Сучасні будівельні матеріали, що застосовуються при зведенні каркасних будинків, дозволяють облаштувати в них приміщення під санвузол без шкоди мікроклімату всієї будови. При цьому не існує особливих експлуатаційних вимог до туалету або ванній. Виходить, що каркасників, побудований з дотриманням усіх технологій, нітрохи не гірше цегельного або кам’яного будинку, аби були дотримання вимоги до гідроізоляції.
Проект санвузла в каркасному будинку
До початку будівництва, ще на стадії проектування, потрібно передбачити планування туалету і ванної кімнати. Якщо заздалегідь не турбуватися питанням, де будуть проходити труби каналізації, місце установки стояка, переробляти готову будівлю для облаштування санвузла буде дуже складно і витратно. Якщо в районі, в якому ви хочете побудувати житло, є каналізаційна система, потрібно продумати підключення до неї. Коли каналізації немає, то потрібно заздалегідь потурбуватися облаштуванням вигрібної ями, проклавши до неї труби автономної каналізації.
Розташування санвузла в каркасному будинку
З тієї причини, що каркасний будинок являє собою легку конструкцію, санвузли найкраще розташувати на першому поверсі. Це робиться для того, щоб не створювалися зайві навантаження на несучі частини. Елементи підлоги приміщення можна заздалегідь зміцнити. Крім того, вибираючи місце під санвузол, потрібно виходити з того, що він повинен бути розташований ближче до джерела води і системи каналізації.
Приміщення для гігієнічних процедур приватного будинку може бути облаштовано як повноцінний санвузол з туалетом, дешевої кабінкою і ванною. Для економії простору душова і ванна можуть бути суміщені. З цією метою використовуються спеціальні готові розсувні шторки. Для зручності домочадців в каркасному будинку також можна передбачити другий санвузол на верхньому поверсі.
Розміри і планування санвузла
Для повноцінного санвузла з ванною, унітазом, туалетом і меблями розміри приміщення можна планувати від 5 квадратних метрів. Для туалету на 2 або 3 поверсі можна виділити від 2-3 квадратних метрів площі. Заощадити простір допоможе кутова сантехніка. При цьому між пристроями має витримуватися деяку відстань для комфортного користування.
Гідроізоляція санвузла
Приміщення санвузла в каркасному будинку вимагає уважного підходу до гідроізоляції. Ще в ході будівельних робіт каркас необхідно обробити спеціальними хімічними складами, щоб на них не з’являлася цвіль і грибок. Утеплювач потрібно захистити додатковими шарами паро-, гідроізоляції у вигляді мембранних матеріалів, шару вологостійкого гіпсокартону та оздоблення.
Особливої уваги вимагає підлогу в санвузлі. Він повинен бути надійно захищений від протікання. Тому поверх утеплювача, розташованого між лагами статі, кладеться плита ОСП, на неї гідроізоляційний шар і тільки потім підлогове покриття. Для статевої поверхні санвузла каркасного будинку можна використовувати традиційні матеріали: плитку, вологостійкий ламінат або лінолеум. Останній варіант буде найпростішим, дешевим і надійним способом обробки.
В якості оздоблювального матеріалу стін в санвузлі каркасного будинку можуть бути використані і плитка, і пластикові панелі, і вагонка, і вологостійка фарба.
Якщо в приміщенні спостерігається постійно підвищена вологість, то поява цвілі або грибка в кутах і стиках цілком ймовірно в будинках будь-якого типу. Так як у випадку з каркасним будинком потрібно захищати дерев’яні елементи і утеплювач від попадання вологи, в санвузлі необхідно передбачити надійну систему вентиляції. З нею у вас точно не буде ніяких проблем з вогкістю. Для більшої впевненості заведіть гигрометр і періодично вимірюйте рівень вологості.