Як правильно вибрати профлист для забору

Як правильно вибрати профлист для забору

огорожа з профнастилу – порівняно недороге рішення красиво і якісно обгородити будь-яку ділянку. Цей матеріал виготовляється з металу, міцного і довговічного. Він посилено поздовжнім профілюванням, що надає не тільки додаткової привабливості забору, але і сприяє жорсткості, стійкості до різних навантажень. Огорожа з нього виходить суцільним, що захищає ділянку від сторонніх поглядів.

Яку марку профлиста краще вибрати для забору?

Для монтажу огорож підходить стіновий матеріал з буквеної маркуванням «С». Його відмінність від покрівельного варіанту полягає в висоті хвилі (гофри), що виконує функції збільшення жорсткості. Висота гофри позначається цифрою, яка проставляється виробником поруч з буквою «С». Чим вище цифровий показник, тим вище висота хвилі і тим краще профнастил зможе витримати вітрове навантаження.

Види профлистов для забору

З-8 – матеріал з хвилею висотою 8 міліметрів. До його переваг належить низька питома вага і невисока ціна, що дозволяє споруджувати недорогі паркани. Але по Профлист для забору міцності він поступається профнастилу з великим показником висоти гофри. Якщо і вибирати С8 для огорож, то таких, які мають невелику висоту і довжину прольотів. В іншому випадку матеріал може піддаватися деформації від вітру або ж випадкових ударів.

З-10 – характеризується відмінним поєднанням ціни і міцності. Йому притаманна сувора форма хвилі, висота якої становить 10 міліметрів. Відрізняється відносно невеликою вагою, хорошими захисними властивостями, важливими для огорожі. С10 трохи дорожче С8, але і показник його міцності вище.

С-17 – більш міцний профнастил. Його гофра має форму трапеції висотою 17 міліметрів. Крім використання в якості матеріалу для заборів, підходить і для інших цілей застосування, що характеризуються підвищеними навантаженнями. Так, з нього часто споруджують навіть покрівлі. Ціна С17 вище С8 і С10, що обумовлюється великими витратами листового металу, який піддається профілізації.

З-21 – профлист, що відрізняється найбільшою міцністю в лінійці марки «С». Його гофра є трапецію висотою 21 міліметр. Крім огорож, їм криють дахи. Огорожа з такого матеріалу може витримати в досить суворих умовах. Якщо планується будувати огорожу заввишки більше 2,5 метрів, то С21 – кращий варіант.

Що важливо враховувати при виборі профлиста для огорож?

Правильний вибір марки профільованого листа залежить не тільки від висоти майбутнього огородження, але і від кількох чинників в тій місцевості, де планується збудувати паркан з такого матеріалу:

• Особливостей рельєфу;
• Кліматичних умов.

Якщо огорожа буде невисокою, сильні вітри не спостерігається, то можна купити С8 або С10 . При спорудженні високого паркану на відкритому просторі, де бувають неслабкі вітри, варто вибрати марку С17 . Якщо ж вітрове навантаження частіше буває дуже високою, то краще віддати перевагу С21 – профнастил з максимальною міцністю серед виробів марки «С».

Перед тим, як вибирати профільований лист, потрібно знати і про інший особливості цього матеріалу. Профнастил кожної марки має свою ширину. Це практично не помітно при покупці. А ось при будівництві забору потрібно враховувати таку особливість. На огорожу однієї довжини піде, наприклад, більше С21, ніж профлистов з меншою висотою гофри. Відповідно, витрати будуть більш значними. До речі, важливо враховувати і ширину прольотів. Кріплення профільованих листів рекомендується виконувати внахлест в 1 хвилю. Фахівці не радять будувати паркан з профнастилу встик, якщо планується звести міцну огорожу, яка буде експлуатуватися довгі роки.

Яке захисне покриття профлиста краще для забору?

Профнастил випускається з: Профнастил для забору

• цинкового покриття;
• полімерним покриттям;
• Покриттям Printech.

Оцинкований профлист – найдешевший матеріал і тільки сіро-сріблястого кольору. Його виготовляють із сталі, покритого шаром цинку. Таке покриття дозволяє захистити профнастил від корозії, підвищити його опір механічним навантаженням. Як правило, оцинковані профільовані листи частіше використовуються для скромних за своїм зовнішнім виглядом огороджень промислових об’єктів. Вигідно їх вибирати для огорож великої довжини.

Профнастил С8 , С10 , С17 , С21 випускається і з полімерним покриттям. Воно наноситься виробником сталі на оцинкований шар. Таке покриття дозволяє поліпшити захисні властивості матеріалу, а також надати йому різноманітність за кольором. Використовуються для цієї мети різні полімерні склади. Одним з кращих вважається поліестер. Покриття з поліестеру робить профлист більш стійким до впливів негоди, воно хімічно інертне, розчинники його не можуть зіпсувати. До того ж таке покриття володіє грязеотталкивающими властивостями, що важливо для постійних зборів. Догляд за огорожею з профнастилу з покриттям з поліестеру простий. З несильними забрудненнями може впоратися звичайний дощ. При більш серйозної забрудненості забору для його очищення використовують воду, що подається під тиском зі шланга.

Покриття Printech сприяє подорожчанню профільованого листа, що цілком обгрунтовано. Це складна технологія, яка дозволяє надати металу вид структури дерева або навіть каменю. Профлист з покриттям Printech виглядає дуже красиво, його захисні властивості не менше високі. На деякій відстані його практично не можна відрізнити від деревини або натурального каменю.

Якість і товщина сталевого листа, з якого зроблений профнастил

Рівень надійності, здатності паркану з профнастилу протистояти різним впливам залежить від ступеня якості профільованого листа. Якщо матеріал зроблений з неякісної сталі, але має покриття, виконане відповідно до Держстандарту, або ж для виробництва сталі використовувався хороший метал, а покритий він був дешевими складами, то в обох випадках говорити про високу якість виробу не доводиться. Профлист для забору

якісний профнастил з полімерним покриттям робиться з низьколегованої сталі, яку покривають:

• цинкових захисним шаром;
• хроматних шаром;
• Спеціальної ґрунтовкою;
• Шаром полімерного складу.

Причому дуже важлива товщина цинкового шару, від чого залежить антикорозійну стійкість вироби, його довговічність. Вага цинку практично не впливає на вагу профнастилу, але впливає, як на технічні, так і на споживчі властивості листа.

Товщина листа – ще один важливий показник, який впливає на надійність забору. Вона варіюється в межах від 0,35 до 0,8 міліметрів. Відповідно, якщо вибирається профнастил для огорожі, яке буде зазнавати мінімальні навантаження, матиме невелику висоту, довжину прольотів, то можна вибрати листи товщиною з найменшим показником. Для більш міцних парканів слід купувати профлист з максимальними товщиною.

Забарвлення і дизайн профнастилу для забору

Для зборів навколо приватних будинків варто вибрати профлист з полімерним покриттям, який випускається в різних кольорах по каталогу RAL.

         
RAL 1014
Слонова кістка
RAL 1015
Світла слонова кістка
RAL 1018
Цинково-жовтий
RAL 3003
Рубіново-червоний
RAL 3009
оксид червоний
         
RAL 3011
Коричнево-червоний
RAL 3005
Винно-червоний
RAL 5005
сигнальний синій
RAL 5021
водна синь
RAL 6002
Листяно-зелений
         
RAL 6005
зелений мох
RAL 7004
сигнальний сірий
RAL 7005
сірий мишачий
RAL 7024
графітовий сірий
RAL 7035
Світло сірий
         
RAL 8017
Шоколадно-коричневий
RAL 8019
Сіро-коричневий
RAL 9002
Світло сірий
RAL 9003
сигнальний білий
RAL 9006
Біло-алюмінієвий

Кольорове розмаїття матеріалу дозволяє купити саме такий, який здатний гармонійно вписатися в навколишній ландшафт і поєднуватися з дизайном будівель, що знаходяться на огороджувальні ділянці. При цьому завжди є можливість експериментувати з видом забору, що зводиться з різних матеріалів. Наприклад, до стійок з червоної цегли можна підібрати профлист цегляного кольору.

Профільовані листи з покриттям Printech дозволяють споруджувати паркани з імітацією під дерево, камінь. Огорожа з такого матеріалу буде гармоніювати з будь-яким будинком, будовою. Профнастил з покриттям, що нагадує малюнок деревини, каменю, коштує дорожче. Однак дизайнерський ефект від його застосування, безсумнівно, виявиться на висоті.

На що звернути увагу при покупці профільованих листів

При покупці профнастилу для забору рекомендується звертати увагу на:

• Зовнішні характеристики. Якщо виріб має нестандартну ширину, то це є причиною задуматися, чи пропонують вам матеріал, виготовлений відповідно до встановленого ГОСТом;
• Якість поверхні. хороший профлист не повинен мати відшарування покриття, подряпини, вм’ятини;
• Якість різу. Краї матеріалу не повинні мати задирок. Якщо профільовані листи виготовляються на профільному підприємстві з професійним обладнанням, то краю будуть рівними, без зазубрин;
• Геометрія хвилі. Вона повинна бути чіткою, мати рівні форми. Не допускається різниця в повторенні хвилі;
• Наявність гарантії. Тільки виробник, який випускає якісні вироби з металу, здатний гарантувати, що його продукція буде служити довгі роки.

Ціна профнастилу для забору

Вартість профлиста безпосередньо впливає на підсумкову суму, яку доведеться витратити на спорудження паркану. Відповідно, якщо огорожу матиме велику протяжність, то і витрати будуть більше, ніж у випадку з будівництвом огорожі невеликої довжини. До того ж оцинкований лист або з покриттям продається за різною ціною, що обгрунтовано. Адже сталь з покриттям з цинку або полімеру, яка використовується для виробництва профнастилу, варто по-різному.

Де купити профлист для забору? Сьогодні багато магазинів будматеріалів пропонують профільовані листи. Але при наявності можливості придбати матеріал у виробника металевих виробів краще купувати саме у нього. Це дозволить заощадити на будівництві забору, адже магазини в більшості випадків перепродують, а, відповідно, збільшують вартість продукції. В результаті вийде захистити будь-який об’єкт за цілком помірною ціною.