Металочерепиця є одним з найпопулярніших покрівельних покриттів. Широке поширення її багато в чому пов’язано з тим, що металева черепиця має чимало позитивних моментів. Вона відрізняється високою міцністю, при цьому має відносно невелику вагу і значний термін служби. Різноманітність кольорів і відтінків дозволяє втілити в життя найсміливіші дизайнерські знахідки.
Металлочерепицу досить часто можна побачити на дахах будинків. Матеріал цей не втрачає своєї популярності. А все тому, що він має низку цінних характеристик. До них відносяться:
- презентабельний зовнішній вигляд;
- значний експлуатаційний термін;
- багата кольорова гама;
- малу вагу конструкції;
- міцності на високому рівні.
Але є й істотний недолік – при поганому утепленні велика частина тепла випарується з дому через покрівлю. Щоб уникнути таких неприємностей обов’язково потрібно провести якісне утеплення даху з металочерепиці. Ці заходи дозволять утримати тепло всередині приміщення, а значить і заощадити витрати, пов’язані з обігрівом вашого житла.
Інший мінус металочерепиці – високий рівень шуму під час дощу, буквально чути кожну краплю. Позбутися від шумових ефектів можна шляхом правильної конструкції утепленої покрівлі і шумоізоляції.
В цій статті ви можете почерпнути інформацію про утеплення покрівлі металевим профілем. В першу чергу, дізнаємося які матеріали рекомендовані для використання в якості утеплювачів для покрівлі з металевої черепиці.
Вибір теплоізоляційного матеріалу
Для термоізоляції даху з покровом, зробленим з металевої черепиці, краще використовувати утеплювачі з волокнистої структурою. Самі распространеннние з них:
Такі матеріали для теплоізоляції довго служать, відрізняються надійністю і стабільністю. Крім цього, вони мають відмінні характеристиками звукоізоляції. Також чимало домовласників звертають свою увагу на те, що матеріали відповідають високому класу пожежонебезпеки, а попросту – не горять.
Минвата
Чудовими теплоізоляційними властивостями володіє мінвата і подібні до неї матеріали, що мають волокнисту структуру. Вони дуже ефективно відводять зайву вологу з-під покрівельного простору в зовнішнє середовище. Специфічна плівка з мембранної тканини не дасть конденсату утриматися всередині будівлі.
Зручніше використовувати в роботі мінеральну вату, яка випускається у вигляді плит. Існує і менеральная вата в рулонах, але плиткові різновиди краще тримають форму і не мають особливості сповзання по похилих поверхнях. Щоб утеплити житлове приміщення, знадобиться утеплювач 10 – 20 сантиметрової товщини. Якщо планується теплоизолировать будівництво для господарських потреб, то вистачить і товщини матеріалу в 3 сантиметри.
Виробляючи роботи з утеплення покрівлі з внутрішньої сторони мансардного приміщення, мінвату заздалегідь необхідно нарізати на фрагменти, які мають необхідні розміри з припуском на 2 або 3 сантиметри. Перш ніж монтувати утеплювальний матеріал в проміжки між кроквами, його потрібно трохи стиснути. Після закінчення монтажних робіт утеплювач знову розправиться і цілком займе призначене для нього простір.
Одна сторона термоізолюючого матеріалу може бути оброблена фольгою. В такому випадку, фольгована сторона повинна бути покладена всередину приміщення мансарди своєю блискучою стороною. За бажанням власника будинку, можна використовувати і скляну вату як утеплювач.
Пінопласт
Як матеріал, що відрізняється простотою самостійного монтажу і демократичною вартістю, можна використовувати всім відомий пінопласт. Він мало важить, здійснюється у вигляді плит і не створює додаткового навантаження на покрівельну конструкцію.
Є у пінопласту і свої вади:
- незначна паропроводімості, що загрожує скупченням під дахом конденсату і вогкістю в будинку;
- матеріал приваблює гризунів, які люблять будувати в ньому свої гнізда, що значно зашкодить утеплення мансарди ..
Пінополіуретан
Цей матеріал може наноситися у спіненому вигляді на будь-яку оброблювану поверхню, незалежно від її форми і складності конструкції. Процес відбувається із застосуванням певним переносний установки з розпилювачем, з якої речовина подається під значним тиском. Таким чином можна здійснити утеплення площині, незалежно від кута її нахилу.
Головна перевага його – це можливість створення шару, що утеплює високої щільності без застосування швів і з гарантованим відсутністю зазорів.
Крім цього, використання пінополіуретану дозволяє відмовитися від необхідності укладання шару пароізоляції, який захищав би від проникнення конденсату елементи декоративного оздоблення житлового приміщення. Вартість такого матеріалу менш економічна, ніж у інших матеріалів, які використовуються для ізоляції тепла.
Ековата
Цей будівельний матеріал виготовляється в стислому вигляді, і його необхідно буде попередньо розпушити перед використанням за призначенням. Найчастіше для того щоб повернути матеріалу первісну форму, зробити його більш об’ємним і нанести на утеплять поверхню, використовується спеціальне видувне встаткування.
ековату притаманні підвищені якості зчеплення з поверхнею. Це дозволяє проводити роботи по її нанесенню як вологим, так і сухим способом незалежно від матеріалу, який потребує утеплення. Подібно поліуретану, ековата утворює рівну площу без швів, і пароізоляційний матеріал поверх такого утеплювача укладати не потрібно.
Технологія укладання пінополіуретану і ековати не надто складна, роботи можна зробити без залучення конструкції для вспоможения. Використання ж утеплювачів в рулонах або панелях зажадає більш суворого дотримання правил технології монтажу.
Утеплення ламаного даху своїми руками
В разі, якщо вам потрібно зробити утеплення ламаної мансардного даху самостійно зсередини, слід детально вивчити всі нюанси технології монтажу. Для створення теплого приміщення, в якому можна жити цілий рік, потрібно буде зробити під покрівельним простором так званий «покрівельний пиріг», який складається з певних верств, покладених в строгому порядку.
Нижче представлена докладна схема шарів, у напрямку зсередини до зовнішнього краю:
- Листи гіпсокартону. Цей вид будівельного матеріалу частіше за інших використовують, щоб оформити стіни житлових приміщень.
- Пароізоляційний шар. Допомагає виводити назовні скупчується під дахом конденсат. Роль пароізолятора в більшості випадків виконує спеціальна мембранна тканина. Укладають її неодмінно внахлест не менше 10 сантиметрів, також виробляючи обов’язкову герметизацію швів за допомогою скотча. Щілин і зазорів на отриманому полотнище бути категорично не повинно.
- Решетування – черговий обов’язковий шар «пирога» під покрівлею, що складається з набутих з певним кроком рейок. Шар цей багатофункціональний. Він виконує роль підтримки для утеплювального матеріалу і одночасно служить підставою для кріплення пароізоляційній прошарку, що представляє собою мембрану. Даний шар також дозволяє забезпечити під дахом наявність вентиляційного зазору, вкрай важливого для підтримки потрібного мікроклімату.
- Утеплювальний шар традиційно розташований в проміжку між крокв. Виходячи з того, який матеріал для цих цілей був обраний і ступеня бажаного утеплення, утеплювач можна укласти як в один, так і в кілька шарів.
- Шар гідроізоляції. Його призначення – захистити утеплювач від можливого попадання вологи, що є важливим чинником ефективності і довгої служби матеріалу. Забувати про обов’язковість використання гідроізоляції не варто, вона забезпечить збереження утеплювача, а значить і комфорту в приміщенні.
- Решетування і контррейки – потрібні для того, щоб створити між дахом і шаром гідроізоляції вентильований простір, яке дозволить ефективно відводити накопичується вологу і конденсат. Для більшої ефективності конструкції слід змонтувати спеціальні аератори біля основи схилів даху. Розмір їх буде залежати від покрівельного матеріалу, який ви виберете.
- Металева черепиця – «вишенька» на торті «пирога» для покрівлі.
Гідроізоляція
Супердіффузная мембрана є новітньою розробкою в області гідроізоляційних матеріалів і будматеріалів як таких. Властивості її схожі з функціями шкіри, та й саме покриття було спочатку розроблено при виробництві тканини для пошиття спортивного одягу, де мембрана широко використовується ще з 50-х років XX століття.
Основна відмінність мембрани від звичайної плівки з поліпропілену – в кількості використовуваних шарів, їх може бути до чотирьох. Кожен шар містить пори, що забезпечують виведення парів конденсату. Завдяки багатошаровості, мембранне покриття високо стійко до розтягування. Завершальний зовнішній шар містить спеціальний фільтр для захисту від ультрафіолетового випромінювання.
Супердіффузние плівки випускають в рулонах, а також гідроізоляція може бути в формі мастичного покриття. Друга назва мастики – наливна покрівля. Вона набагато економічніше рулонного типу покриття, але її пароізоляційні якості помітно нижче. Через свою плинності її рекомендується використовувати виключно для покриття горизонтальних поверхонь. Ще однією перешкодою може стати спосіб нанесення покриття на оброблювану поверхню. Мастиковий шар повинен бути повністю однорідним, а цього нелегко домогтися навіть при наявності досвіду роботи з таким матеріалом. Через це при будівництві приватних будинків частіше застосовують рулонну гідроізоляцію, яку зможе змонтувати самостійно навіть непрофесіонал.
Перевагою укладання покриття з мембранної складової можна вважати той факт, що його можна використовувати в якості тимчасового захисту даху, коли монтаж металочерепиці на утепленому даху ще не проведений. Також це спростить роботу з іншими видами покрівельних покриттів, наприклад, м’якою черепицею.
Термоізоляція
Щоб захистити приміщення, розташоване під покрівлею, від тепловтрат, при зведенні даху з використанням металевої черепиці нерідко використовується утеплювач у вигляді плит.
Його укладання складається з наступних етапів:
- Нарізка матеріалу на фрагменти шириною, яка буде перевищувати відстань між кроквами на 2-3 сантиметрів. Застосування такого підходу допоможе плитам краще триматися в призначених для них осередках за рахунок створюваного тиску.
- Викладення першого шару утеплювача. Плити вставляються в зазори між кроквами, обережно вдавлюються, щоб уникнути можливої втрати форми матеріалом.
- Додаткова прошарок утеплюють плит проводиться в порядку, що чергується таким чином, щоб стики вже укладених фрагментів виявилися перекриті. Товщина отриманого шару, що оберігає будівлю від проникнення шуму і втрат тепла, складе близько 15-20 сантиметрів.
Пароізоляція
Одним з відповідних матеріалів може служити плівка для пароізоляції. Її основне призначення – захист конструкцій з дерева від негативного впливу водяної пари, які мають властивість накопичуватися під дахом при коливаннях температур і призводять до випадання конденсату. Надлишок вологи може привести до розвитку грибків і плісняви, руйнування дерев’яних конструкцій і зниження ізоляційних властивостей використовуваного утеплювача. У приміщеннях будинку може з’явитися неприємний, затхлий запах.
Для підвищення ефективності захисту конструкцій покрівлі, які піддаються як впливу підвищених температур, так і низьких, шар пароізоляції необхідно розташувати по обидва боки від шару термоізоляції. Це стосується перекриттів з дерева, розташованих в горищному приміщенні і самої утепленій даху. Якщо перекриття зроблені з бетону, пароізоляція в такому разі не знадобиться.
Захисний покрив виготовляється різної товщини і різних видів. Звичайний – виготовляють з особливого нетканого матеріалу, також існують різновиди, покриті шаром фольги. Другий тип монтується строго фольгированним шаром всередину приміщення. Це дозволяє теплу відбиватися, перешкоджаючи його виведення з будинку. Листи подібного матеріалу склеюють із застосуванням металізованого скотча, створюючи таким чином повністю герметичне покриття.
Підводимо підсумки
Те, наскільки якісними і функціональними вийде утеплювати конструкція, повністю буде залежати від того, наскільки вірно і сумлінно будуть проведені роботи по теплоізоляції. Економія на теплоізоляції покрівлі – не самий розумний варіант. Добре утеплена дах дозволить значно знизити витрати, що направляються на опалення будинку. Якщо ви вибрали металеву черепицю, рекомендується утеплятися із застосуванням волокнистих утеплювачів (скло і мінеральної вати). Такі матеріали відрізняються надійністю, довгим терміном служби і прекрасними звукоізоляційні властивості. Також варто пам’ятати, що ці матеріали не схильні до горіння, що теж важливо в приватному будівництві.