Утеплення покрівлі керамзитом

Утеплення покрівлі керамзитом

Як утеплити дах керамзитом відомо досить давно, він популярний і зараз для захисту будівлі від втрат тепла. Керамзит є багатофункціональним утеплювачем. Він користується популярністю через невисоку вартість і хороші характеристики експлуатації.

Керамзит

Є легким матеріалом, в структуру якого входить безліч пір, що обумовлює його високі теплоізоляційні властивості. Проводиться він за допомогою випалу глинистих сланців або самої глини при високій температурі (1000-1300 градусів) протягом досить тривалого часу (20-40 хвилин). Залежно від типу вихідної сировини і технології обробки, щільність отриманого в результаті керамзиту може скласти від 0,35 до 0,6 г / см3. Утепление кровли керамзитом

Існують наступні його види (в залежності від форми фрагментів):

  • Керамзитовий гравій . Складається з пористих елементів обтічної овальної форми, розмір їх варіюється від 5 до 40 мм в діаметрі. Зазвичай даний вид застосовують, коли є необхідність у створенні шару утеплювача понад 5 сантиметрів.
  • Керамзитовий щебінь. Розмір шматочків приблизно аналогічний гравію з керамзиту, але форма їх більше нагадує куб, грані і кути якого гостро виступають. Технологія його отримання зводиться до дроблення більших фрагментів керамзиту.
  • Керамзитовий пісок. Величина часток становить приблизно від 14 до 50 міліметрів. Особливість даного типу будівельного матеріалу дозволяє домогтися створення шару теплоізоляції товщиною менше 5 сантиметрів без втрати утеплювальних якостей. Крім цього, його застосовують в у проміжку 14-50 міліметрів. Малі розміри дозволяють використовувати керамзитовий пісок при товщині теплоізоляційного шару, що не перевищує 5 сантиметрів. Також він застосовується в якості наповнювача бетонного чи іншого будівельного розчину.

Десятисантиметровий шар такого утеплювача порівняємо за своїми теплоізоляційним властивостям з дерев’яним брусом, товщиною в 25 сантиметрів, плитою з керамзитобетону, товщиною в 60 сантиметрів, або метрової кладкою з цегли. При використанні шару понад 15 сантиметрів можна досягти максимального утеплювального ефекту. Такий вид ізоляції ще й економічно вигідний, оскільки витрати на його придбання будуть нижче в кілька разів у порівнянні з іншими видами утеплювачів. Керамзит обійдеться в 10 разів дешевше цегли, і в 3 рази економічніше дерева.

Переваги керамзиту

Цей матеріал для теплоізоляції відрізняється великою економічністю. При використанні керамзиту ви зможете здійснити звуко- і теплоізоляцію житла з найменшим вкладенням фінансів. Матеріал має високі показники пожежної безпеки і високим ступенем екологічної чистоти, так як для його виробництва використовують різні види глини. Також він відрізняється значним терміном служби. Це пов’язано з тим, що матеріал не конденсує вологу. Утепление кровли керамзитом

Такий утеплювач має розсипчастою структурою, складається з незліченної кількості пір, що запобігає появі в ньому гризунів і комах . Одне з ключових переваг керамзиту – підвищена стійкість до впливу високих температур. У зв’язку з цим, матеріал придатний до укладання в екстремальних кліматичних умовах. З використанням керамзиту можна домогтися високого рівня ізоляції від шуму, що є великим плюсом для робіт на верхніх поверхах будівель.

Будь-який матеріал, який використовується для будівництва, повинен відповідати вимогам екологічної безпеки. Керамзит виробляється виключно з чистої глини, в якій відсутні різні хімічні добавки. Отже, він абсолютно безпечний для людського здоров’я. При виробництві овальних різновидів керамзиту здійснюється випалювати глину.

Керамзитовий гравій дозволяє зробити заповнення різних видів пустот. Таким способом здійснюється термічна ізоляція покрівлі. Нерідко при монтажі утеплення гравій з керамзиту перемішується з крихтою з пінопласту, що підвищує теплоізоляційні властивості шару.

Для того щоб утеплити за допомогою керамзиту плоский дах, потрібно провести укладання приготованого матеріалу поверх плит перекриття, а потім настелити руберойд в рулонах чи інший матеріал з аналогічними характеристиками. Іноді зверху ще укладають тротуарну плитку, але це не обов’язково.

Недоліки матеріалу при утепленні покрівлі

Одним з важливих недоліків керамзиту вважають його підвищену крихкість. Цей момент необхідно враховувати при проведенні робіт, і дбайливо поводитися з будівельним матеріалом. Коли матеріал засипається в порожнині, може призвести до пошкодження частини його елементів, що веде до часткової втрати ними своїх властивостей. Утепление кровли керамзитом

керамзиту потрібно користуватися тільки в якості матеріалу для сухої засипки. В цемент або будівельний розчин його підмішувати недоцільно.

Керамзит сильно вбирає вологу і її пари, і не виділяє їх у зовнішнє середовище. Дана властивість матеріалу може обернутися проблемами, якщо його використовують для теплоізоляції покрівлі.

Тим не менш, навіть не будучи професійним будівельником, використовувати керамзит все ж можна. Кожен зможе зробити якісне утеплення будівлі, витративши при цьому мінімум часу на процес.

Утеплення покрівлі за допомогою керамзиту: технологія і нюанси

Для проведення робіт знадобляться наступні матеріали та інструменти:

  • Пароізоляційний шар;
  • Гідроізоляційний шар;
  • Рейка (потрібна буде для утрамбовиванія і вирівнювання);
  • Лопата;
  • Кілька відер;
  • Ніж з гострим лезом;
  • Керамзит. Утепление кровли керамзитом

Перед процедурою утеплення варто зробити деякі роботи по підготовці. Вони будуть полягати в очищенні і вирівнюванні поверхні, яку потрібно утеплити. Крім цього знадобиться закрити всі тріщини і щілини.

УВАГА! Укладати і ущільнювати керамзит необхідно з максимальною обережністю, щоб уникнути пошкодження тендітних пористих гранул, а також з метою захисту його від можливого попадання вологи, яке призведе до збільшення загальної маси конструкції.

Тонкощі укладання насипного утеплювача

Технологія утеплення даху за допомогою керамзиту має цілий ряд правил, з якими потрібно рахуватися при проведенні робіт. Якщо ж їх не врахувати, результати праці не тільки не порадують, але і є ризик того, що доведеться повторно переробляти утеплювальний шар. Утепление кровли керамзитом

Керамзит є сипучим матеріалом. Найкраще застосовувати його на дахах, що мають плоску форму або незначний кут нахилу.

При показниках кута нахилу понад 5 ° простір між кроквами потрібно буде заповнювати таким же чином, як виробляють засипку стін каркасних будинків із застосуванням сипучих утеплювачів. Робиться це поступово, малими порціями. При цьому паралельно обшивають стіну.

Всі види робіт потрібно виробляти з зовнішнього боку. В такому випадку важливим фактором можуть стати погодні умови. В процесі утеплення неприпустимо працювати під час дощу або туману, а також інших факторів, що провокують значну вологість повітря. Утепление кровли керамзитом

Засипку знадобиться максимально захистити від можливості потрапляння вологи. Для цього роблять укладку гідроізоляційного шару з зовнішньої сторони будівлі, а зсередини монтується пароізоляція, що запобігає потраплянню водяної пари з житлового приміщення. Герметичність можна забезпечити за допомогою укладання плівки внахлест, місця стиків додатково герметизуються скотчем або бітумною мастикою.

Для того, щоб теплоізоляція працювала максимально ефективно, рекомендується засипати утеплювач шаром від 20 до 30 сантиметрів.

Оскільки достатній шар утеплювача має значну масу, конструкція покрівлі повинна відрізнятися високими показниками міцності. Найкраще буде, якщо матеріалом перекриттів послужить плита із залізобетону (в разі, якщо облаштовується плоска покрівля).

Скатний дах на основі дерева вимагає посилення за допомогою використання елементів конструкції, що мають більший перетин, застосування додаткових упорів, підкосів і ригелів. Крім цього, слід зробити посилення кріплень, на які будуть лягати дошки, складові внутрішню обшивку. Опорою повинні служити додаткові бруски, або дошки великої товщини, які з’єднуються з конструкцією крокв з використанням кріплення на болтах.

Теплоізоляція плоского даху

В основному, керамзит застосовується для утеплення плоских покрівель. Виробляти роботи на горизонтальній поверхні легко і зручно, що дозволяє в повній мірі оцінити всі переваги даного виду утеплювача. Утепление кровли керамзитом

  • Спершу необхідно очистити робочу поверхню від сміття, приділивши особливу увагу наявності дрібних каменів з гострими краями. Якщо їх не прибрати, вони можуть привести до пошкоджень пароізоляційного полотна.
  • Пароізоляційний шар потрібно розподілити по всій площі поверхні, що вимагає утеплення. Можна скористатися для цього поліетиленовою плівкою високої щільності. Щоб захист була високоміцної, можна покрити поверхню в два шари.
  • Ключовий етап термоізоляції – власне, сам процес засипання. Розрахунок необхідної товщини шару, що утеплює рекомендується провести заздалегідь, з урахуванням всіх нюансів конкретного будівельного об’єкту. Це дозволить зробити всі етапи робіт в короткий термін.
  • Найбільш поширена товщина засипки керамзитного утеплювача варіюється від 30 до 40 сантиметрів. Якщо в процесі експлуатації виявляється, що цього шару не вистачає, після першої ж зими потрібно провести утеплення стелі зсередини будинку з використанням мінеральної вати або пінопласту.
  • Після цього проводиться стяжка із застосуванням армування. Такий прийом дозволяє виконувати поточні роботи по обслуговуванню даху без ризиків.
  • Заключний етап включає в себе укладання одного-двох гідроізоляційних шарів. Щоб надати даху гарний закінчений вигляд, виробляють установку покриття покрівлі. Для цього можуть використовувати керамічну або м’яку черепицю, листи шиферу або забарвленого профнастилу і т.п. матеріали.

Утеплення покрівлі зі скатами

Складніше буде виробляти монтаж теплоізоляції в разі, якщо покрівля є скатної. Вкрай важливо досягти рівномірності шару засипки утеплювача в міжкроквяному просторі. Утепление кровли керамзитом

Щоб запобігти скочування фрагментів, необхідно розділити простір, розташоване між балками опори, з допомогою горизонтальних перемичок. У міру того, як осередки заповнені, вони обшиваються дошками з зовнішньої сторони

Коли простір між крокв буде повністю заповнено, поверх обрешітки укладається шар гідроізоляції і монтується остаточне покриття покрівлі. Пароізоляцію кріплять з боку приміщення, не забуваючи про норми герметичності, використовуючи укладання полотнищ внахлест і ретельно проклеівая їх стики. Утепление кровли керамзитом

Керамзит хоч і не є матеріалом, з яким легко і просто працювати, але це перекривається його універсальністю. Головне – дотримуватися всіх правил роботи з цим матеріалом, і тоді він буде прекрасно виконувати свої функції утеплювача різних покрівельних конструкцій.

Нерідко перед покупцем стоїть нелегке питання: що ж вибрати – ціну або якість? При виборі матеріалу для теплоізоляції покрівлі прекрасним компромісним рішенням може стати звичайний керамзит, що володіє незвичайними властивостями, про які йшлося вище.

Висновок

Керамзит – це недорогий, високоякісний сипучий утеплювальний матеріал, що володіє універсальністю застосування. Він допоможе утеплити майже будь-яке приміщення без застосування особливих умінь і знань.

Задавши питанням про утеплення будинку за допомогою керамзиту, можна помітити, що популярність його не дуже висока. У житлових будинках все частіше віддається перевага використанню більш сучасних матеріалів для теплоізоляції. Пов’язано це в основному з тим фактом, що керамзит має високу теплопровідність і в зв’язку з цим малоефективний, якщо шар його буде недостатнім. Мінеральна вата або пінополіуретан набагато більш «теплі» матеріали. Якщо змішати керамзит з тирсою, утеплювальні властивості його підвищаться.

Відео з утеплення плоского даху керамзитом