Дах з м’якої черепиці olx: переваги, пристрій, склад і особливості застосування гнучкої черепиці

Дах з м'якої черепиці olx: переваги, пристрій, склад і особливості застосування гнучкої черепиці

Олх Дах з м’якої черепиці

Сучасний покрівельний матеріал можна легко при певних навичках застосовувати самостійно. Монтаж даху з м’якої черепиці, виготовленої на основі бітуму, відноситься до таких неважких будівельних робіт.  

 

Досить укласти фрагменти на заздалегідь підготовлену основу, використовуючи клей і покрівельні цвяхи. З таким монтажем можна легко впоратися самотужки.  

 

До всього іншого, покриття з м’якої бітумної черепиці можна укласти на будь-який тип покрівлі.  

 

Вміст статті

 

Пристрій покрівельного пирога

В залежності від того, яке горищне приміщення (тепле або холодне) залежить кількість використовуваного матеріалу, його вигляд. Покрівельний пиріг, починаючи від крокв, залишається тим же і монтується в такій послідовності:  

  • Проводиться гідроізоляція;
  • Поверх неї робиться обрешітка;
  • Виконується настил під саму черепицю.

 

Гідроізоляція

Є важливим заходом, від якості проведених робіт якого згодом буде залежати стан і характеристики покрівлі, її здатність протистояти вологи, не утворювати цвіль і конденсат.  

 

Для гідроізоляції використовують водоооталківающіе мембрани. Їх якість залежить від їх виду. Вони бувають за структурою до трьох шарів. Чим шарів більше, тим у неї характеристики краще. Природно вони і дорожче.  
 

Одношарові мембрани практично не використовуються. Її поставками займається одна компанія – Tyvek. Популярністю така мембрана особливо не відрізняється, хоча вона найдешевша з усіх. Але по міцності вона дуже слабка.  

 

Прошарок, яка є у гідроізоляційної мембрани інших видів здатна вбирати конденсат, що не дозволяє проникати йому в інші поверхи покрівельного пирога. При гарній вентиляції з часом він вивітриться.

 

Якщо в якості утеплювача використовувалася мінвата, то використання одношарових мембран не рекомендується. При намоканні втрачається здатність до термозахисту. Потрібна більш надійний захист від вологи.  

 

Тим більше, якщо горище – холодний, то вибір на двох і тришарових мембранах повинен зупинитися остаточно. Вони хоч і дорожчі, але за якістю і міцності набагато краще.

 

Решетування

Після виконання гідроізоляційних робіт, поверх мембрани робиться обрешітка (паралельно свесам). Вона потрібна для вентиляції покрівельного пирога, щоб пари конденсату вивітрювалися, підтримувалася оптимальна вологість.  

 

Решетування монтується в основному з струганих соснових дощок товщиною 30 мм. 2 прольоту крокв – така їхня довжина. Деревина попередньо обробляється різними антисептичними і антігорючімі складами.  

 

Кріпляться дошки над кроквяними ногами. В інших місцях їх укладати не можна.  

 

Настил

Третій шар, який входить в пристрій пирога даху з м’якої черепиці – це безпосередня основа під неї, то, на чому вона буде кріпитися. Підійде будь-який матеріал на який можна нанести клей, в який можна вбити покрівельні цвяхи.  

 

Для настилу зазвичай використовують:  

  • вологостійкої фанери;
  • ОСП 3;
  • Обрізну або шпунтовану дошку, товщиною 25 мм, добре висушену (вологість її не перевищує 20%).

 

При виконанні настилу обов’язково робимо зазори 3-5 мм, стики – не суцільний, з розгоном по швах. Це дозволить під час температурних розширень уникнути здуття верхнього шару покрівельного пирога. Залежно від кроку обрешітки підбирається товщина матеріалу. Що впливає на жорсткість покриття. Оптимально – тонкий настил при частому кроці.  

Коли покрівельний пиріг готовий перевіряється його геометрія. Коли все ідеально, виконується заключний крок – монтаж бітумної черепиці.

 

Технологія

В процесі покупки можуть забезпечити інструкцією, де детально розписана послідовність робіт. Навіть коли вона не надана, зараз, у вік комп’ютерних технологій, можна без особливих проблем наочно ознайомитися з процесом монтажу даху з м’якої черепиці на всіляких фото і проводяться майстер-класах для всіх бажаючих.  

 

Одна зі схем укладання з усіма вхідними в неї роботами виглядає так:  

  • Підсилюємо звіси (встановлюємо крапельну планку);
  • Укладаємо водовідштовхувальний килим;
  • Настилаємо підкладковий килим;
  • Монтуємо торцеві планки;
  • Наносимо розмітку на підкладковий килим;
  • Укладаємо ендовний матеріал;
  • Оформляем стики з трубою опалення (робимо разжелобки);
  • Укладаємо коньково-карнизну черепицю (стартову смугу);
  • вилажіваем перший гонт;
  • Оформляем ендову і торці (фронтони);
  • Встановлюємо коник даху з м’якої черепиці;
  • Використовуємо коньковую черепицю для остаточного оформлення всіх перегинів

 

Варто звернути увагу на те, що бітумний матеріал боїться перегинів. Якщо потрібно змінити форму рядовий черепиці (використовувати її в якості коника), то її потрібно попередньо прогріти будівельним феном, щоб вона не тріснула.  

 

Взагалі, в процесі укладання з цим матеріалом потрібно звертатися обережно. Якщо відсутні потрібні навички, то краще довірити справу професіоналам, щоб все не зіпсувати.  

 

Коли ж здатності до будівництва є, знання і досвід є, то процес укладання м’якої черепиці пройде легко, а результат роботи – порадує багато років.

 

Фото даху з м’якої черепиці

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Також рекомендуємо переглянути:  

Вам сподобалася стаття?

https://roof.lviv.ua/catalog/bitumna-cherepitsya/