Рулонні бітумні наплавляючі, застосовуються при монтажі нової покрівлі або при реконструкції старої. Вони довговічні, функціональні і відрізняються хорошими експлуатаційними якостями. Наплавляти покрівельний рулонний матеріал нескладно, що також дозволяє заощадити на ремонтно-будівельних роботах.
Структура рулонного матеріалу
Рулонні покрівельні матеріали містять кілька основних шарів:
- Основа. Забезпечує міцність і додаткову гідроізоляцію. В якості основи застосовують поліестер, склотканина або стеклохолст.
- Терпкий шар. Наноситься на основу, додає матеріалу пластичність, гідроізоляційні якості і стійкість до негативного впливу навколишнього середовища. Застосовують бітум, модифікований бітумно-полімерний склад.
- Захисні шари. Дрібнозернисте посипання або поліетиленова плівка – для захисту рулонів від злипання. Грубозерниста посипання – для захисту матеріалу від згубного впливу УФ-променів.
Виробники можуть додавати додаткові шари для поліпшення експлуатаційних характеристик матеріалу, спрощення монтажу.
Види наплавляється
На експлуатаційні характеристики наплавляється, в першу чергу, впливає використовується при виробництві сировину. Найбільш поширені види основ рулонних матеріалів нового покоління:
- поліестер забезпечує еластичність і міцність рулонному матеріалу. З даною основою випускають матеріали преміум-класу з терміном експлуатації до 30 років.
- склополотно менш еластичний, біостійкий, середньої міцності. Застосовується в сучасних покриттях економ-класу.
- склотканина – нееластична, але міцна на розрив основа для покриттів бізнес- і стандарт-класу.
Залежно від використовуваного в’яжучого, рулонний матеріал буває:
- Бітумних. Бітумні в’яжучі згодом набувають крихкість і мають низьку теплостійкість. Використовуються в матеріалах економ-класу і поступаються місцем новим модифікованим в’язким.
- Бітумно-полімерним. СБС-модифікація надає бітуму теплостійкість до +110 ° С, а також еластичність при низьких температурах, що покращує адгезію та гідроізоляційні властивості матеріалу. АПП-модифікація забезпечує високу теплостійкість, але меншу пластичність, актуальна для покрівельних покриттів, що використовуються в жаркому кліматі.
Види наплавляється позначаються маркуванням. Перша буква позначає матеріал основи:
- Е – поліестер,
- Т – склотканина,
- Х – стеклохолст.
Друга літера – матеріал верхнього шару:
- К – грубозерниста посипка,
- М – дрібнозерниста посипка,
- П – захисна плівка.
Третя буква маркування – матеріал нижнього шару:
- П – захисна плівка,
- М – дрібнозерниста посипка.
Цифра в кінці маркування – маса 1 кв.м, кг.
Приклад. Матеріал з маркуванням «ЕКП-4» – верхній шар на основі поліестеру з грубозернистим посипанням на верхній стороні полотна, захисної полімерної плівкою – на нижній, вагою виливка в’яжучого 4 кг на кв.м.
Вимоги до поверхні підстави
Поверхня повинна бути рівною і міцною. Перед початком робіт з підстави слід прибрати сміття, закрити цементним розчином вибоїни, тріщини, стики. Можливі матеріали підстави:
- залізобетон,
- сталеві профільовані листи.
Для відводу при укладанні покрівельного пирога додають похилоутворюючого шар за допомогою засипки з керамзиту, за допомогою теплоізоляційних матеріалів.
монтаж покриття
Покрівельний пиріг складається з декількох шарів:
- Обов’язковий нижній шар – пароізоляція. Укладається на підставу. Захищає теплоізоляційний шар даху від проникнення конденсату і намокання. Для пароізоляції застосовують бітумний матеріал, праймер.
- Шар теплоізоляції. Для теплоізоляції покрівлі найчастіше застосовують жорстку кам’яну вату, екструдований пінополістирол. Плити теплоізоляційного матеріалу укладають стик в стик, уникаючи зазорів. Залежно від специфіки експлуатації можливо пристрій покрівельного пирога без теплоізоляційного шару.
- Розділовий шар по теплоізоляції. На цій посаді можна використовувати геотекстиль або поліетиленову плівку.
- Цементно-піщана стяжка, що вирівнює заливається по металевій сітці (осередку близько 150 мм). Після заливки дочекайтеся ретельного затвердіння стяжки.
- Верхній шар – наплавляється покрівельний покриття.
|
Порада. Укладати наплавляється покрівлю можна в будь-який час року практично при будь-якій температурі повітря. Головна умова – відсутність опадів.
Направляємі покрівельні матеріали укладаються досить просто. При наявності мінімальних навичок роботи можна провести самостійно. Для монтажу знадобиться газовий пальник.
матеріали ІКОПАЛ
В асортименті компанії ICOPAL представлені наплавляються, для влаштування нової покрівлі та ремонту вже існуючої. Неткана основа з високоміцного поліестеру або скловолокна забезпечує матеріалу довгий термін служби. Бітумно-полімерні матеріали ІКОПАЛ мають спеціальний рифлений захисний профіль, який збільшує площу наплавления і створює стійке гідроізоляційне покриття.
На профіль нанесена легкосгораемая полімерна плівка для поліпшення адгезії і спрощення монтажу. Верхній шар – вогнестійка, не схильна до агресивного впливу навколишнього середовища грубозерниста сланцева посипання.
У лінійці ICOPAL також можна підібрати спеціалізовані рулонні матеріали для облаштування експлуатованої покрівлі, «зеленої покрівлі».