будинок і ділянку.
У більшості будівель старого типу відсутній газ, водопровід, каналізація, телебачення та інтернет. Варто оцінити стан комунікацій і окремо спланувати роботу на цій ділянці.
Жити в будинку ви будете протягом усього календарного року. Отже, важливо потурбуватися про утеплення стін, вікон, дверей і даху.
Якщо вас не влаштовує внутрішнє планування вашого котеджу, доведеться узгоджувати окремі зміни з архітектурно-будівельною інспекцією. Не потрібно узгодження при установці котла, проведення водопроводу і установки таких елементів благоустрою, як альтанка, літній душ або гараж.
Коли власник дачі вирішує ґрунтовніше підійти до переробки споруди для постійного проживання, важливо дотримуватися наступного алгоритму дій:
- Спочатку проводяться роботи по зміцненню фундаменту, щоб він міг витримати навантаження міцніших, утеплених стін;
- Потім облаштовується зовнішнє утеплення стін і даху;
- Прокладаються і підключаються необхідні комунікації;
- Проводяться зовнішні оздоблювальні роботи;
- Потім переходять до створення сприятливих і комфортних умов безпосередньо в будинку.
Всередині будівлі можна робити перепланування і ремонт. Знімається старий обробний матеріал, робиться нова електрична розводка, забирається стара непотрібна меблі. Оздоблювальні роботи виконуються в класичній послідовності з урахуванням усіх естетичних побажань власників.
Нюанси перетворення дачного будиночка в котедж
Практика показує, що більшу частину помилок власники дач здійснюють на етапі будівництва, а не ремонту. Тому до виконання робіт, щодо прокладання комунікацій, зміцнення фундаменту і обшивки фасаду краще залучити надійного підрядника.
Важливо також враховувати якість будівельних матеріалів. Якщо ви раніше користувалися кволим дерев’яним будиночком, краще робити грунтовну перебудову, адже такі стіни не зможуть вас захистити на довгі роки від вітрів і зимового холоду.
Якщо ви задумали перебудувати дачу в комфортний котедж, рекомендується використовувати монолітні і надійні будівельні матеріали, такі, як натуральний камінь, цегла, бетон, метал і т. Д.
Для проживання в заміському будинку можна скористатися сучасними технологіями і резервними джерелами живлення (в разі виникнення аварій або несправностей в комунікаціях). Подбайте про ці аспекти заздалегідь, купіть генератор, зробіть свердловину для подачі води в будинок, і відштовхуйтеся від обставин, характерних для вашого регіону.
При перебудові будинку можна скористатися сучасними технологіями швидкого каркасного будівництва. Є компанії, які можуть швидко побудувати каркасний котедж під ключ.
Вивчаючи пропозиції забудовників, варто переконатися в тому, що ремонт буде виправданим. Якщо він не вирішить більшість поточних проблем, то краще знести дачу і вибудувати на її місці повноцінний будинок з нуля.
У цьому випадку, ви можете реалізувати будь-який проект і побудувати будинок своєї мрії – виключно за своїми побажанням. Все залежить від тимчасових рамок і наявності фінансових ресурсів.
Що робити в умовах обмеженого бюджету?
Якщо ви переїжджаєте з великого міста на дачу, зважаючи на відсутність матеріальних можливостей на оренду квартири, або в схожих обставинах, завжди можна обіграти ситуацію і поетапно створити для себе комфортне житло.
В першу чергу, проаналізуйте наскільки доцільно переїжджати за місто:
- чи дозволяють прилеглі шосе і транспортна розв’язка добиратися на роботу в центр Москви?
- в якому стані знаходиться будинок?
- які витрати вас чекають в разі переїзду і т.д.
Якщо ви перебираєтеся жити в Підмосков’ї влітку, то частина робіт ви цілком зможете зробити самостійно, до настання опалювального сезону.
Якщо ви прийняли рішення про переїзд за місто, не обов’язково відразу робити внутрішній ремонт нового житла. На перших порах важливо забезпечити наявність комунікацій, які вам потрібні для повсякденного життя. У деяких випадках цілком достатньо зробити зовнішній і внутрішній косметичний ремонт.
Щоб визначитися з етапами перебудови старого будинку, згадайте, без чого вам важко обходитися в міського життя? Якщо для вас в пріоритеті організація умов для віддаленої роботи, подбайте про проведення якісного інтернету. Якщо важлива чиста питна вода – озаботьтесь спорудою свердловини і системою очищення води в котеджі.
Багато власників дач, прорахувавши кількість робіт, вважають, що реконструкція і ремонт їм не по кишені. Важливо розуміти, що будь-які вкладення в нерухомість – довгострокові інвестиції.
Совтавьте чіткий розрахунок, а потім розділіть витрати на першочергові і другорядні. Необхідні суми можна вкладати послідовно, щоб сімейний бюджет при цьому не постраждав.
Не забувайте про інтереси всіх членів сім’ї. Якщо у вас є дитина, в безпосередній близькості повинні знаходитися: дитячий сад, школа, магазини та інші елементи інфраструктури.
Детальний аналіз реконструюється будинку
Якщо ви користувалися дачею лише в літній сезон, важливо провести комплексні роботи по технічному обстеженню будинку на предмет його безпеки в умовах постійного проживання. Тут, звичайно, мається на увазі осінній і зимовий час, коли температура і погодні умови проявляють себе максимально агресивно.
Щоб не допустити помилок на цьому етапі, запросіть приватного фахівця, який проведе для вас експертизу і конкретно вкаже на недоліки, які слід усунути. Під час обстеження, експерт оцінить стан фундаменту, горища, підвальних приміщень та комунікацій, перевірить наявність тріщин і ознак відхилення від норм.
Після проведення експертизи буде сформований чіткий план, який ви можете взяти за основу при реконструкції своєї дачі.
Ще один важливий аспект стосується всіх тих, хто придбав земельну ділянку під забудову. В цьому випадку, важливо перевірити всі документи на землю, і визначити, чи призначена територія під житлову забудову (ІЖС).
Якщо це так, то вам залишається лише отримати дозвіл у органів місцевого самоврядування на будівництво будинку. Після реалізації проекту, головне не забути узаконити будівництво і ввести її в експлуатацію.
Як облаштувати котедж, щоб в ньому було затишно?
Якщо ви прийняли рішення змінити місце проживання, і переїхати з міста в передмістя, важливо зберегти попередні умови життя, і визначити для себе нові, більш сприятливі для життя.
Щоб забезпечити стан комфорту і безпеки, важливо адаптувати свій новий будинок не тільки для роботи, але і для відпочинку. В цьому плані доведеться попрацювати як із зовнішнього, так і з внутрішнім плануванням.
зовні:
- зробити альтанку або облаштувати зону барбекю;
- побудувати терасу і господарські прибудови на ділянці;
- посадити і виростити сад, посадити чагарники і садові рослини;
- упорядкувати тротуари і доріжки – для пересування по двору;
- встановити надійний паркан і огорожі;
- облаштувати гараж або місце для парковки і т.д.
всередині:
- розділити будинок на окремі зони або кімнати, забезпечивши окремий простір для кожного члена сім’ї;
- організувати кабінет або місце для роботи, якщо ви заробляєте в віддаленому режимі;
- упорядкувати кухню і зону відпочинку;
- відокремити спальні і купити повноцінні комплекти якої бракує меблів.
В умовах заміського життя, є багато місця для поліпшень. Втілюйте свої плани з натхненням, адже перепланування дачного будинку в комфортабельний котедж – це реально!
Якщо у вас не вистачає компетенцій і знань для створення нового простору для життя, зверніться до професіоналів. Дійте, і тоді ваш переїзд в свій новий заміський будинок буде максимально швидким і комфортним.