Бітумні мастики – альтернатива рулонним гідроізоляційним матеріалами. Вона продається в готовому для нанесення вигляді або швидко змішується безпосередньо перед нанесенням. Їй просто обробляти різні, в тому числі складні, поверхні. Трудовитрати при цьому мінімальні, будівельні навички не потрібні. Основні плюси бітумної мастики для фундаменту: можливість зробити гідроізоляцію швидко і з мінімальним бюджетом. До недоліків її використання відноситься те, що вона підходить не для всіх видів фундаментів.
види мастик
До складу гідроізоляційної мастики входять:
- Бітумні в’яжучі – основа, яка забезпечує гідроізоляційні властивості.
- Мінеральні добавки і наповнювачі – для поліпшення експлуатаційних характеристик матеріалу і збільшення міцності покриття.
- Розчинник.
Іноді до складу додають модифікатори (стирол-бутадієн-стирол), гербіциди та антисептики.
Так як основні властивості гідроізоляції залежать від в’яжучих, бітумні мастики для фундаментів і дахів найчастіше класифікують саме по типу в’яжучого.
Будівельний бітум. Розігрітий до 300 ° C бітум наноситься на поверхню для гідроізоляції. Спосіб трудомісткий, шар гідроізоляції ненадійний, схильний до руйнівної дії навколишнього середовища, його потрібно постійно оновлювати, тому будівельний бітум витісняється більш сучасними покрівельними і гідроізоляційними мастиками.
Бітумні мастики. Складаються з бітуму, наповнювача і пластифікатора, розігрівати їх перед нанесенням не потрібно.
Бітумно-полімерні. Включають, крім бітуму і армуючих наповнювачів, полімерні добавки. Полімерні модифікатори збільшують температурний діапазон експлуатації, роблять покриття більш еластичним і довговічним. Наносяться в холодному вигляді.
Бітумно-емульсійні мастики. Мелкодисперсная суміш у водному середовищі бітуму, мінеральних наповнювачів і технологічних добавок. Як правило, використовується в якості праймера. Попередній розігрів не потрібно.
Мастики бувають однокомпонентні і двокомпонентні. Перші повністю готові до нанесення (іноді в них потрібно додати розчинник, щоб довести до потрібної консистенції). Двокомпонентні змішуються безпосередньо перед нанесенням.
Для глибоких (> 5 м) фундаментів бітумні мастики в якості основної гідроізоляції не застосовують. В такому випадку доцільно використовувати рулонні матеріали.
Товщина гідроізоляції і міжшарові інтервали
Щоб не допустити розриву гідроізоляції, необхідно розрахувати кількість шарів мастики. Товщина і кількість шарів залежать від глибини закладення фундаменту:
- до 3 м – 2 мм (після висихання), в 2 шари;
- від 3 до 5 м – 2-4 мм (після висихання), в 2-4 шари.
Щоб переконатися в тому, що шар рівномірний і достатньої товщини, його слід заміряти двічі: до висихання (наприклад, за допомогою диска або гребінки) і після повного висихання (товщиноміром). Зазвичай мастика після висихання вмощується на 30-70%, в залежності від частки летких компонентів в складі. На цей параметр обов’язково потрібно звертати увагу, тому що в противному випадку сильно сівши шар ізоляції може в подальшому порватися.
На квадратний метр гідроізоляції фундаменту бітумною мастикою на горизонтальній поверхні витрачається 2-4 кг складу. На вертикальній – до 1 кг. Точна норма витрати конкретного виду мастики вказується виробником на етикетці.
Кожен наступний шар можна наносити виключно після повного висихання попереднього. Якщо не дотримуватися цього технологічне вимога, гідроізоляція почне розшаровуватися. Швидкість висихання гідроізоляційної мастики залежить від її виду та зазвичай вказується на упаковці. В середньому на висихання одного шару потрібно близько доби. На час висихання впливає також температура повітря, вологість, матеріал підстави і т. Д.
Порядок обробки поверхні мастикою холодним методом
Надійність гідроізоляційного шару безпосередньо залежить від двох чинників: якості продукції та дотримання технології гідроізоляційних робіт. При порушенні технології поверхню з часом може почати тріскатися, відшаровуватися, пропускати грунтові води.
підготовка поверхні
Перед початком робіт проводиться підготовка підстави: поверхня потрібно вирівняти, усунути пил, забруднення, стару гідроізоляцію, якщо вона здувається, відшаровується від основи. Для нанесення складу поверхня повинна бути ретельно просушена.
нанесення праймера
При виборі праймера потрібно орієнтуватися на вид використовуваної обмазувальної гідроізоляції, так як не всі праймери і мастики поєднуються між собою. Праймер покращує адгезію між підставою і шаром ізоляції, зменшує витрату мастики. Наноситься на попередньо підготовлену поверхню коротковорсовим валиком. При обробці складних елементів можна використовувати кисть. Праймер наноситься одним рівномірним шаром і залишається до повного висихання.
Нанесення бітумної мастики
Матеріал наносять вручну або розпилювачем. Вручну мастика наноситься за допомогою шпателя, фальцевой кисті з короткою жорсткою щетиною або коротковорсового валика. При механізованому способі обмазочная гідроізоляція наноситься методом безповітряного розпилення під тиском 150 бар. Мастику слід наносити з боку попадання води рівномірним шаром, зверху вниз. Дочекатися повного висихання шару, нанести наступний шар таким же чином.
армування гідроізоляції
Гідроізоляцію фундаменту нової будівлі потрібно армувати, щоб уникнути пошкодження гідроізоляційного шару при усадки будови. Для надійного захисту від негативного впливу вологи з особливою ретельністю потрібно армувати жолоби, стики, кути, виступи, місця примикань і інші складні елементи конструкції. Армування проводиться за допомогою склотканини або склополотна, які укладають на перший шар мастичної гідроізоляції до її висихання. Склотканина (стеклохолст) просочується мастикою. Після висихання наноситься наступний шар.
Перед застосуванням мастику слід витримати протягом доби при температурі 15-30 ° C. При необхідності додати розчинник, ретельно перемішати. Двокомпонентні мастики змішують не раніше ніж за півгодини до нанесення. Змішування проводиться міксером зі спиралевидной насадкою не менше 5 хв на низьких оборотах.
Продукція ІКОПАЛ
ICOPAL випускає лінійку гідроізоляційних мастик різного призначення.
Гідроізоляційна мастика ІКОПАЛ на основі бітуму і органічних розчинників, пластифікаторів і мінерального наповнювача використовується для гідроізоляції фундаментів і інших заглиблених конструкцій, внутрішніх приміщень, захищає від корозії металеві елементи. Повністю готова для використання. Її можна наносити при температурі від -5 до +45 ° C. Забезпечує надійний гідроізоляційний шар при низькій витраті.
СБС ІКОПАЛ на основі СБС-модифікованого бітуму, органічного розчинника і пластифікаторів застосовується для гідроізоляції фундаментів, внутрішніх приміщень, покрівлі, захисту від корозії металевих конструкцій. Склад можна наносити при температурі від -20 до +45 ° C. Повністю готова для використання.
Водоемульсійна мастика ІКОПАЛ. Бітумно-латексний складу на водній основі з поверхнево-активними добавками і мінеральними наповнювачами. Застосовується при температурі від +5 до +45 ° C, можна наносити на вологу основу. Використовується для обробки заглиблених споруд, металевих конструкцій, внутрішніх приміщень, покрівлі. Може застосовуватися для грунтовки поверхонь під обмазувальну гідроізоляцію і рулонні матеріали. Готова для нанесення.
Покрівельна мастика ІКОПАЛ на основі нафтових бітумів, органічних розчинників, з додаванням пластифікаторів і мінерального наповнювача. Застосовується для гідроізоляції покрівлі, наноситься при температурі від -5 до +45 ° C. Теплостійка, довговічна. Готова для використання.